شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
تحلیل

روند بیت‌کوین در ماه‌های آتی صعودی است!

روند بیت‌کوین در ماه‌های آتی صعودی است!
نوشته شده توسط مدیریت

روند بیت‌کوین در ماه‌های آتی صعودی است!

شاید دستیابی به قیمت ۵۰,۰۰۰ دلار آسان نباشد، اما در نگاه کلی‌تر در حال حاضر هنگامی که صحبت از نوسان قیمت بیت کوین می‌شود روند نزولی در بین نیست.

بیت کوین هفته جدید را با تلاش برای عبور از قیمت ۵۰,۰۰۰ دلار آغاز کرده است. اما چه چیزی در انتظار این رمزارز است؟ پس از آخر هفته نویدبخش، قیمت بیت کوین با شرایط صعودی مواجه شد و تحلیلگران گفته‌اند که این شرایط در ماه اکتبر تغییر خواهد کرد.

تحلیلگران گفته‌اند سه ماهه پایانی سال جاری برخلاف تمام چیزی است که تاکنون در روند صعودی کنونی بیت کوین مشاهده کرده‌ایم. در ادامه به عواملی می‌پردازیم که در روزهای آتی می‌تواند بر بازار بزرگ‌ترین رمز ارز جهان تاثیرگذار باشد.

استقبال بازار از روند پرسر و صدا در ماه اکتبر
اگرچه بازار بورس در ماه سپتامبر شرایط بدون نوسانی را پشت‌سر گذاشته است، اما چند روز ابتدایی ماه جاری نشان داده است که فقط یک خبر اندکی خوب می‌تواند منجر به عملکرد بهتر بیت کوین شود.

اگرچه شاخص S&P 500 در ماه سپتامبر ۵٪ کاهش یافته است و قیمت بیت کوین در پایان ماه سپتامبر تقریبا ۴۰۰۰ دلار کمتر از قیمت پایانی ماه آگوست بوده است. از تاریخ ۱ اکتبر تاکنون، روند قیمت بیت کوین بر خلاف بازار بورس بوده و به رشد خود ادامه داده است.

سم استوال (Sam Stovall) استراتژیست ارشد سرمایه‌گذاری شرکت CFRA گفته است:

سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ بازگشت سود بالاتر از میانگین برای بیت کوین به همراه خواهد داشت.

وی افزود:

هرچند، سرمایه‌گذاران باید شرایط خود را در روند پرنوسان ماه اکتبر حفظ کنند. در این ماه،‌ نوسان ۳۶٪ بیشتر از میانگین نوسان ۱۱ ماه اخیر است.

احساس بازار در هفته گذشته تحت تاثیر رای‌گیری در خصوص لایحه زیرساختی آمریکا بود که حداقل تا ۳۱ اکتبر به تعویق افتاده است.

در نتیجه، ارزش دلار که بر اساس شاخص ارز دلار (DXY) سنجیده می‌شود، بالاترین سطح طی یک سال اخیر است. روند معکوس در روزهای آتی در رادار معامله گران قرار دارد.

به نظر تحلیلگر معروف Crypto Ed، اصلاح DXY حتی می‌تواند به جای چند هفته، چند ماه دیگر ادامه داشته باشد.

روند بیت‌کوین در ماه‌های آتی صعودی است!

دستیابی به قیمت ۵۰,۰۰۰ دلار، اما نه در شرایط کنونی
پس از عبور از قیمت ۴۹,۰۰۰ دلار در آخر هفته گذشته، بیت کوین در حال آماده شدن برای عبور از سطح بسیار مهم ۵۰,۰۰۰ دلار است.

علیرغم نشانه‌های خوش‌بینانه، تلاش بیت کوین در روز یک‌شنبه با اصلاحیه سنگینی پایان یافت و تقریبا ۲۰۰۰ دلار از قیمت آن کاسته شد.

تحلیلگران این موضوع را یک‌ سیگنال نزولی نمی‌دانند و بیان کرده‌اند که بی‌ثباتی قیمت بیت کوین، موقتی خواهد بود.

مایکل ون ده‌پوپ نیز در این بین به تکرار نظریه خود پرداخته است که بیان می‌کند پس از روند صعودی، با دوره تثبیت قیمت مواجه هستیم.

یکی از معامله‌گران معروف به اسم Pentoshi، شرایط کنونی را همانند شرایط سه ماهه چهارم سال گذشته می‌داند که در آن، بیت کوین باید از سطح ۲۰,۰۰۰ دلار عبور می‌کرد.

تحلیلگر دیگری به نام Rekt Capital در توییتر توضیح داده است که میانگین متحرک ۱۱۱ روزه چرخه پای (Pi Cycle) به عنوان حمایت حرمت بیت کوین عمل کرده است و به روند صعودی کنونی قدرت بخشیده است.

روند بیت‌کوین در ماه‌های آتی صعودی است!

ثبت رکورد جدید هش‌ریت شبکه
نمی‌توان با قطعیت گفت اما بر اساس تخمین‌ها می‌توان استنباط کرد که هش ریت بیت کوین به رکورد جدیدی دست یافته است.

کمتر از ۵ ماه پس از مهاجرت گسترده ماینرها و تجهیزات از کشور چین به دلیل سرکوبی‌های قانونی، منابع اطلاعاتی نشان می‌دهند که هش ریت شبکه بیت کوین کاملا بازیابی شده است.

نه تنها هش ریت بیت کوین توانسته خود را بازیابی کند، بلکه در روزهای اخیر به ۲۰۰ اگزاهش در ثانیه رسیده است که ۳۲ اگزاهش در ثانیه بیشتر از رکورد قبلی است.

اندازه‌گیری دقیق هش ریت غیرممکن است و هر اطلاعاتی صرفا ممکن است یک حدس یا پیش‌بینی باشد.

اگرچه اطلاعات منابع مختلف با هم فرق می‌کند، اما CoinWarz در تاریخ ۲ اکتبر، هش ریت ۲۰۱ اگزاهش در ثانیه را ثبت کرده است، در حالی که MiningPoolStats در حال حاضر هش ریت بیت کوین را فقط ۱۳۸ اگزاهش نشان می‌دهد.

فاندامنتال‌های شبکه بیت کوین در شرایط صعودی قرار دارند. این موضوع نشان می‌دهد که ماینرها به سودآوری بلندمدت معتقد هستند.

آنتونی پامپلیانو هم‌بنیانگذار شرکت Morgan Creek Digital در این خصوص گفته است:

کشور چین اوایل سال جاری تقریبا ۹۰٪ از ماینرها را از کشور خود بیرون کرد. پس از آن، هش ریت شبکه تقریبا ۵۰٪ کاهش یافت. فقط چند ماه از این موضوع می‌گذرد و تقریبا به رکورد قبلی هش ریت رسیده‌ایم. مشوق‌های مالی به غیر متمرکزسازی بیشتر شبکه می‌انجامد.

روند بیت‌کوین در ماه‌های آتی صعودی است!

طبق گزارش کوین تلگراف، سختی شبکه در هفته جاری رکوردها را به چالش کشیده است، به طوری که در تنظیم سختی بعدی، احتمالا شاهد هفتمین افزایش پی‌درپی باشیم.

این شرایط از سال ۲۰۱۹ تاکنون رخ نداده است، در حالی که سختی شبکه تقریبا ۲۰٪ کمتر از رکورد خود قرار دارد.

میانه راه
تحلیلگران سه ماهه چهارم سال جاری را دوره چشمگیری برای افزایش قیمت بیت کوین خوانده‌اند. به نظر PlanB خالق مدل انباشت به جریان، کمترین قیمت بیت کوین تا پایان ماه اکتبر ۶۳,۰۰۰ دلار و بیشترین قیمت در پایان نوامبر ۹۸,۰۰۰ دلار خواهد بود.

به گفته PlanB, در نگاه کلی، شرایط حتی بیشتر به نفع گاوهای بیت کوین است. در به‌روزرسانی اخیر مدل S2FX وی نشان داده است که قیمت بیت کوین در میانه روند صعودی قرار دارد و درب‌های افزایش قیمت بیشتر برای این رمز ارز باز است.

وی گفت:

به نظر من، در میانه روند صعودی قرار داریم و هیچ نشانه‌ای از ضعف نیست. پیش‌بینی من این است که دور دوم روند صعودی حداقل ۶ ماه دیگر ادامه خواهد یافت.

روند بیت‌کوین در ماه‌های آتی صعودی است!

البته تخمین قیمت روزانه بیت کوین بر اساس این مدل با واقعیت متفاوت است. به نقل از S2F Multiple که بر اساس مدل انباشت به جریان قیمت را تخمین می‌زند، قیمت BTC در روز دوشنبه ۱۲ مهر ماه باید برابر با ۱۰۰،۰۰۰ دلار باشد که در واقع در زمان نگارش این مطلب بیت کوین به قیمت ۴۷،۸۱۲ دلار خرید و فروش می‌شود.

تأثیرگذاری ETF بیت کوین
طبق گزارش کوین تلگراف، احتمال تایید صندوق ETF بیت کوین توسط قانونگذاران آمریکا در ماه جاری وجود دارد.

احتمالا ابتدا یک ETF مبتنی بر بازار آتی تایید شود، زیرا کمیسیون بورس و اوراق بهادار در خصوص تصمیم‌گیری در خصوص محصولات سنتی تا ماه نوامبر صحبت‌هایی بیان کرده است.

این تصمیم می‌تواند وضعیت ETF های بیت کوین و به خصوص ETF شرکت گری‌اسکیل یا همان GBTC را مشخص کند. علیرغم نوسان قیمت در هفته‌های اخیر، تخفیف این صندوق برای قیمت آنی بسیار چشمگیر بوده و در حال حاضر نزدیک به ۱۴٪ است. گری‌اسکیل گفته است در نظر دارد هنگامی که شرایط مهیا شود، صندوق رمزارز خود را به ETF تبدیل کند.
اریک بالکوناس تحلیلگر ETF بلومبرگ هفته گذشته خاطرنشان کرده است:

حجم معاملات GBTC بسیار بیشتر از سایر صندوق‌های بیت کوین است و از لحاظ ارزش دلاری بیش از ۱۰ برابر آنها است.

منبع: cointelegraph

روند بیت‌کوین در ماه‌های آتی صعودی است!

روند بیت‌کوین در ماه‌های آتی صعودی است!

دیدگاهتان را بنویسید