شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
دانستنی‌های جهان کریپتو

عواملی که باعث جهش بیت‌کوین شد

عواملی که باعث جهش بیت‌کوین شد
نوشته شده توسط مدیریت

به ندرت ممکن است تنها یک دلیل برای افزایش قیمت بیت‌کوین وجود داشته باشد. تحلیل گران نظرات مختلفی در مورد افزایش قیمت هفته گذشته بیت کوین دارند. معامله گران و متخصصان کاتالیزورهای متعددی از جمله فشار کوتاه مدت، دروغ های ماه آوریل و شاخص های فنی مختلف را دخیل می دانند.

تمام این عوامل ممکن است در رسیدن قیمت بیت کوین به سطح موجود دخالت داشته باشند. اما عوامل دیگری نیز می توانند موثر باشند. اگر چه هیچ کس در مورد آنها صحبت نمی کند، اما می توانند عوامل واقعی برای آخرین انفجار قیمتی باشند.

چرخه بازار

اکنون وارد شانزدهمین ماه بازار نزولی شده ایم که از دسامبر 2017 و پس از افزایش سریع قیمت بیت کوین رخ داد. به نظر می رسد افراد کمی چرخه های قبلی را بررسی و مقایسه کرده باشند. اگر تاریخ یک شاخص باشد، ما باید به زودی یک جهش زیاد را در قیمت بیت کوین انتظار داشته باشیم.

بازار نزولی سال 2014 تا 2015 در حدود 19 ماه طول کشید و در این مدت قیمت بیت کوین 80 درصد از ارزش خود را از دست داد. در مقایسه، در حال حاضر قیمت بیت کوین 83 درصد افت داشته و مدت آن تا به حال 3 ماه کمتر از طولانی ترین بازار نزولی قبلی بیت کوین بوده است.

در سال گذشته بعید به نظر می رسید که بازار نزولی به پایان برسد. اما ظاهرا اکنون به دوران روشن و احتمالا صعودی بسیار نزدیک شده ایم.

تراکنش های بیت کوین در حال افزایش هستند

در حالی که قیمت بیت کوین در حدود 25 درصد افزایش داشته، تراکنش های آن در سال جاری نزدیک به 60 درصد بیشتر شده است. پس این روند تصادفی نیست. بسیاری از سرمایه گذاران بر این باورند که افزایش استفاده از بیت کوین سبب افزایش قیمت آن خواهد شد. تعداد تراکنش های بیت کوین در حال حاضر به 75 درصد از بالاترین تعداد تراکنش ثبت شده خود تا به حال رسیده است. بالاترین تعداد تراکنش مربوط به اواسط دسامبر سال 2017 با 490 هزار تراکنش در روز بوده است.

افزایش علاقه به ارزهای رمزنگاری

افزایش خرده فروشان بیت کوین را می توان از طریق جستجوهای انجام شده در گوگل و ویکی پدیا اندازه گیری کرد. در 30 روز گذشته این جستجوها افزایش یافته است. در اینجا به لیستی از برخی پرسش ها و جستجوهایی که در مورد بیت کوین در طول سه ماه گذشته افزایش یافته است، اشاره می شود:

  • آیا قیمت بیت کوین بهبود می یابد؟(200 درصد افزایش)
  • نزدیک ترین خودپرداز بیت کوین به من، کجاست؟(130 درصد افزایش)
  • اپلیکیشن کوین بیس(4300 درصد افزایش)
  • بهترین ارز رمزنگاری برای سرمایه گذاری(2900 درصد افزایش)

در ویکی پدیا نیز این روند مشابه است. به نظر نمی رسد تمام این جست و جو ها مربوط به سرمایه گذاران خرد جدید باشد. مقالات مربوط به بیت کوین، کوین بیس و ارزهای رمزنگاری در سال جاری هر روز توجهات بیشتر و بیشتری را نسبت به سال گذشته به خود جلب می کند.

با این حال هنوز هم برخی ویژگی های مفید بیت کوین نادیده گرفته شده اند. شاخص های بازار افزایشی در حال حاضر خیره کننده به نظر می رسد.

برای افزایش اخیر چندین عامل در نظر گرفته شده است و ممکن است برخی از آنها واقعا در این افزایش قیمت موثر باشند. با این حال علائمی که گفته شد نشان می دهد که بازار در مسیر بسیار روشنی قرار گرفته است.

(منبع: کوین‌سرا)

دیدگاهتان را بنویسید