شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
تحلیل

چرا بیت‌کوین 45000 دلاری شد؟

چرا بیت‌کوین 45000 دلاری شد؟
نوشته شده توسط مدیریت

چرا بیت‌کوین 45000 دلاری شد؟

بیت کوین با آزمایش مجدد سطح ۴۵۰۰۰ دلار، تقریبا تمام افزایش قیمت خود در هفته قبل را از دست داد.

بیت کوین و به صورت گسترده‌تر بازار رمز ارزها با شروع هفته و آغاز به کار بازارهای آسیایی با ریزش قیمت همراه بودند. به واسطه لیکویید شدن قراردادهای بازارهای مشتقه، ارزش بازار ارزهای دیجیتال با بیش از ۵٪ کاهش همراه شده است.

در کمتر از یک ساعت بیش از ۳۱۲ میلیون دلار از قراردادها لیکویید شده است. حدود از نیمی از این قراردادها (بیش از ۱۵۳ میلیون دلار) در صرافی Bybit لیکویید شده است.

بیت کوین با حدود ۵٪ کاهش قیمت به ۴۵،۶۰۰ دلار رسیده است. در زمان نگارش این خبر اتریوم با ۶٪ کاهش قیمت نسبت به روز گذشته به قیمت ۳،۲۰۲ دلار خرید و فروش می‌شود. کاردانو و ریپل هرکدام با حدود ۷٪ کاهش قیمت همراه بوده‌اند. سولانا که در هفته‌های اخیر مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار گرفته بود با ۱۰.۷٪ کاهش به قیمت ۱۴۵.۴ دلار معامله می‌شود.

احتمالا بازار نزولی به واسطه لیکویید شدن قراردادهای خرید استقراضی (Long) در بازارهای مشتقه شروع شده باشد. قیمت بیت کوین تا نزدیکی سطح ۴۵۰۰۰ دلار که حمایت مهمی برای آن است نیز پایین آمده است. اندیکاتور مکدی (MACD) نیز نشان از بازار نزولی دارد. با توجه به ریزش قیمت از اوج هفتگی خود، اندیکاتور مکدی این گپ فاصله را تا خط میانی پر کرده است. در حال حاضر مومنتوم بازار به محدوده منفی وارد شده است که نشان می‌دهد فروشنده‌ها بر بازار تسلط پیدا کرده‌اند.

نمودار قیمت بیت کوین
علاوه بر آن نمودار میانگین متحرک ساده ۱۰۰SMA به تازگی به زیر سطح نمودار ۲۰۰SMA وارد شده است که همین موضوع نیز بر سناریو نزولی تاکید دارد. این الگو یک تقاطع طلایی نیست اما تحلیلگران از آن برای تعیین اعتبار یک روند نزولی استفاده می‌کنند. اگر حمایت ۴۵۰۰۰ دلار نیز از دست برود قیمت بیت کوین تا سطح ۴۴۰۰۰ دلار پایین می‌آید. اندیکاتور قدرت نسبی (RSI) نیز به زیر سطح ۵۰ رسیده است.

منبع coingape

چرا بیت‌کوین 45000 دلاری شد؟

دیدگاهتان را بنویسید