شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار ایران

آیا ارز دیجیتال شبکۀ هرمی است؟

آیا ارز دیجیتال شبکۀ هرمی است؟
نوشته شده توسط مدیریت

آیا ارز دیجیتال شبکۀ هرمی است؟

 

ارز رمز Cryptocurrency نوعی پول الکترونیک است که در عصر ارتباطات برای امنیت اطلاعات و انتقال پول، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع ارزهای رمزنگاری شده با هدف امنیت بیشتر، حذف واسطه‌ها و ناشناس بودن طراحی شده‌اند. همچنین ارز رمزها از فناوری غیرمتمرکز استفاده می‌کنند که به کاربران امکان پرداخت امن و ذخیره پول را بدون نیاز به ثبت‌نام یا استفاده از بانک‌ها و سازمان‌های واسطه می‌دهند.

مهندس حمیدرضا آقایی، مدیرعامل شرکت فراسا و مؤسس کانال مجازی بانک اطلاعات ارزهای دیجیتال، کارشناس ارشد MBA با گرایش فناوری در این خصوص به بیان اطلاعات جالبی پرداخته است.

cryptocurrency از بزرگترین اختراعات ۵۰۰ سال اخیر است

مهندس آقایی با اشاره به این که فعالیت cryptocurrency از بزرگترین اختراعات ۵۰۰ سال اخیر است، گفت: فعالیت ارزهای دیجیتال یا همان کریپتوکارنسی در بستر بلاک‌چین(یک نوع سیستم ثبت اطلاعات و گزارش) پیرامون تغییر صنعت و تراکنش‌های مالی جهان ایجاد شده است.

وی با بیان این که بیت‌کوین به‌عنوان اولین ارز دیجیتال و پادشاه دنیای ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۰۹ ایجاد شده است، افزود: با وجود گذشت ۱۰ سال از فعالیت بیت‌کوین، ارزش آن یک میلیون برابر شده است که این امر نشان از ارزش و اهمیت آن در جوامع بشری دارد.

اقتصاد آزاد و رفع انحصار اقتصادی ارمغان دنیای ارزهای دیجیتال

آقایی در خصوص عملکرد کریپتوکارنسی در بستر بلاک‌چین بیان کرد: بنیان ساخت ارزهای رمزنگاری شده بر اساس حذف واسطه‌ها و عدم تمرکزگرایی است تا از این طریق قدرت و انحصار اقتصادی را از میان ببرد و اقتصاد آزاد را مطرح کند. لذا با این وضعیت بلاک‌چین دنیا را تغییر می‌دهد و کریپتو کارنسی صنعت مالی آینده را به خود اختصاص می‌دهد.

مدیرعامل شرکت فراسا با اشاره به اینکه مدتی پیش ارزش بیت‌کوین در تمام نقاط جهان سقوط کرد، افزود: با شروع افزایش نرخ دلار از چهار ماه پیش در کشور و قیمت‌گذاری بیت‌کوین با دلار، ارزش بیت کوین در ایران نه تنها کاهش نداشت بلکه از ۶۰ ملیون تومان به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان در حال حاضر افزایش یافته است.

ممنوعیت خرید و فروش رسمی ارزهای دیجیتالی برای چهار ارگان ایران

این فعال اقتصادی با بیان این که متاسفانه تاکنون قانون‌گذاری در حیطه ارزهای دیجیتال در کشور صورت نگرفته است و خرید و فروش این ارزها از سوی چهار ارگان بانک، بورس، صرافی‌ و موسسات مالی ممنوع شده است، گفت: اخیرا دولت سیستم ماینینگ (استخراج ارزهای رمزنگار) را به رسمیت شناخته است و صاحبان کسب و کار برای درآمدزایی بیشتر خود میتوانند این سیستم را راه‌اندازی کنند. در همین راستا شهروندان برای خرید ارزهای دیجیتال باید حتما به سایت‌ها و افراد معتبر مراجعه کنند.

آیا بیت کوین شبکه ای هرمی است؟

مهندس آقایی در ادامه در خصوص تفکرات اشتباهی که در خصوص تجارت ارزها وجود دارد صحبت کرد و گفت: بحث کلاه‌برداری، هرمی بودن و پول‌شویی از تفکرات اشتباه درباره کریپتوکارنسی در جامعه ایران است. در حالی که به مراتب در ارزهای سنتی مانند دلار پول‌شویی بیشتری صورت می‌گیرد و کلاهبرداری در بستر اینترنت نیز گسترده‌تر از بستر بلاک‌چین که بر پایه اعتماد شکل گرفته است، می‌باشد. لذا بحث هرمی بودن(گلدکوییست) این موضوع نیز از این جهت که بیت‌کوین یک موضوع جهان‌شمول است و شخصی پشتیبان آن نیست، قابل توجیه نخواهد بود.

ارزهای دیجیتال روزنه ای جدید در دنیای تحریم

وی در خاتمه با تأکید بر اثرات استفاده تخصصی از ارزهای دیجیتال برای مقابله با تحریم‌ها گفت: در دنیای ارتباطات و اینترنت بهره‌گیری از ارزهای دیجیتال می تواند از لحاظ اقتصادی، درآمدی و کاربردی بسیار مؤثر باشد.

مهندس آقایی در پایان خاطرنشان کرد: اخیراً کلاه برداری‌هایی برای بدنامی تکنولوژی ارزهای دیجیتال به روش شرکت‌های هرمی ایجاد شده است. به گونه‌ای که به عوام و زیر مجموعه‌های خود می‌گویند که با عضوگیری در رابطه با تولید(ماینینگ) ارزهای دیجیتال، افراد قادر هستند که از طریق سیستم‌ کامپیوتر معمولی خود کسب درآمد کنند که این موضوع کذب مطلق است؛ زیرا زمانی که افراد شروع به عضوگیری برای زیر مجموعه‌های خود می‌کنند، یک کد رفرال یا لینک نصب ارسال می‌کنند تا از این کد برای خود و فرد بالاسری سود کسب کنند. لذا با اعمال روش ماینینگ، فقط سرشاخه، با استفاده از قدرت تمام دستگاه‌های زیرمجموعه‌های خود به سود خواهد رسید و باقی زیرشاخه‌ها نهایتاً در ماه ۵۰ هزار تومان درآمد کسب کنند که امیدواریم پلیس فتا با حضور بیشتر در فضای ارزهای دیجیتال از عوام فریبی و کلاه‌برداری‌ این حوزه جلوگیری کنند.

(منبع: negashteh.com)

1 دیدگاه

  • سلام
    امکانش هست من رو بیشتر با بیت کویین و نحوه خریدش از گوشی آشنا کنید

دیدگاهتان را بنویسید