شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

خالق اتریوم برای انتقال NFT ها به لایه دوم راهکار ارائه داد

نوشته شده توسط مدیریت

خالق اتریوم برای انتقال NFT ها به لایه دوم راهکار ارائه داد

ویتالیک بوترین موسس اتریوم راهکاری به منظور انتقال NFT ها به لایه دوم ارائه داده است. انتقال NFT ها به لایه دوم به دلیل نیاز به حل مسائل و مشکلات کارمزد گس زیاد در شبکه اتریوم است. بوترین پروپوزالی برای طرح بین رول آپ‌ به جای استفاده از یک رول آپ مجزا ارائه داده است.

صنعت NFT ها به رشد و پذیرش خود ادامه می‌دهند. فارغ از معیارهای چشمگیری که این صنعت کسب کرده است، مشکل افزایش کارمزد گس وجود دارد که مانع از رشد این توکن‌ها شده است. در این بین، ویتالیک بوترین موسس اتریوم، انتقال NFT ها به لایه دوم از طریق قابلیت بین رول آپی را معرفی کرده است.

قابلیت انتقال بین رول آپی

طبق گفته ویتالیک بوترین، انتقال NFT ها به لایه دوم می‌تواند از طریق پلتفرم تک رول آپ محقق شود، اما این روش آنچنان مناسب NFT ها نیست. وی به دلایلی نظیر حجم بالای NFT ها اشاره کرده است که مدیریت کارآمد و نیاز NFT ها به تعامل‌پذیری با سایر بخش‌های اکوسیستم اتریوم را برای پلتفرم‌های تک رول آپی دشوار می‌سازد.

بدین منظور، بوترین راهکاری پیشنهاد داده که شامل ثبت NFT ها در شبکه مبدا و ایجاد NFT های بین زنجیره‌ای با قابلیت انتقال بین رول آپ‌های مختلف است. این فرایند شامل انتقال NFT به قرارداد مدیریت بین زنجیره‌ای است و مقصد و مالک اولیه NFT را نیز در برمی‌گیرد. سپس از قرارداد مدیریت بین زنجیره‌ای (wrapper management contract) به منظور ایجاد NFT بین زنجیره‌ای استفاده می‌شود.

برداشت این NFT ها نیز شامل تعامل با قرارداد مدیریت بین زنجیره‌ای می‌شود. ویتالیک بوترین در خصوص تاخیر در برداشت‌ها گفته است که کاربران می‌توانند در رول آپ اول، توکن خود را ایجاد کنند و به مزایده بگذارند و سایر کاربران با نرم‌افزار مناسب می‌توانند از اعتبار و صحت NFT اطمینان حاصل کنند و آن را خریداری کنند. دلیل این روش نامتعارف آن است که دریافت توکن توسط رول آپ دوم ممکن است تا یک هفته طول بکشد.

رشد عرصه NFT

در سال ۲۰۲۱، صنعت NFT ها مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفته است زیرا جامعه رمزارزها با هیاهوی این عرصه آشنا شده‌اند. اعداد و ارقام چشمگیری در این عرصه وجود دارند، به طوری که می‌توان مهم‌ترین آن، مزایده اثر هنری NFT بیپل (Beeple) است که به قیمت ۶۹ میلیون دلار فروخته شد. هم‌چنین می‌توان به اولین توییت جک دورسی اشاره کرده که NFT آن به قیمت ۲.۹ میلیون دلار معامله شده است.

بلاک چین اتریوم میزبان بخش عمده‌ای از NFT ها است. ارزش بازار پروتکل‌های NFT به بیش از ۳۶.۶ میلیارد دلار و حجم معاملات روزانه آن نیز به بیش از ۸ میلیارد دلار رسیده است.

پروپوزال بوترین به چه دلیل مهم است؟
رشد NFT ها می‌تواند به شدت تحت تأثیر کارمزدهای زیاد شبکه اتریوم قرار بگیرد. با ارائه پروپوزال اخیر، کاربران NFT می‌توانند کارمزد تراکنش‌های خود را کاهش دهند. این موضوع تاثیر بسزایی بر رشد بیشتر و پذیرش گسترده این توکن‌ها خواهد گذاشت.

منبع: zycrypto

خالق اتریوم برای انتقال NFT ها به لایه دوم راهکار ارائه داد

دیدگاهتان را بنویسید