شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

قانونگذاران همچنان سد محکمی در برابر ارزدیجیتالِ فیسبوک!

قانونگذاران همچنان سد محکمی در برابر ارزدیجیتالِ فیسبوک!
نوشته شده توسط مدیریت

قانونگذاران همچنان سد محکمی در برابر ارزدیجیتالِ فیسبوک!

تلاش Diem برای عرضه استیبل کوین‌ و سیستم پرداخت جهانی، تحت تاثیر جو ضد رمز ارز سیاست‌گذاران اصلی ایالات متحده آمریکا قرار گرفته است.

به گزارش ارزخبر و به نقل از کوین تلگراف، پروژه بلند پروازانه فیسبوک برای راه‌اندازی سیستم پرداخت ارز دیجیتال با وجود تلاش‌های انجام شده برای جلب نظر قانون‌گذاران مالی، هنوز به سرانجام نرسیده است.

واشنگتن پست روز جمعه نوشت دیم (Diem) در راستای همسوسازی خود با قوانین وضع شده توسط سیاست‌گذاران ارشد دولت بایدن با مشکلات فراوانی روبرو شده است. فیسبوک حتی با وجود قدرت بالای لابی‌گری خود در واشنگتن، نتواسته است پروژه رمز ارز خود را به سرانجام برساند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که دیوید مارکوس، سرپرست مالی Facebook در ماه سپتامبر (شهریور) ملاقات‌هایی با قانون‌گذاران داشته است. بر اساس گزارش منابع ناشناسی که در جلسه حضور داشته‌اند، مارکوس در مورد اهمیت رمز ارزها در گسترش دسترسی به محصولات مالی و مزایای برنامه پرداخت کیف پول Novi از پروژه Diem صحبت کرده است.

نمایندگان Diem اظهار داشتند که قانون‌گذاران از برخی تغییرات انجام شده در پروژه راضی هستند. در واقع Diem نسبت به اهدافی که در سال ۲۰۱۹ منتشر شده بود شاهد تغییرات فراوانی بوده است.

پروژه رمز ارز فیسبوک که پیش‌تر Libra نام داشت، در ابتدا به عنوان یک سیستم پرداخت جهانی و یک کوین که با ارزهای فیات پشتیبانی می‌شد، طراحی شده بود.

Diem در طرح اولیه خود به دنبال عرضه ارزهای دیجیتال بر پایه ارزهای فیات است و اولین پروژه‌اش ارائه یک استیبل کوین بر پایه دلار آمریکا است. Diem همچنین در این مدت به دنبال رفع نگرانی‌های قانون‌گذاران در خصوص پولشویی بوده است.

با این حال افراد نزدیک به واشنگتن می‌گویند که سیاست‌گذاران کلیدی مانند وزیر خزانه‌داری جنت یلن (Janet Yellen) و چندین تن از اعضای کنگره با عرضه استیبل کوین‌های خصوصی مخالف هستند. سناتور الیزابت وارن (Senator Elizabeth Warren) نیز اخیرا ضمن ابراز نگرانی درباره استیبل کوین‌ها، از رمز ارزها به عنوان سیستم بانکداری سایه جدید نام برده بود.

نگرانی درباره اینکه پروژه‌های استیبل کوین‌ها مانند Diem عملکردی خارج از چهارچوب سیستم بانکداری دارند، مشکلات قانون‌گذاری فراوانی را برای این پروژه‌ها ایجاد کرده است. در همین حال سهامدارن قدیمی همچنان به دنبال توسعه سریع رمز ارز بانک مرکزی یا (CBDC) هستند.

به نظر شما آیا فیسبوک می‌تواند در نهایت پروژه خود را به سرانجام برساند؟

منبعcointelegraph

قانونگذاران همچنان سد محکمی در برابر ارزدیجیتالِ فیسبوک!

دیدگاهتان را بنویسید