شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

مجموع ارزش کل قفل‌شده (TVL) در حوزه دیفای ۱۷۶ میلیارد دلار شد

نوشته شده توسط مدیریت

مجموع ارزش کل قفل‌شده (TVL) در حوزه دیفای ۱۷۶ میلیارد دلار شد

در حال حاضر مجموع ارزش کل قفل‌شده (TVL) در حوزه دیفای تقریبا ۱۷۶ میلیارد دلار در سراسر بلاکچین‌ها نظیر اتریوم، بایننس، ترا، پالیگان، سولانا و آوالانچ است. اگرچه اتریوم ۱۳۰ میلیارد دلار از مقدار مذکور را در اختیار دارد، اما چندین بلاکچین دیگر با رشد TVL همراه هستند.

مجموع سرمایه مسدودشده در تمام بلاک چین‌های دیفای
به گزارش ارزخبر و به نقل از Bitcoin.com اطلاعات defillama.com نشان می‌دهد در حال حاضر مجموع ارزش کل قفل شده در دیفای با رشد ۱.۰۷ درصدی طی ۲۴ ساعت گذشته به ۱۷۶.۹ میلیارد دلار رسیده است. TVL به تدریج در حال نزدیک شدن به محدوده ۲۰۰ میلیارد دلار است و در این میان امروز سلطه یونی‌سواپ در میان تمام برنامه‌های دیفای به ۳٪ رسیده است. آوه (Aave) و کِرو (Curve) به ترتیب ۱۶.۰۴ و ۱۳.۹۲ میلیارد دلار از این سرمایه را در اختیار دارند و به عنوان برنامه‌هایی شناخته می‌شوند که بر بستر زنجیره اتریوم بیشترین TVL را به خود اختصاص داده‌اند.

مجموع ارزش کل قفل‌شده (TVL) در حوزه دیفای ۱۷۶ میلیارد دلار شد

سایر زنجیره‌های بلوکی نیز چندین میلیارد دلار از TVL را به خود اختصاص داده‌اند. اتریوم ۱۳۰.۰۷ میلیارد دلار را به خود اختصاص داده است و TVL موجود در بایننس اسمارت چین نیز تقریبا ۱۹.۰۵ میلیارد دلار است. در رتبه‌های بعدی ترا (۷.۸۴ میلیارد دلار)، پالیگان (۵.۳۴ میلیارد دلار)، سولانا (۴.۳ میلیارد دلار)، آوالانچ (۲.۳۶ میلیارد دلار) و Klaytn (با ۱.۲۹ میلیارد دلار) قرار دارند. عرضه اخیر راهکار مقیاس‌پذیری شبکه اصلی آربیتروم (Arbitrum) نیز تقریبا ۲,۳۴۳,۵۳۱ دلار سرمایه را به خود اختصاص داده است.

مجموع ارزش کل قفل‌شده (TVL) در حوزه دیفای ۱۷۶ میلیارد دلار شد

در صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) نیز کِرو با ۱۳.۹۲، پنکیک‌سواپ با ۵.۹۴ میلیارد دلار و یونی‌سواپ با ۵.۳ میلیارد دلار، بیشترین TVL را در اختیار دارند. طبق اطلاعات Dune Analytics، طی ۷ روز گذشته فقط در زنجیره اتریوم، در ۱۶ صرافی غیرمتمرکز مختلف تقریبا ۱۹ میلیارد دلار تبادل سرمایه صورت گرفته است. یونی‌سواپ با داشتن ۶۹.۲٪ بیشترین حجم معاملات را در این ۱۶ پلتفرم در اختیار دارد.

رشد آدرس‌های دیفای اتریوم به ۳.۳ میلیون آدرس منحصربه‌فرد

آمار ۷ روز اخیر نشان می‌دهد که حجم معاملات جهانی یونی‌سواپ تقریبا ۱۲,۹۵۲,۶۲۱,۷۹۳ دلار است. ۸۸ درصد این حجم معاملات مستقیما از برنامه‌های صرافی‌های غیرمتمرکز است و ۱۱.۷ درصد دیگر نیز متعلق به برنامه‌هایی نظیر 1inch, 0x API, Matcha و Paraswap است. تعداد کاربران دیفای یا همان آدرس‌های منحصربه‌فرد در برنامه‌های دیفای بر بستر اتریوم نیز به ۳.۳ میلیون آدرس رسیده است. بزرگترین برنامه‌های وام‌دهی (لندینگ) به ترتیب آوه، کامپوند، آنکور، ونوس و Cream Finance هستند.

مجموع آدرس های منحصربه‌فرد دیفای بر پایه اتریوم

پلتفرم Convex Finance از لحاظ رتبه‌بندی TVL بر اساس سود، روز یکشنبه در رتبه اول قرار دارد. Yearn Finance و Alpaca Finance و Tranches و Autofarm نیز در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. بزرگترین رمزارز از لحاظ TVL نیز WBTC با ۱۰.۰۵ میلیارد دلار سرمایه مسدودشده است. رتبه‌های بعدی متعلق به HBTC با ۱.۷۴ میلیارد دلار و MIR با ۱.۰۱ میلیارد دلار ارزش کل قفل شده هستند.

منبع: bitcoin

مجموع ارزش کل قفل‌شده (TVL) در حوزه دیفای ۱۷۶ میلیارد دلار شد

دیدگاهتان را بنویسید