شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

نارضایتی بنیاد دوج‌کوین از میم‌کوینی تازه وارد به نام دوج‌کوین 2.0

نارضایتی بنیاد دوج‌کوین از میم‌کوینی تازه وارد به نام دوج‌کوین 2.0
نوشته شده توسط مدیریت

نارضایتی بنیاد دوج‌کوین از میم‌کوینی تازه وارد به نام دوج‌کوین 2.0

میم کوین تازه‌وارد یعنی دوج کوین ۲.۰ با اسم خود موجب نارضایتی بنیاد دوج کوین شده است.

به گزارش ارزخبر و به نقل از کوین تلگراف، بنیاد دوج کوین بیانیه‌ای منتشر و طی آن عنوان کرده است که ارتباطی با پروژه مقلد جدید به اسم دوج کوین ۲.۰ یا همان DOGE2 ندارد و تقاضای حقوقی ارائه داده است تا این میم کوین جدید، اسم خود را تغییر دهد.

بنیاد دوج کوین طی بیانیه‌ای که در تاریخ ۳۱ آگوست منتشر کرده، عنوان کرده است که وکلای محافظت از برند خود را مأمور کرده است تا با هدف محافظت از جامعه دوج کوین در مقابل گمراه شدن توسط پروژه‌های دیگر و محافظت از اسم دوج کوین در مقابل سوءاستفاده‌های احتمالی، با توسعه‌دهندگان دوج کوین ۲.۰ ارتباط برقرار کنند.

وبسایت دوج کوین ۲.۰ به صورت غیرمستقیم به رمزارز اصلی اشاره کرده و گفته است:

دوج کوین ۲.۰ در صدد ارائه رشد بلندمدت در زمینه بهره‌مندی هرچه بیشتر از ساختار توکنومیکس پایدار نسبت به پیشینیان خود است.

در بیانیه بنیاد دوج کوین بیان شده است که مشتاقان و طرفداران دوج کوین، در خصوص این پروژه جدید نگران شده‌اند. اگرچه در گذشته، جامعه دوج کوین از پروژه‌های رمزارز جدید استقبال کرده است، اما این بنیاد، دوج کوین ۲.۰ را به تقلید از برند و اعتبار دوج کوین به نفع خود متهم کرده است.

دوج کوین ۲.۰ در ابتدای ماه می بر بستر شبکه بایننس اسمارت چین عرضه شده است. قیمت DOGE2 در حال حاضر پس از رشد ۱۰۰ درصد طی ۲۴ ساعت گذشته به ۰.۰۴ دلار رسیده و حجم معاملات آن نیز کمتر از ۱۰۰,۰۰۰ دلار است.

بیانیه بنیاد دوج کوین چند هفته پس از احیای خود پس از ۶ سال وقفه منتشر شده است. این بنیاد از پروژه‌ها و توسعه‌دهندگان اصلی که بر روی دوج کوین فعالیت می‌کنند، پشتیبانی می‌کند و توانسته است حمایت افراد سرشناس عرصه رمزارز نظیر ویتالیک بوترین و ایلان ماسک را جلب کند.

محبوبیت و قیمت دوج کوین از ابتدای سال ۲۰۲۱ تاکنون رشد چشمگیری داشته است.

طبق گزارش Coingecko، قیمت دوج کوین در ماه می به رکورد ۰.۶۸ دلار رسیده و پس از آن، طی دو ماه با کاهش بیش از ۷۳ درصدی مواجه شده و به کف قیمت ۰.۱۸ دلار رسیده است. قیمت DOGE در حال حاضر پس از رشد ۵۰ درصدی در ماه آگوست به ۰.۳۰ دلار رسیده است.

همانند دوج کوین ۲.۰ چندین رمزارز دیگر نظیر دوج‌کش (DogeCash)، آندرداگ (UnderDog) و دوج توکن (Doge Token) به تقلید از دوج کوین ظهور یافته‌اند تا از تب‌وتاب اخیر دوج کوین به نفع خود بهره ببرند.

موفق‌ترین این رمزارزها شیبا اینو (Shiba Inu) بوده که توانسته است ارزش بازار ۳.۶۴ میلیارد دلاری به دست آورد و در رتبه ۴۶ رمزارزهای بازار قرار بگیرد.

منبع: cointelegraph

نارضایتی بنیاد دوج‌کوین از میم‌کوینی تازه وارد به نام دوج‌کوین 2.0

دیدگاهتان را بنویسید