شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار

جنونِ NFTها: میمون‌ جهش یافته 96 میلیون دلار به فروش رفت

نوشته شده توسط مدیریت

جنونِ NFTها: میمون‌ جهش یافته 96 میلیون دلار به فروش رفت

این پروژه NFT توانست ۱۰،۰۰۰ توکن میمون جهش یافته (Mutant Apes) را به قیمت هر توکن معادل ۳ اتر بفروشد. اکنون قیمت این توکن‌ها بیش از دو برابر شده است.

به گزارش ارزخبر و به نقل از دیکریپت، پروژه توکن‌های Bored Ape Yacht Club شنبه شب توانست ۹۶ میلیون دلار از فروش عمومی ۱۰،۰۰۰ میمون جهش یافته جمع آوری کند و با ایردراپ ۱۰،۰۰۰ شیشه از سرم‌های جهش یافته به هولدرهای توکن‌های مبتنی بر NFT اتریوم اجازه داد میمون‌های جدید را به رایگان تولید کنند.

پروژه Bored Ape Yacht Club که در سال ۲۰۲۱ عرضه شد، در اصل شامل ۱۰،۰۰۰ توکن NFT می‌شد که به صورت تصادفی تولید شده بودند. هر کدام از این توکن‌ها ویژگی‌های متفاوتی داشتند. به طور مثال برخی لباس نخی بر تن داشتند در حالی که بعضی دیگر سیگار می‌کشیدند. این پروژه بسیار شبیه به پروژه CryptoPunks است که ۱۰،۰۰۰ نماد کامپیوتری آن بسیار مشابه به نظر می‌رسند و حتی گرانتر نیز هستند.

جنونِ NFTها: میمون‌ جهش یافته 96 میلیون دلار به فروش رفت
روز گذشته به هولدرهای این توکن‌ها سرم‌هایی ایردراپ شده است. ایردراپ دارندگان توکن Bored Ape با استفاده از یکی از این سه سرم انجام شده است: M۱، M۲ یا Mega Mutant (M۳). اگر سرم M۱ یا M۲ به یک میمون (Bored Ape) تزریق شود، میمون جهش یافته (Mutant Ape) به وجود می‌آید و ویژگی‌های میمون اصلی را حفظ می‌کند. سرم M۳ اما یک میمون کاملا جدید خلق می‌کند که ویژگی‌های بالقوه نادر و ارزشمندتری دارد.

ایردراپ برای دارندگان توکن‌های Bored Ape یک معامله عالی بود زیرا آنها می‌توانستند NFT‌های اصلی خود را در حین تولید توکن‌های ارزشمند دیگر، حفظ کنند.

جنونِ NFTها: میمون‌ جهش یافته 96 میلیون دلار به فروش رفت
میمون‌های جهش یافته (Mutant Apes) که یا به صورت رایگان در اختیار هولدرها قرار گرفته‌اند یا به ازای ۳ اتر توسط آنها خریداری شده اند، هم اکنون هر کدام حداقل به ازای ۷ اتر یا حدود ۲۲،۴۰۰ دلار به فروش می‌رسند. بر اساس داده‌های بازار توکن‌های غیر قابل تعویض Opensea، توکن‌های Mutant Apes از زمان آغاز به کار خود تا کنون، حجم معاملاتی بالغ بر ۸۸.۴ میلیون دلار داشته‌اند.

جنونِ NFTها: میمون‌ جهش یافته 96 میلیون دلار به فروش رفت
صاحبان توکن‌های Bored Apes (از جمله استفان کری ستاره بسکتبال جهان، که از دیروز صاحب این توکن‌ها شده است) اغلب از میمون‌های خود به عنوان عکس پروفایل توییتر استفاده می‌کنند. کری میمون خود را به قیمت ۱۸۰ هزار دلار خریداری کرده است.

Bored Apes پنجمین پروژه موفق در میان پروژه‌های کلکسیونی در دنیای رمز ارزها در تمام دوران تاکنون است. با توجه به داده‌های CryptoSlam، میمون‌های یاد شده تاکنون ۳۵۴ میلیون دلار فروش داشته‌اند. قیمت درخواستی برای ارزان‌ترین میمون هم اکنون ۲۵ اتر (حدود ۸۰،۰۰۰ دلار آمریکا) است.

در اوایل ماه جاری، یک ایردراپ برای دارندگان توکن‌های غیر قابل تعویض Bored Apes انجام شد که در آن تعدادی توکن NFT سگ از کلکسیون Ape Kennel Club به این افراد داده شد. تعدادی از میمون‌های بی‌حوصله (Bored Apes) به همراه سگ یاد شده در دهم ماه آگوست به قیمت یک میلیون دلار فروخته شدند.

جنونِ NFTها: میمون‌ جهش یافته 96 میلیون دلار به فروش رفت

در دوم سپتامبر، حراجی Sotheby’s مجموعه‌ای از این میمون‌ها را به حراج می‌گذارد. در حالی که این حراج بصورت عمومی انجام خواهد شد، همه از این فروش خوشحال نیستند. ملتم دمیررز (Meltem Demirors) از کوین شیرز (CoinShares) شب گذشته در توییتی نوشت:

چرا ما باید عکس‌های خود را از طریق حراجی Sotheby’s بفروشیم و قیمت آنها را ۲۵ درصد کاهش دهیم؟ ما نباید برای اعتبار دهی به توکن‌های خود به دنبال موسسات قدیمی باشیم.

جنونِ NFTها: میمون‌ جهش یافته 96 میلیون دلار به فروش رفت

اشتباه در فروش NFT میمون جهش‌یافته؛ ۱۷ دلار به‌جای ۱۷ اتر!

یکی از کاربران پس از مینت کردن توکن شماره ۵۲۷۵، قصد دارد این NFT را در پلتفرم OpenSea به‌فروش بگذارد. با این حال او در زمان وارد کردن قیمت دقت کافی به خرج نمی‌دهد و به جای وارد کردن ۱۷ اتریوم، آن را به میزان ۱۷ USDC به فروش می‌گذارد.

تفاوت این دو مقدار با توجه به قیمت اتریوم در آن لحظه معادل ۲۴،۲۰۰ دلار است. با این حساب او تقریبا ۹۹.۹٪ در فروش توکن خود ضرر کرده است.

معمولا اکثر آیتم‌های موجود در بازارهای NFT مانند OpenSea با استفاده از اتریوم قیمت‌گذاری می‌شوند. به همین دلیل مالک این توکن نیز تصور کرده بود پیشنهاد قیمت او به صورت اتریوم خواهد بود و آن را پذیرفته بود.

داده‌های اتراسکن نشان می‌دهد مالک میمون جهش‌یافته شماره ۵۲۷۵ برای مینت کردن این توکن با حساب کارمزد پرداختی آن، ۲.۸۷ ETH معادل ۹۱۰۰ دلار پرداخت کرده است. جالب آنجاست که خریدار این توکن کمتر از سه ساعت بعد آن را به قیمت ۵ اتر فروخته است.

منبع decrypt

جنونِ NFTها: میمون‌ جهش یافته 96 میلیون دلار به فروش رفت

دیدگاهتان را بنویسید