شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
تحلیل

آیا قیمت اتریوم ۴۰۰۰ دلاری را خواهیم دید؟

آیا قیمت اتریوم ۴۰۰۰ دلاری را خواهیم دید؟
نوشته شده توسط مدیریت

آیا قیمت اتریوم ۴۰۰۰ دلاری را خواهیم دید؟

قیمت اتر (ETH) پس از به‌روزرسانی موفق لندن در ابتدای ماه جاری میلادی، رشدی تقریبا صد درصدی از خود نشان داده است. یکی از تبعات بروز رسانی لندن، سوزاندن اتر در هر بلوک است که خصوصیات اتر را به ویژگی‌های یک دارایی ضد تورمی نزدیک کرده است. در زمان نگارش این مطلب، بیش از ۷۳۰۰۰ عدد اتر، سوزانده شده‌ است. سرمایه‌گذاران نگاهی مساعد به به‌روزرسانی شبکه داشته‌اند و پس از این اتفاق، قیمت اتر در رالی صعودی قدرتمندی قرار گرفته است.

آیا قیمت اتریوم ۴۰۰۰ دلاری را خواهیم دید؟

به گزارش ارزخبر و به نقل از Coingape با نگاه به معاملات ده روز اخیر اتریوم می‌توان تشکیل کانالی صعودی (احتمال تشکیل الگوی پرچم) را در نمودار قیمت آن مشاهده کرد. همچنین قیمت اتر در حال حاضر زیر خط روند ۹ ماهه صعودی قرار دارد. خط روندی که نقش حمایت را تا اواسط ماه ژوئن (اواخر خرداد ۱۴۰۰) برای اتر ایفا می‌کرد. اتر برای نیل به اهداف قیمتی بالاتر، باید موفق به بازیابی این خط روند شود. علاوه بر خط روند ذکر شده، مقاومت بزرگی در بازه ۳۱۳۵ تا ۳۳۲۳ دلار وجود دارد. در صورت شکست این دو مانع، رشد قیمت تا ۳۵۶۵ دلار و سپس تا ۴۰۹۲ دلار دور از ذهن نیست.

تحلیل قیمت اتر به همراه نمودار

در زمان نگارش این خبر اتریوم به قیمت ۳۲۵۶ دلار خرید و فروش می‌شود.

از زمان گذر از سطح ۲۰۰۰ دلار،‌ قیمت اتر توسط اندیکاتور میانگین متحرک ۲۰ روزه (MA20) حمایت می‌شد. این اندیکاتور شاخص مناسبی برای تشخیص روند است. هر زمان قیمت ETH به پایین این شاخص بلغزد، می‌توان انتظار نزول بیشتر و تشکیل روند کوتاه مدت نزولی داشت.

در امتداد این اندیکاتور، حمایت قدرتمندی در محدوده ۲۹۲۷ دلار وجود دارد که به مدت ۲ هفته شکسته نشده است. در صورت موفقیت خرس‌ها بر بازار و شکست این حمایت و کف کانال صعودی فعلی، می‌توان انتظار بازگشت به محدوده ۲۶۱۶ دلار را داشت.

با نگاه به اندیکاتور RSI استوکاستیک، می‌توان دید اتریوم در محدوده فروش بیش از اندازه (Oversold) قرار دارد که نشانه مثبتی تلقی می‌شود چرا که بدین معنی است که در حال بازیابی قدرت برای صعود دوباره است. همچنین این شاخص، الگوی پرچم را تشکیل داده است.

 

تحلیل فاندامنتال اتریوم

تعداد اترهای سوزانده شده پس از آپگرید لندن

در ادامه تحلیل قیمت اتریوم نگاهی به اتفاقات مهم این روزهای شبکه اتریوم می‌اندازیم. همان‌طور که ذکر شد، پس از هارد فورک لندن، تاکنون بیش از ۷۳۰۰۰ عدد اتر به ارزش تقریبی ۲۴۰ میلیون دلار سوزانده شده است. همچنین استیک اتر شتابی مضاعف یافته است. ۲۰۰ هزار اتر جدید در نودهای اعتبارسنج اتریوم ۲ سپرده‌گذاری شده‌اند. تعداد کل اترهای استیک شده، اکنون بیش از ۷ میلیون ETH با ارزش بیش از ۲۳ میلیارد دلار است. تعداد نودهای اعتبارسنج نیز با افزایشی ۵۴۹۵ عددی طی هفته گذشته، به ۲۱۴،۴۹۰ رسیده است. نرخ بازده سالیانه ساده استیکینگ در اتریوم در پلتفرم‌های مختلف، ۵.۹ درصد است.

موجودی اتریوم صرافی‌ها اکنون به کمترین مقدار تاریخی خود رسیده است. به گزارش سرویس تحلیل داده گلسنود (Glassnode)، ذخایر صرافی‌ها تنها ۱۳ درصد از کل عرضه در گردش اتر را تشکیل می‌دهند. تخمین زده می‌شود این مقدار چیزی معادل ۱۵.۳ میلیون اتر باشد.

منابع: Cryptogape وBeincrypto

 

دیدگاهتان را بنویسید