شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
انواع ارزهای دیجیتال

ریپل یک ارز رمزپایه نامتمرکز است.

ریپل یک ارز رمزپایه نامتمرکز است.
نوشته شده توسط مدیریت

از آنجائیکه رتبه توکن XRP، دارایی مورد انتخاب استارتاپ فناوری و مالی ریپل، افزایش یافت و در جوار بزرگان ارزهای رمزنگاری قرار گرفت، بسیاری از کارشناسان طرز کار این دارایی را مورد بازپرسی قرار دادند. اولین انتقاد وارده، متمرکز بودن دفتر کل XRP است، زیرا از یک روش جایگزین برای توافق عام (سیستم اعتبارسنجی/ردیابی سرور) استفاده می کند که اصلا شبیه به سیستم اثبات کار بیت کوین (PoW) یا سیستم اثبات سهام (Pos) که توسط توسعه دهندگان اتریوم ارائه شده است، نیست.

هر چند در یک مصاحبه پرسش آزاد که با اجرای مونیکا لانگ معاون ارشد بازاریابی ریپل با براد گارلینگ هوس مدیرعامل استارتاپ شعبه سانفرانسیسکو انجام شد، گارلینگ هوس توضیح داد که چرا این دارایی غیر متمرکز است.

گارلینگ هوس ابتدا اظهار کرد، شرکت ریپل این استدلال که توکن XRP غیرمتمرکز است را در سالهای قبل مطرح کرده است. کارمند داخلی صنعت رمزنگاری ریپل، که یک کارآفرین با تجربه است، قبل از اینکه عنوان کند اخبار نادرست بسیاری در مورد وضعیت ریپل و ماهیت اصلی آن وجود دارد، بیان کرد، “مردم می خواهند ترس، عدم قطعیت و شک (FUD) خود را شیوع دهند.”

این مدیرعامل اعلام کرد که به علت وجود اخبار نادرست، عدم توازن ممکن است منجر به ایجاد تعصباتی شود. با این حال، گارلینگ هوس بیان کرد، “کاملا بدیهی است که دفتر کل XRP ، غیرمتمرکز است.” او جهت حمایت از ادعای خود اعلام کرد:

ریپل در حال اجرای هفت سیستم اعتبارسنجی است، که 4 درصد از تمام سیستم های اعتبارسنجی را به خود اختصاص داده است.

گارلینگ هوس افزود:

اکنون از هر نظر، دفتر کل ریپل غیرمتمرکز تر از دفتر کل بیت کوین و اتریوم است، که در آنها تعداد بسیار کمی استخراج کننده در حال کنترل 50 درصد از قدرت استخراج کل شبکه هستند.

سرپرست ریپل در خاتمه اظهارات خود در مورد این موضوع گفت، او سعی دارد به عوامل ترس، عدم قطعیت و شک (FUD) توجهی نکند و ترجیح می دهد به جای تمرکز بر آنچه که جامعه فکر می کند، صبوری از خود نشان داده و به اجرائیات خود ادامه دهد در حالی که شفافیت کار را نیز حفظ می کند.

آیا قصد دارید با ریپل سفر خود را رزرو کنید؟
در گزارشات قبلی اخبار جهانی اتریوم در چند هفته ی گذشته، تراوالا دات کام، یک پلتفرم رزرو سفر با استفاده از ارزهای رمزنگاری، اقدام به پذیرش توکن XRP کرد. مونیکا لانگ با پرسیدن از گارلینگ هوس در رابطه با اینکه آیا قصد دارد سفر خود را از وبسایت تراولا رزرو کند، یادآور این قابلیت جدید شد. گارلینگ هوس چه به شوخی چه جدی پاسخ داد، البته.

مهم نیست که بخواهد یا نخواهد از این تسهیلاتی که تراولا فراهم کرده استفاده کند؛ یک شرکت کننده سیلیکون والی بیان کرد:

موثرترین روش برای اثبات آنچه که ما انجام می دهیم، مشاهده توسعه اساسی و سازمانی ریپل در دنیای واقعی است.

در همان مصاحبه، همانطور که توسط اخبار جهانی اتریوم قبلا گزارش شده بود، گارلینگ هوس روشن ساخت که XRP به مبادلات خود ادامه خواهد داد، حتی اگر ریپل به هر نحوی از بین برود. با همه ی اوصاف، یک کارمند داخلی بیان کرد که، ارز رمزنگاری فوق الذکر امن نیست و در تایید ادعای خود، به تعدادی از “مشکلات لایه ی اصلی” اشاره کرد.

Source: coinsara

دیدگاهتان را بنویسید