شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

عرضۀ دیِم (Diem) ارزدیجیتال فیسبوک نزدیک است

نوشته شده توسط مدیریت

عرضۀ دیِم (Diem) ارزدیجیتال فیسبوک نزدیک است

استیبل کوین شرکت فیسبوک با نماد Diem و کیف پول آن Novi یک قدم دیگر به عرضه نزدیک‌تر شدند.

به گزارش ارزخبر و به نقل از cryptobriefing دیوید مارکوس (David Marcus) مدیر اجرایی فیسبوک در مورد وضعیت قانون‌گذاری کیف پول مخصوص استیبل کوین Diem با نام Novi طی یک پست توضیحاتی ارائه کرده است. او گفت Novi تاییدیه‌های بسیار زیادی را دریافت کرده است و تقریبا در تمام ایالت‌های آمریکا مورد قبول قرار گرفته است. وی همچنین افزود در مکان‌هایی که مجوزهای لازم دریافت نشده باشد، این پروژه راه‌اندازی نخواهد شد.

مارکوس خاطر نشان کرد این پروژه بر این واقعیت استوار است که بدون داشتن تاییدیه‌های قانون‌گذاری آن عرضه نخواهد شد. او همچنین اضافه کرده است که این پروژه تعهدات خود را حفظ کرده و با قانون‌گذاران بین‌المللی در تماس است.

وی همچنین جزئیاتی در مورد نحوه عملکرد Novi فاش کرده است. او می‌گوید که این پروژه پرداخت‌های نفر به نفر را هم در داخل و هم در خارج ایالات‌متحده امکان‌پذیر می‌سازد. مدیر اجرایی فیسبوک اذعان داشت دستیابی به این طیف از مشتریان از این طریق به Novi کمک می‌کند تا در آینده از پرداخت‌های تجاری نیر سود ببرد. وی تصریح کرد:

ما می‌توانیم به چند شاخه تقسیم شویم و خدمات متعدد مالی را با مشارکت شرکای خوشنام و مورد احترام از نظر قانون‌گذاری ارائه دهیم و از همانجا گسترش پیدا کنیم.

هنوز هیچ تاریخ مشخصی برای راه‌اندازی این پروژه مشخص نشده است و این بدین معناست که رمز ارز فیسبوک پس از دو سال توسعه و تاخیر، یک قدم دیگر به عرضه نزدیک شده است.

این پروژه در ماه جون ۲۰۱۹ (خرداد ۱۳۹۸) رونمایی شد اما به سرعت با مشکلات زیادی مواجه گردید. بسیاری از اعضای این پروژه، انجمن Diem را از اکتبر ۲۰۱۹ (مهر ۱۳۹۸) ترک کردند. تقریبا به‌صورت همزمان بسیاری از قانون‌گذاران اروپایی این پروژه را مسدود کردند و دلیلش بازجویی از مارک زاکربرگ به دلیل دخالت‌های Facebook بود.

این مسائل باعث شد تا Diem امسال ریبرندینگ انجام دهد و توجهش را کلا به سوی آمریکا جلب کند. فیسبوک در ماه می اعلام کرد که برنامه‌های این شرکت برای راه‌اندازی این استیبل کوین که قرار بود توسط سبدای از ارزهای بین المللی پشتیبانی شود به پشتیبانی توسط دلار آمریکا تغییر یافته است.

فیسبوک، مارکوس و انجمن Diem تاریخ انتشار این رمز ارز و کیف پول را ارائه نکرده‌اند.

منبع: cryptobriefing

عرضۀ دیِم (Diem) ارزدیجیتال فیسبوک نزدیک است

دیدگاهتان را بنویسید