شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
انواع ارزهای دیجیتال

آشنایی کامل با چیلیز (Chiliz)؛ پلتفرم طرفداران فوتبال

نوشته شده توسط مدیریت

آشنایی کامل با چیلیز (Chiliz)؛ پلتفرم طرفداران فوتبال

بلاکچین چیلیز (Chiliz) با توکن بومی CHZ، خود را به عنوان یک پلتفرم بین‌المللی پیشرو در حوزه فینتک در زمینه کسب و کارهای “سرگرمی-ورزشی” خاطرنشان می‌کند. در واقع، چیلیز بستر تعامل طرفداران ورزشی بنام Socios را در بلاکچین چیلیز توسعه داده و ساخته است.

توکن بومی CHZ به عنوان ارز بومی شبکه چیلیز است. این پلتفرم برای ایجاد تجربیات بی نظیر برای طرفداران ورزش‌ها و کسب درآمد از تعامل طرفداران با استفاده از فناوری بلاکچین ساخته شده است. چندین تیم مطرح فوتبال، شرکت‌های ورزشی و ورزشکاران درگیر این پروژه هستند. این موارد شامل یوونتوس، آث میلان و مبارزه قهرمانی نهایی (UFC) می‌شود. چیلیز با همکاری با بزرگترین برندهای ورزشی، تعداد بی سابقه‌ای از کاربران جدید بالقوه را به دنیای کریپتوها علاقه‌مند کرده است.

در این مقاله، می‌خواهیم بلاکچین چیلیز و پلتفرم Socios را بررسی کنیم. همچنین، قصد داریم نگاهی به توکن CHZ و نقشی که در اکوسیستم چیلیز ایفا می‌کند، داشته باشیم. علاوه بر این، بررسی می‌کنیم که چگونه چیلیز از فناوری بلاکچین برای باز کردن جریان درآمد جدید به سرگرمی‌های ورزشی، استفاده می‌کند و دروازه‌ای جدید برای دنیای کریپتوها با میلیون‌ها طرفدار ورزشی در سراسر جهان باز می‌کند.

بلاکچین چیلیز چیست؟

تیم چیلیز تشخیص می‌دهد که طرفداران ورزش چقدر می‌توانند پرشور و فداکار باشند. در سراسر جهان، علاقه چند نسلی به فوتبال وجود دارد که نقش بسزایی در زندگی بسیاری از مردم دارد. دارندگان بلیط‌های فصلی مادام العمر و رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌ها نشان می‌دهد که مردم تا چه اندازه به این ورزش اهمیت می‌دهند.

پلتفرم چیلیز یک بستر پرداخت بر اساس ارز رمزنگاری شده است که برای خدمات و محصولات بلاکچینی استفاده می‌شود. چیلیز که عمدتا در ورزش و به ویژه فوتبال استفاده می‌شود، تجربیات منحصر به فردی برای طرفداران فوتبال امکان پذیر می‌کند که به نهادهای درون پلتفرم اجازه می‌دهد با ایجاد مشارکت بین مخاطبان، درآمد کسب کنند. چیلیز با ترکیبی از بلاکچین، توکن‌های طرفداری و یک صرافی اختصاصی، انقلابی در دنیای طرفداران ورزشی با کریپتوها به وجود آورده است.

پیشینه بلاکچین چیلیز

چندین دوره توسعه از بلاکچین چیلیز از سال ۲۰۱۶ مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. تیم از اوایل سال ۲۰۱۸ فعالیت فعالانه خود را برای توسعه محصول و تیم آغاز کرد. از طریق یک دوره سرمایه گذاری خصوصی، تیم توانست ۶۶ میلیون دلار سرمایه جمع کند که به توسعه Socios کمک شایانی کرد.

در اکتبر ۲۰۱۸، ۸.۸ میلیارد توکن چیلیز (CHZ) ایجاد و بین همکاران اولیه توزیع شد. به دنبال آن، توکن CHZ در چندین صرافی بزرگ از جمله بایننس و بیتمکس لیست شد. پلتفرم Socios.com در اواخر دسامبر سال ۲۰۱۹ راه اندازی شد. در میان بسیاری از باشگاه‌های مطرح برای عضویت در لیست چیلیز، اولین تیم افسانه‌ای فوتبال ایتالیا، یوونتوس بود.

امروزه، چیلیز یک تیم چند ملیتی با بیش از ۸۰ عضو است که دارای دفاتر و فعالیت در سراسر جهان است. تا به امروز، پلتفرم Socios.com، تعداد ۱۹ شریک رسمی جذب کرده و ۱۱ عرضه توکن طرفداری (FTO) برگزار کرده است. فهرست شرکای توکنیزه شده پلتفرم چیلیز به سرعت در حال گسترش به قلمرو جدید است. این پروژه با هدف استفاده از صدها تیم جدید در ورزش‌های مختلف طی چند سال آینده ایجاد شده است.

توکن چیلیز (CHZ)

توکن چیلیز (CHZ) یک توکن سازگار با ERC-20 و BEP-2 است. هم برنامه Socios.com و هم صرافی چیلیز برای انجام عملیات به توکن CHZ وابسته‌اند. علاوه بر این، توکن CHZ دارایی پایه در کل زنجیره بلوکی چیلیز است. این بدان معناست که تمام معاملات در بلاکچین چیلیز به مقداری CHZ نیاز دارند. این شامل مبادلات توکن در صرافی چیلیز و مکانیزم رای دادن طرفداران است.

تامین سرمایه اولیه این توکن بدون فروش عمومی بوده و کلیه وجوه جمع آوری شده برای پروژه چلیز از طریق سرمایه گذاری خصوصی انجام شد. علاوه بر این، هیچ فروش عمومی در آینده وجود نخواهد داشت.

مقبولیت چیلیز همزمان با حرکت فوق العاده قیمت صعودی توکن چیلیز است که در اوایل سال ۲۰۲۱ مشاهده شده است. در زمان نگارش این مقاله، ارزش بازار توکن CHZ معادل ۲.۴ میلیارد دلار است. قیمت این توکن در حال حاضر در محدوده ۰.۴۶ دلار معامله می‌شود. مشاهده قیمت لحظه‌ای توکن CHZ. در زیر نحوه توزیع توکن چیلیز آورده شده است:

توزیع توکن CHZ

کل عرضه چیلیز: ۸،۸۸۸،۸۸۸،۸۸۸

استقرار خصوصی: ۳،۰۶۶،۶۶۶،۶۶۶

سرمایه گذاران اولیه و تیم پروژه: ۱،۱۱۱،۱۱۱،۱۱۰

هیئت مشاور: ۲۶۶،۶۶۶،۶۶۶

ذخیره پایگاه کاربران: ۱،۷۷۷،۷۷۷،۷۸۰

عملیات بازاریابی: ۱،۳۳۳،۳۳۳،۳۳۳

خریدهای استراتژیک: ۱،۳۳۳،۳۳۳،۳۳۳

همانطور که مشاهده می کنید، برای اطمینان از پایدار بودن پروژه و همچنین رشد در بازارهای کریپتو آینده، فکر زیادی در مورد توزیع توکن CHZ صورت گرفته است.

توکن‌های طرفداری (Fan Tokens)

عرضه توکن طرفداری (FTO) راهی عادلانه برای مشارکت‌های جدید برای راه اندازی توکن‌های طرفداری در بستر Socios.com است. قیمت ثابت برای پیش فروش هر توکن طرفداری توافق شده است. سپس، بخشی از کل توکن‌های طرفداری قبل از ورود به بازار آزاد در دسترس کاربران پلتفرم Socios.com قرار می‌گیرد. این هوداران اختصاصی را قادر می‌سازد دسترسی زودهنگام به راه اندازی توکن‌ها داشته باشند، مانند پروژه هایی همچون Polkastarter و TrustSwap.

هر عرضه توکن طرفداری (FTO) در مورد راه اندازی توکن مربوطه شامل اطلاعات مهمی مانند تاریخ شروع و پایان FTO، قیمت افتتاحیه و ارزش کل بازار است. این ویژگی به سرمایه گذاران این امکان را می‌دهد تا قبل از اقدام به تخصیص پول خود، آگاهانه تصمیم بگیرند، دقیقا مانند تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری در هر توکن قابل تعویض دیگر.

لانچ‌پول بایننس

به عنوان یک سرمایه گذار تازه وارد، بایننس نقش مهمی در تبلیغ و توزیع عرضه توکن طرفداری داشته است. در اواخر سال ۲۰۲۰، بایننس یک همکاری استراتژیک سودمند متقابل با چیلیز تشکیل داد. تا اواسط ژانویه ۲۰۲۱، کاربران لانچ‌پول بایننس می‌توانستند ارز بایننس (BNB)، استیبل کوین بایننس (BUSD) یا توکن چیلیز (CHZ) خود را برای به دست آوردن جوایز توکن طرفداری، استیک کنند. توکن‌های طرفداری پاری سن ژرمن (توکن PSG) و قهرمان ایتالیا، یوونتوس (توکن JUV)، از طریق لانچ‌پول بایننس به مدت ۳۰ روز برای فارمینگ در دسترس بودند.

وقتی از مدیرعامل بایننس، Changpeng Zhao (در اصطلاح عامیانه “CZ” شناخته می شود) در مورد این همکاری سوال شد، وی اظهار داشت:

ما خوشحالیم که از چیلیز در اکوسیستم بایننس استقبال می‌کنیم و مشتاقانه منتظریم که بتوانیم هم به توسعه سرگرمی طرفداری و هم به مقبولیت بیش‌تر دنیای کریپتوها، با میلیاردها مخاطب کمک کنیم.

از آن زمان، آکادمی تحقیقات بایننس گزارشی در مورد آخرین توکن طرفداری ارائه شده بر بستر چیلیز منتشر کرده است. توکن طرفداری میلان (ACM) قبل از اینکه در صرافی بایننس لیست شود، در گزارش تحقیقات بایننس در فوریه ۲۰۲۱ بدان اشاره شد.

Socios چیست؟

Socios.com اولین بستر تعامل طرفداران در نوع خود است که در بلاکچین چیلیز ایجاد و مستقر شد. توکن چیلیز (CHZ) ارز انحصاری مورد استفاده در بستر Socios.com است. این پلتفرم توسط طرفداران برای خرید توکن‌های طرفداری از تیم‌ها و سازمان‌های ورزشی شناخته شده در سطح بین المللی استفاده می‌شود. این تیم‌ها شامل تیم‌های فوتبال مانند اف سی بارسلونا، یوونتوس، پاری سن ژرمن و آث میلان هستند. همچنین، سازمان برتر هنرهای رزمی مختلط(MMA) و مبارزه قهرمانی نهایی (UFC) نیز در صحنه حضور دارند. این یک گام بزرگ رو به جلو برای حضور بیشتر کریپتوها در صحنه است.

همچنین، کاربرانی که توکن‌های طرفداری را در بستر Socios.com خریداری می‌کنند، می‌توانند با رای دادن در نظرسنجی‌ها، در تصمیم گیری تیم‌ها تاثیر بگذارند. رای دادن با استفاده از قراردادهای هوشمند فعال می‌شود که به طور شفاف در بلاکچین چیلیز اجرا می‌شوند. علاوه بر این، بلاکچین چیلیز برای ضبط توکن‌های طرفداری نیز استفاده می شود. توکن‌های طرفداری با استفاده از زنجیره جانبی Socios.com و الگوریتم Proof of Authority (PoA) منتشر می‌شوند که برای اجرای قراردادهای هوشمند برای نظرسنجی‌های موثر طرفداران استفاده می‌شود.

صرافی چیلیز

این پلتفرم به روشی مشابه بسیاری از صرافی‌های رمزارزها کار می‌کند. با استفاده از یک رابط کاربری ساده می‌توان توکن‌های طرفداری را معامله کرد. می توانید از طریق سایت chiliz.net به صرافی چیلیز دسترسی پیدا کنید یا از برنامه کاربردی این صرافی برای iOS یا Android استفاده کنید.

صرافی چیلیز یک صرافی اختصاصی برای معامله توکن‌های طرفداری است که به عنوان “اولین صرافی ورزشی توکنیزه شده در جهان” توصیف می‌شود. این پلتفرم علاقه مندان به ورزش و طرفداران کریپتوها را قادر می‌سازد که توکن‌های طرفداری را که نمایانگر ستارگان اصلی ورزش هستند، معامله کنند. علاوه بر این، توکن‌های طرفداری با توکن چیلیز (CHZ) که دارایی پایه در صرافی هستند، جفت می‌شوند.

محوطه بلاکچین چیلیز

محوطه بلاکچین چیلیز به عنوان یک مرکز برای تسریع در پذیرش بلاکچین در سراسر آسیا و اروپا ایجاد شده است. محوطه بلاکچین چیلیز که اغلب به عنوان “جزیره بلاکچین” شناخته می شود و در جزیره مالتا واقع شده است، به طور خصوصی توسط چیلیز نگهداری می‌شود.

محوطه بلاکچین چیلیز با گردآوری کارآفرینان بلاکچین از سراسر جهان، مرزهای نوآوری در بلاکچین را تحت تاثیر قرار می‌دهد تا بتواند بر چارچوب‌های مبتنی بر بلاکچین دولت تاثیر بگذارد. با این کار، چیلیز در حال ایجاد مسیری بدون اصطکاک برای پذیرش نهادی، دولتی و شرکتی در حوزه خدمات پرداخت رمزارزها و کریپتوهاست. علاوه بر این، اکوسیستم چیلیز محیطی فراهم می‌کند که کارآفرینان می‌توانند با یکدیگر همکاری کنند.

چرا باید از بلاکچین چیلیز استفاده کرد؟

چلییز به ورزشکاران و تیم‌های ورزشی این امکان را می‌دهد تا با مخاطبان اختصاصی خود به روشی که قبلا هرگز ممکن نبوده درگیر شوند. علاوه بر این، پلتفرم چیلیز با معرفی دنیای کریپتو و بلاکچین که به باشگاه‌ها امکان می‌دهد با استفاده از جریان‌های درآمد جدید سود خود را بدست آورند، بعد جدیدی به تجربه طرفداران اضافه می‌کند.

همچنین، چیلیز به طرفداران راهی منحصر به فرد برای حمایت از تیم یا باشگاه خود می‌دهد. این پلتفرم با مشوق‌های جامعه، تجربیات و رای طرفداران، تجربه تعاملی بی نظیری را برای طرفداران ورزش فراهم می‌کند. این پلتفرم طرفداران را قادر می‌سازد تا در جهت گیری تیم مورد علاقه خود سهیم باشند. همچنین، طرفداران با رای دادن پاداش می‌گیرند و بنابراین به آنها انگیزه می‌دهند. این یک رویکرد منحصر به فرد برای ایجاد حمایت از یک تیم است..

علاوه بر این، چیلیز به طور غیر مستقیم لیست طولانی از طرفداران فوتبال را در معرض رمزارزها قرار می‌دهد. این می تواند یک کاتالیزور اصلی برای مقبولیت گسترده دنیای رمزارزها باشد.

نتیجه‌گیری

بلاکچین در صنعت ورزش با سرعت تصاعدی در حال رشد است. واضح است که بلاکچین در صنعت مالی، بیمه، موسیقی و هنر برجسته تر شده است. با این حال، صنعت کریپتوها با فرصت های ارائه شده توسط بلاکچین، شروع به جذب طرفداران و تجربیات منحصر به فرد کرده است. با توجه به کمبود درآمد تیم‌های ورزشی طی سال گذشته به دلیل همه گیری بیماری کووید ۱۹، توکن‌های CHZ به طرفداران و تیم‌های ورزشی کمک می‌کنند تا از طریق این بستر، حداقل میزانی از خسارات متحمل شده در ۱۲ ماه گذشته را با آوردن حامیان و طرفداران ورزشی، جبران کنند. در حال حاضر، ارزش بازار توکن‌های طرفداری تقریبا ۱۹۴ میلیون دلار است. با توجه به پذیرش سریع و همکاری‌های درجه یک با غول‌های ورزشی شناخته شده در سطح جهانی، این زمان، زمانی هیجان انگیز برای چیلیز است.

منبع: ivanontech

آشنایی کامل با چیلیز (Chiliz)؛ پلتفرم طرفداران فوتبال

آشنایی کامل با چیلیز (Chiliz)؛ پلتفرم طرفداران فوتبال

آشنایی کامل با چیلیز (Chiliz)؛ پلتفرم طرفداران فوتبال

آشنایی کامل با چیلیز (Chiliz)؛ پلتفرم طرفداران فوتبال

آشنایی کامل با چیلیز (Chiliz)؛ پلتفرم طرفداران فوتبال

 

دیدگاهتان را بنویسید