شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

پلتفرم ویبو (Weibo) شرکت‌های مربوط به ارزدیجیتال را مسدود می‌کند؛ حساب جاستین سان بسته شد

نوشته شده توسط مدیریت

پلتفرم ویبو (Weibo) شرکت‌های مربوط به ارزدیجیتال را مسدود می‌کند؛ حساب جاستین سان بسته شد

کالین وو (Colin Wu) خبرنگار چینی حوزه رمزارزها و خبرگزاری چینی 8BTC گزارش داده‌اند پلتفرم ویبو (Weibo) که مشابه توییتر است، مسدود کردن حساب‌ اینلفوئنسرها، افراد شناخته‌شده و شرکت‌های مرتبط با رمزارزها را مجددا آغاز کرده است.

به گزارش ارزخبر و به نقل از U.Today، اینبار بیش از ۱۰ حساب شامل حساب جاستین سان موسس و مدیرعامل بنیاد ترون و رمزارز TRX در شبکه اجتماعی ویبو مسدود شده است.

ادامه مسدود کردن حساب‌های رمزارزها در شبکه اجتماعی چینی

در توییت اخیر 8BTC به دور دوم مسدود کردن حساب‌های مرتبط با رمزارزها اشاره شده است.

در تاریخ ۹ ژوئن، U.Today گزارش داده بود که موتورهای جستجوی اینترنتی چینی نظیر بایدو (Baidu)، نتایج جستجوی صرافی‌های رمزارز بایننس، OKEx و هیوبی را مسدود می‌کند.

شبکه‌های اجتماعی ویبو و سایر پلتفرم‌های نیز این اقدام را آغاز کرده بودند به طوری که صفحات صرافی‌های رمزارز و حساب‌های مرتبط با کسب‌وکارها و طرفداران رمزارزها مسدود شده بود.

این موضوع در بحبوحه سرکوب و مسدود کردن فعالیت شرکت‌های استخراج رمزارزها توسط دولت چین به وجود آمده است. دلیل این سرکوب نیز اجرا شدن بیت کوین و سایر رمزارزهایی عنوان شده است که بر بستر پروتکل گواه اثبات کار فعال هستند و مسائل زیست‌محیطی مهمی ایجاد می‌کنند زیرا اکثر فعالیت‌های استخراج از منابع سوخت فسیلی بهره می‌برند.

سرکوب شرکت‌های فناوری بزرگ توسط دولت چین

در حال حاضر، مقامات و مسئولان چینی قوانین جدیدی در خصوص شرکت‌های بزرگ فناوری و پلتفرم‌های اینترنتی نظیر علی‌بابا، تنسنت (Tencent) و سایر شرکت‌ها اعمال می‌کنند.

پیش‌نویس قوانین جدید بیان کرده است که هدف آن، فعالیت‌های رقابتی ناعادلانه است. این پیش‌نویس روز سه‌شنبه توسط دفتر قانونگذاری بازار چین (SAMR) منتشر شده و در آن گفته شده است که به مقامات و مسئولان استان‌ها گفته شده است تا از انجام فعالیت‌های نامناسب در فضای مجازی توسط شرکت‌های اینترنتی جلوگیری کنند.

این فعالیت‌ها شامل جعل اطلاعات و ترافیک اینترنتی و مسدودسازی لینک‌های مختلف از جانب شرکت‌های رقیب است.

منبع: u.today

پلتفرم ویبو (Weibo) شرکت‌های مربوط به ارزدیجیتال را مسدود می‌کند؛ حساب جاستین سان بسته شد

دیدگاهتان را بنویسید