شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

مدیر ا جرایی گلدمن ساکس: ارزهای دیجیتال به مس شبیه‌اند نه طلا

مدیر ا جرایی گلدمن ساکس: ارزهای دیجیتال به مس شبیه‌اند نه طلا
نوشته شده توسط مدیریت

مدیر ا جرایی گلدمن ساکس: ارزهای دیجیتال به مس شبیه‌اند نه طلا

جف کوری (Jeff Currie)، یکی از مدیران اجرایی گلدمن ساکس (Goldman Sachs)، گمان می‌کند که بیت کوین جایگزین مس است و نه طلا.

جف کوری، رئیس جهانی بخش تحقیقات کالای گلدمن ساکس، نظرات خود در خصوص قابلیت جایگزینی طلا با بیت کوین را بیان کرده است. بر اساس گفته‌های کوری، ارزهای دیجیتال جایگزین‌های مس هستند نه طلا.

از طلا به مس

جف کوری در مصاحبه اخیر خود با سی‌ان‌بی‌سی (CNBC)، بیان کرده است که ارزهای دیجیتال ریسک زیادی را با خود به همراه دارند و به همین دلیل مردم نباید آنها را به عنوان جایگزینی برای طلا در نظر بگیرند. وی اشاره کرده است که مس به عنوان یک دارایی شباهت‌های بسیار بیشتری با ارزهای دیجیتال دارد:

“ارزهای دیجیتال جایگزینی برای طلا نیستند. اگر واقعاً بتوان آنها را جایگزین چیزی حساب کرد، آن دارایی مس خواهد بود. این نوع دارایی‌ها ریسک زیادی را به همراه دارند و دارندگانشان خطر پذیر هستند.”

کوری توضیح داده است که بیت کوین نوسان قیمت بسیار زیادی دارد و نباید لقب طلای دیجیتال را به آن داد چرا که بسیار جدید است. تنها ۱۱ سال از عرضه بیت کوین به بازار و آغاز معاملات آن می‌گذرد و این دارایی بسیار جدید است:

“بیت کوین را می‌توان به عنوان جایگزینی برای دارایی‌های پرخطر برای مقابله با آثار تورمی در نظر گرفت، نه دارایی‌های پوشش ریسکی همچون طلا. ما یک تورم خوب داریم و یک تورم بد. تورم خوب زمانی رخ می‌دهد که قیمت بر اثر افزایش تقاضا افزایش می‌یابد. این همان کاری است که بیت کوین، مس و نفت انجام می‌دهند.”

در طرف دیگر، کوری فلز گرانبها یا طلا را به عنوان یک دارایی پوشش ریسک به تصویر می‌کشد که از آثار تورمی پیشگیری می‌کند.

مدیر ا جرایی گلدمن ساکس: ارزهای دیجیتال به مس شبیه‌اند نه طلا

موضع گلدمن ساکس در قبال ارزهای دیجیتال چیست ؟

گلدمن ساکس پیش از این و در سال ۲۰۲۰‌ گفته بود که ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری مناسب نیستند. علاوه بر این تحلیلگران این بانک جهانی چنین استدلال کرده بودند که نمی‌توان ارزهای دیجیتال و بیت کوین را به عنوان یک کلاس دارایی در نظر گرفت.

با این حال با توجه به گزارشی که این بانک در هفته گذشته منتشر کرد، به نظر می‌رسد که اوضاع تغییر کرده است. چرا که در این گزارش به ویژگی‌های هر یک از ارزهای دیجیتال پیشرو همچون بیت کوین، ریپل، اتریوم، بایننس کوین و پولکادات و میزان و چگونگی کارایی آنها اشاره شده است.

منبع: news.bitcoin

دیدگاهتان را بنویسید