شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

رشد BNB به دلیل ورود بایننس به عرصه دیفای

رشد BNB به دلیل ورود بایننس به عرصه دیفای
نوشته شده توسط مدیریت

رشد BNB به دلیل ورود بایننس به عرصه دیفای

با افزایش قیمت بایننس کوین (BNB) توکن XRP برای اولین بار از ماه ژوئن ۲۰۱۴ تاکنون در سایت کوین مارکت کپ به رتبه هفتم سقوط کرد.

در سال ۲۰۱۴، رتبه توکن XRP به پایینتر از دوج کوین رسیده بود. گفتنی است دوج کوین در حال حاضر به دلیل توجه بیش از حد از جانب سلبریتی‌ها و خرده سرمایه‌گذاران در حال رشد است.

اکنون بایننس کوین (BNB) از صرافی بایننس توانسته است جایگاه XRP را از آن خود کند و از آن پیشی بگیرد.

 

 

رشد BNB به دلیل ورود بایننس به عرصه دیفای

بایننس کوین پس از آنکه در ماه فوریه ۲۰۱۹ برای اولین بار به ۱۰ ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار راه یافت، خود را در این محدوده حفظ کرده است. هرچند، تاکنون حضور BNB در میان ارزهای دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار به چشم نیامده است.

شرایط در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ تغییر کرده است. قیمت BNB طی دو ماه گذشته بیش از ۳۶۰ درصد افزایش یافته است و آلتکوین‌های برتر را به چالش کشیده است. در تاریخ ۱۷ فوریه، قیمت BNB به رکورد ۱۷۵ دلار رسیده است.

بایننس اسمارت چین (BSC)، بلاک چین موازی با بایننس چین پس از عرضه در ماه سپتامبر ۲۰۲۰ با موفقیت توانسته است که وارد حوزه دیفای شود.

در حال حاضر، تراکنش‌های BSC دو برابر بیشتر از اتریوم بوده است. شاید دلیل این موضوع، کارمزدهای بسیار زیاد تراکنش‌های شبکه اتریوم باشد. پنکیک‌سواپ (PancakeSwap) هم‌اکنون دومین صرافی غیرمتمرکز بزرگ است.

اگرچه بایننس، بزرگترین دارنده توکن BNB، تاثیر زیادی بر BSC دارد، اما به نظر نمی‌رسد فزایش چشمگیر تعداد کاربران BSC به دلیل نکات مثبت غیرمتمرکزسازی باشد.

رشد BNB به دلیل ورود بایننس به عرصه دیفای

نزدیک‌تر شدن اتریوم به قیمت ۲۰۰۰ دلار

علیرغم پیدایش چندین رقیب قدرتمند که به دنبال کسب سهم اتریوم از بازار دیفای هستند، اما قیمت این ارز دیجیتال هم‌چنان به سمت ۲۰۰۰ دلار پیش می‌رود.

طی چند روز گذشته، بیت کوین، اتریوم و بایننس کوین با افزایش قیمت همراه بوده‌اند. قیمت BNB توانست سطح حمایتی بالاتر از ۱۲۰ دلار ایجاد کند و روند صعودی قوی دیگری را آغاز کند.

قیمت BNB توانست از سطح مقاومتی ۱۵۰ دلار عبور کند و بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه قرار بگیرد. هم‌چنین BNB توانست از خط روند نزولی با سطح مقاومتی نزدیک به ۱۳۰ دلار در نمودار ۴ ساعته عبور کند.

قیمت BNB بیش از ۲۰ درصد افزایش یافت و حتی به سطح بالاتر از ۱۷۰ دلار رسید. رکورد جدیدی نزدیک به قیمت ۱۷۶ دلار ثبت شد و اکنون قیمت BNB ثابت مانده است. BNB در صدد دستیابی به سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶ درصد روند صعودی از قیمت ۱۲۶ به ۱۷۶ دلار است.

سطح حمایتی مهم بعدی نزدیک به سطح ۱۵۰ دلار است. این سطح نزدیک به سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصد روند صعودی از قیمت ۱۲۶ به ۱۷۶ دلار است.

 

آیا روند صعودی بیشتری برای BNB در راه است؟

اگر قیمت BNB بالاتر از ۱۵۰ دلار باقی بماند، ممکن است روند صعودی آن ادامه یابد. سطح مقاومتی اولیه در روند صعودی بر روی ۱۷۵ یا ۱۷۶ دلار است.

عبور از این سطح می‌تواند روند صعودی ۱۰ الی ۱۵ درصدی را امکان‌پذیر سازد. در این صورت، احتمالا قیمت به رکورد ۲۰۰ دلار برسد.

 

اندیکاتورهای تکنیکال

اندیکاتور MACD چهار ساعته: اندیکاتور MACD در حال پیشروی در محدوده صعودی است.

اندیکاتور RSI چهار ساعته: اندیکاتور RSI در حال حاضر در محدوده اشباع خرید است.

سطوح حمایتی مهم: ۱۶۰، ۱۵۰ و ۱۲۵ دلار.

سطوح مقاومتی مهم: ۱۷۵، ۱۸۰ و ۲۰۰ دلار.

منبع u.today

دیدگاهتان را بنویسید