شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

ریپل در بدترین شرایط پایدار ماند؛ حمایت سنگین ژاپنی‌ها از ریپل!

ریپل در بدترین شرایط پایدار ماند؛ حمایت سنگین ژاپنی‌ها از ریپل!
نوشته شده توسط مدیریت

ریپل در بدترین شرایط پایدار ماند؛ حمایت سنگین ژاپنی‌ها از ریپل!

علی رغم اینکه صرافی‌های متعددی توکن ریپل (Ripple) را از لیست معاملاتی خود خارج کرده‌‌اند، قیمت XRP همچنان بالاتر از تراز حیاتی ۰.۲ دلار باقی مانده است.

افزایش قیمت XRP به دنبال حمایت بازار

تا کنون بیش از ۱۰ صرافی ارز دیجیتال به دنبال شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، توکن XRP را از لیست معاملاتی خود حذف کرده‌اند. جدیدترین و مهمترین صرافی که خرید و فروش و ارائه خدمات مرتبط با توکن XRP را متوقف کرده، صرافی بایننس یو اس (Binance US) است.

بر اساس اعلامیه بایننس یو اس، این صرافی ارز دیجیتال معاملات و واریز XRP را از تاریخ ۱۳ ژانویه ۲۰۲۱ تا اطلاع ثانوی متوقف خواهد کرد. با اعلام این خبر صرافی بایننس نیز به جمع صرافی‌های کوین بیس (Coinbase)، بیترکس (Bittrex)، کریپتو دات کام (Crypto.com)، کراس تاور (Crosstower) و دیگر اکسچنج‌های نام آشنایی پیوسته است که معاملات توکن ریپل را متوقف کرده‌اند.

اوایل همین هفته صرافی‌های کوین بیس و بیترکس تصمیم خود در قبال تعلیق XRP را اعلام کردند. اکنون ریپل در پاسخ به تعلیق یا حذف شدن توکن خود از صرافی‌ها اعلام کرده است که اقدام کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا با هدف وارد آوردن ضربه‌ای مهلک بر پیکره‌ی جامعه کریپتوکارنسی انجام شده است. ریپل همچنین اشاره کرده است با تمام قدرت در این پرونده از خود دفاع خواهد کرد. در پی انتشار این خبر، چهارمین رمزارز برتر دنیا از نظر ارزش بازار، با افزایش قیمت روبرو شده و جهشی ۲۰ درصدی را تجربه کرده است.

عملکرد قیمت XRP

علی رغم تمام اخبار منفی شکل گرفته پیرامون XRP، این رمزارز هم اکنون در تراز ۰.۲۱ دلار در حال معامله است و طی چند روز گذشته در این سطح با حمایت بازار مواجه شده است. با تمام مسائل پیش آمده قیمت این رمزارز در سال ۲۰۲۰ همچنان ۱۰% رشد داشته است.

XRP با حمایت قدرتمند از سوی سرمایه گذاران ژاپنی مواجه شده است چرا که این کشور از پذیرش چهارمین رمزارز برتر جهان به عنوان اوراق بهادار امتناع کرده است. همچنین این رمزارز با حمایت جامعه XRP مواجه شده است و علی رغم اینکه سرمایه گذاران مستقل نگران سرمایه خود هستند، این رمزارز در تراز ۰.۲ دلار با حمایت بازار مواجه شده است.

ارزش بازار رمزارز در ماه دسامبر با رسیدن به ۷۶۰ بیلیون دلار، برای اولین بار پس از ژانویه ۲۰۱۸، با افزایش قابل توجهی مواجه شده است. بیت کوین (Bitcoin) همچنان با حجم بازار ۵۴۰ میلیارد دلاری، با ارزش‌ترین رمزارز بازار است. بیت کوین هم اکنون در بالاترین رنج قیمتی خود در تمام تاریخ در حال معامله است و به تازگی برای بازه زمانی کوتاه بالاتر از تراز ۲۹۰۰۰۰ دلار معامله شده است. اتریوم نیز در این بین با رشد قیمتی قابل توجه روبرو شده و قیمت این رمزارز در ماه دسامبر از ۶۰۰ دلار به ۷۴۲ دلار افزایش یافته است. ارزش بازار دومین رمزارز بازار هم اکنون ۸۴ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

منبع pwa.cafecrypto

ریپل در بدترین شرایط پایدار ماند؛ حمایت سنگین ژاپنی‌ها از ریپل!

 

دیدگاهتان را بنویسید