شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

بازار بیت کوین در وضعیت طمع شدید

بازار بیت کوین در وضعیت طمع شدید
نوشته شده توسط مدیریت

بازار بیت کوین در وضعیت طمع شدید

شاخص ترس و طمع بازار بیت کوین نشان می‌دهد که بازار در وضعیت «طمع شدید» قرار دارد. کارشناسان معتقدند که با رسیدن این شاخص به این حالت، باید منتظر اصلاح قیمت بود.

این شاخص به محدوده ۹۱ رسیده است. این سطح از ۲۶ ژوئن ۲۰۱۹ (۵ تیر ۹۸) تا به حال بی‌سابقه بوده است. شایان ذکر است که یک ماه پیش، این شاخص در محدوده ۵۰ و حالت «ترس» قرار داشت.

در حالی شاهد رسیدن این شاخص به محدوده طمع هستیم که قیمت بیت کوین هم به اوج قیمت تاریخی خود نزدیک می‌شود. در حال حاضر هر واحد بیت کوین در محدوده‌ای بالاتر از ۱۸,۵۰۰ دلار معامله می‌شود و ارزش بازار آن نیز از ارزش بازار سال ۲۰۱۷ بیشتر شده است. تنها چند روز قبل، قیمت بیت کوین در سطح ۱۷۰۰۰ دلاری قرار داشت و طی چند ساعت موفق به شکستن مقاومت ۱۸,۰۰۰ دلاری خود شد.

بسیاری از تحلیل‌گران معتقدند که زمانی که سرمایه‌گذاران بیش از اندازه طمع داشته باشند، بدان معناست که بازار آماده اصلاح است. شاخص ترس و طمع بازه‌ای از ۰ تا ۱۰۰ را در بر می‌گرد؛ صفر در این شاخص «ترس شدید» را نشان می‌دهد و ۱۰۰ بیانگر «طمع شدید» است.

نوسانات (۲۵٪)، جهش بازار (۲۵٪)، شبکه‌های اجتماعی (۱۵٪)، نظرسنجی‌ها (۱۵٪)،‌ سلطه بازار (۱۰٪) و ترندها (۱۰٪) در محاسبه شاخص ترس و طمع دخیل هستند.

منبع theblockcrypto

 

بازار بیت کوین در وضعیت طمع شدید

دیدگاهتان را بنویسید