شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

دلایل عدم حمایت پی‌پال از ریپل

دلایل عدم حمایت پی‌پال از ریپل
نوشته شده توسط مدیریت

دلایل عدم حمایت پی‌پال از ریپل

علی رغم اینکه شرکت پرداخت پی پال (PayPal)، به تازگی پشتیبانی خود از ۵ رمز ارز از جمله بیت کوین (Bitcoin) را اعلان کرده اما از توکن ریپل XRP ، چهارمین رمز ارز برتر جهان، سخنی به میان نیامده است.

سوالی که پیش می‌آید این است که دلیل و برنامه پی پال در قبال توکن ریپل چه خواهد بود؟

دلایل عدم پشتیبانی پی پال از توکن ریپل

علاقمندان به کریپتو تعجب می‌کنند که چرا پی پال از چهارمین رمز ارز برتر جهان از نظر حجم بازار (Market Cap)،  پشتیبانی نمی‌کند و به دنبال یافتن جواب این سوال هستند.

شرکت پی پال به منظور توسعه خدمات رمز ارز خود با پکسوس (Paxos)، شرکت فعال در حوزه بلاکچین، همکاری دارد. PayPal از طریق همکاری با این شرکت امکان خرید بیت کوین (BTC)، بیت کوین کش (BCH)، اتریوم (ETH) و لایت کوین (LTC) را برای میلیون‌ها کاربر آمریکایی فراهم کرده است.

آقای چارلز کاسکاریلا (Charles Cascarilla)، مدیرعامل و موسس شرکت پکسوس، در مصاحبه جدید خود گفته است که این دو شرکت با توجه به تاییدیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، مشخص می‌کنند که از کدام دارایی‌ها پشتیبانی خواهند کرد. کاسکاریلا در این خصوص گفته است:

“این همان چیزی است که پی پال به دنبالش بوده است و ما امکان آن را داشتیم. در واقع ما مجوز نگهداری و تبادل سایر توکن‌ها را نیز داشتیم. برای مثال ما پکس گلد (Pax Gold)، استیبل کوینی با پشتوانه طلا، را داریم و همچنین پکس دلار (Pax Dollars)، استیبل کوینی با پشتوانه دلار، را داریم. اما از میان تمام رمز ارزهای موجود ما تصمیم گرفتیم از این ۴ رمز ارز در کارگزاری‌های خود بهره‌برداری کنیم و از آن ها حمایت خواهیم کرد.

ما تنوع توکن‌های خود را به اندازه‌ای گسترش خواهیم داد که مشتریانمان بخواهند! ما مشتری محور بودن را ارجحیت می‌دهیم. ممکن است سوالات زیادی در این باره داشته باشید، برای مثال این رمز ارز امن هست یا نه؟ من فکر می‌کنم جواب دادن به این سوال با کمی تردید همراه باشد!

برای مثال بیت کوین، بیت کوین کش و لایت کوین که بسیار به هم شبیه‌اند و همچنین اتریوم تحت قوانین نظارتی فعلی SEC تایید شده‌اند و فعالیت می‌کنند. اما رمز ارزهای دیگر به بررسی بیشتری نیاز خواهند داشت و ما موظفیم بخاطر جلب اعتماد مشتریان خودمان در انتخاب آن‌ها حساس باشیم.”

دارایی های مورد تایید کدامند؟

علاوه بر این چهار رمز ارز که توسط پی پال پیشنهاد شده‌اند، ۴ رمز ارز دیگر نیز برای خرید و فروش مورد تأیید اداره خدمات مالی ایالت نیویورک (NYDFS)، قرار گرفته‌اند. این ۴ دارایی که به طور رسمی از سوی NYDFS اداره برای خرید و فروش تایید شده‌اند عبارتند از دلار بایننس (Binance USD)، دلار جمینی (GUSDT)، پکس گلد (PAXG)  و پکسوس استاندارد (PAX).

اگرچه NYDFS به شرکت‌ها اجازه پشتیبانی از توکن ریپل (XRP) را اعطا کرده است، ولی بررسی‌ها هنوز به طور کامل انجام نشده و زمانی که این پی پال از عملکرد و ساختار این دارایی اطمینان حاصل کند به زودی پشتیبانی از XRP را شاهد خواهیم بود.

منبع cointelegraph

دلایل عدم حمایت پی‌پال از ریپل

دیدگاهتان را بنویسید