شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

شروع نه چندان خوب فایل کوین

شروع نه چندان خوب فایل کوین
نوشته شده توسط مدیریت

شروع نه چندان خوب فایل کوین

شبکه ذخیره‌سازی غیرمتمرکز فایل‌کوین (Filecoin) که توسط Protocol Labs عرضه شده است، یک روز پس از عرضه شبکه اصلی خود در تاریخ ۱۵ اکتبر و پس از عدم استقبال توسط ماینرها، شروع ضعیفی داشته است.

طبق گزارش 8btc.com، پنج ماینر بزرگ فایل‌کوین به دلیل اعتراض به مدل اقتصادی ناعادلانه این پروژه که به مقدار بسیار زیادی توکن FIL برای شروع ماینینگ نیاز دارد، دستگاه‌های خود را خاموش کرده‌اند.

ژیهو کلود (Zhihu Cloud) که یکی از پنج ماینر برتر فایل‌کوین است بیش از ۸۰۰۰ دستگاه ماینینگ IPFS در اختیار دارد، اما روز یک‌شنبه فقط ۲۷۶ دستگاه در حال فعالیت بوده‌اند. این موضوع در حالی است که چهار ماینر برتر دیگر حتی توان ماینینگ کمتری تولید کرده‌اند.

هدف پروژه فایل‌کوین ارائه ذخیره‌سازی غیرمتمرکز اطلاعات و خدمات انتقال اطلاعات از طریق سرورهایی است که توسط ماینر‌ها در اختیار کاربران قرار داده می‌شود. هرچند ماینرها باید مقدار بسیار زیادی توکن FIL به عنوان وثیقه اولیه استیک کنند تا بتوانند ماینینگ خود را آغاز کنند.

اگرچه فایل‌کوین از وثیقه به عنوان اهرم برای اطمینان از ارائه کامل خدمات توسط ماینر‌ها استفاده می‌کند، اما شرایطی ایجاد می‌شود که ماینرها توکن FIL کافی برای شروع ماینینگ نداشته باشند.

دو روش برای کسب توکن‌های بیشتر وجود دارد اما هیچکدام از این دو روش، مناسب و مطلوب نیست. ماینرها می‌توانند پاداش توکن کسب کنند و آنها را به عنوان وثیقه قرار دهند اما فایل‌کوین ، پاداش‌ها را طی یک دوره ۶ ماهه پس از ایجاد بلاک ارائه می‌دهد. در نتیجه، ماینرها توکن‌های بسیار کمی در ابتدای فعالیت خود دریافت می‌کنند.

ماینرها هم‌چنین می‌توانند از صرافی‌ها توکن FIL خریداری کنند. هرچند، این روش بسیار هزینه‌بر و ریسکی خواهد بود زیرا بسیاری از افراد معتقدند توکن FIL در حال حاضر قیمت بسیار زیادی دارد و ممکن است کارمزد تراکنش هنگفتی به همراه داشته باشد.

قیمت توکن FIL در روز اول عرضه خود، نوسان زیادی داشته است و به ۱۰۰ دلار رسید و سپس به ۴۰ دلار کاهش یافت. بسیاری از سرمایه‌گذاران اذعان داشته‌اند که قیمت این توکن هنوز بسیار زیادتر از ارزش واقعی آن است.

چوهانگ لای (Chuhang Lai) مدیرعامل ST Cloud در این خصوص گفت:

تمام ماینرها پس از فعال شدن شبکه اصلی، از آن خارج شده‌اند. این یک اعتراض نیست بلکه توکن کافی برای وثیقه‌گذاری و شروع ماینینگ نداریم، در نتیجه مجبور به خاموش کردن دستگاه‌ها شده‌ایم.

فایل‌کوین در پاسخ به گفته‌های ماینرها تصمیم گرفته است تا ۲۵ درصد پاداش‌ها را پیشاپیش و پس از ایجاد بلاک توسط ماینر، عرضه کند. شیائومینگ ژان (Xiaoming Zhan) مدیرعامل IPFSMain در این خصوص گفت:

این بازنگری می‌تواند استفاده از ۸۰ درصد ظرفیت ماینینگ ما را امکان‌پذیر سازد.

ماینرها مدت‌ها قبل از عرضه شبکه اصلی فایل‌کوین از مدل اقتصادی ماینینگ آن شکایت داشته و بیان کرده بودند که باید فورکی در این پروژه ایجاد کنند.

به دلیل مکانیزم منحصربه‌فرد ماینینگ فایل‌کوین ، کشور چین یکی از مهم‌ترین بازارها برای این پروژه بوده است. شرکت‌های ماینینگ چینی، ده‌ها میلیون دلار دستگاه‌های ماینینگ IPFS خریداری کرده‌اند که به منظور ارائه فضای ذخیره‌سازی بسیار زیاد و توان محاسباتی برای انتقال اطلاعات طراحی شده‌اند.

 منبع coindesk

شروع نه چندان خوب فایل کوین

دیدگاهتان را بنویسید