شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

مدیر عامل مایکرواستراتژی (MicroStrategy): بیت‌کوین بهترین سرمایه‌گذاری بلند مدت

مدیر عامل مایکرواستراتژی (MicroStrategy): بیت‌کوین بهترین سرمایه‌گذاری بلند مدت
نوشته شده توسط مدیریت

مدیر عامل مایکرواستراتژی (MicroStrategy): بیت‌کوین بهترین سرمایه‌گذاری بلند مدت

مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیر عامل مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، ترید بیت کوین را بی معنا می‌داند و معتقد است این ارز دیجیتال بهترین سرمایه گذاری در بلند مدت است.

شرکت هوش تجاری مایکرواستراتژی، یکی از شرکت‌های لیست شده در نزدک (Nasdaq)، اخیراً پس از خرید مقدار قابل توجهی بیت کوین به تیتر اول بسیاری از رسانه‌ها تبدیل شده است. مایکل سیلور، که زمانی اعتقاد داشت روزهای این رمزارز به سر آمده است، اکنون به یک مبلغ برجسته بیت کوین تبدیل شده است.

بیت کوین بهترین سرمایه‌گذاری در بلندمدت

به تازگی سیلور عنوان کرده است که رمزارزها دارایی مناسب برای سرمایه گذاری بلندمدت هستند. سیلور به تازگی در یک توییت استدلال کرد که اگر افق زمانی سرمایه گذاری شما یک دوره کوتاه مدت، برای مثال یک ساله باشد، هر دارایی می‌تواند انتظارات شما را برآورده کند. اما “اگر افق سرمایه گذاری شما یک قرن باشد” بیت کوین برای شما بسیار مناسب خواهد بود. به زبان ساده، در دوره‌های زمانی طولانی مدت BTC یک سرمایه گذاری خوب است.

“اگر افق زمانی سرمایه گذاری شما یک ساله باشد، هر رویکردی ممکن است اثرگذار باشد. اما اگر افق زمانی سرمایه گذاری شما یک قرن باشد، تنها یک دارایی مؤثر خواهد بود: بیت کوین.”

سیلور در توییت قبلی خود فاش کرده بود که پیش از سرمایه گذاری رویاین رمزارز به دارایی‌های مالی سنتی همچون سهام و اوراق قرضه نیز بسیار فکر کرده است، اما در نهایت Bitcoin را به عنوان یک “دارایی ایده آل برای بلندمدت” در نظر گرفته است. به همین دلیل، درک این موضوع که چرا افراد به جای سرمایه گذاری بلند مدت روی ارزهای دیجیتال، آنها را معامله می‌کنند برای وی مشکل است و ترید بیت کوین را بی معنا می‌داند.

به دنبال شیوع ویروس کرونا، بانک‌های مرکزی سراسر دنیا در تلاش برای تقویت اقتصاد کشورهایشان، به چاپ بی‌سابقه پول روی آورده‌اند. اما این رویکرد در نهایت کاهش اعتماد سرمایه گذاران ارزهای فیات را به دنبال داشته است.

بسیاری از افراد و همچنین سازمان‌های تجاری هم اکنون به دنبال دارایی‌های جایگزین برای حفظ ثروت خویش هستند و Bitcoin با حداکثر عرضه ۲۱ میلیونی خود، به یک گزینه کاملاً جذاب برای سرمایه گذاران تبدیل شده است.

شرکت‌هایی همچون گری اسکیل (Grayscale)، مایکرواستراتژی و اسکوئر (Square) قبلاً دریافته‌اند که ارزش ماندگاری بیت کوین بسیار بیشتر از ارزهای فیات و دارایی‌های دیگر است. چنین شرکت‌هایی احتمالاً قصد دارند اولین ارز دیجیتال را برای چندین سال – یا حتی طبق گفته مایکل سیلور برای یک قرن – نگهداری دارند.

بیت کوین با داراییهای جایگزین رقابت می کند، نه با آلت کوینها

سیلور در یک توییت جداگانه، بیان کرد که بیت کوین با کلاس دارایی‌های جایگزین در رقابت است و نه با آلت کوین‌ها یا رمزارزهای جایگزین.

به گفته وی، اکنون ۹۹.۹ درصد از ثروت دنیا در دارایی‌هایی مانند طلا، پول نقد، سهام، اوراق قرضه، املاک و مستغلات سرمایه گذاری شده است. بر همین اساس سیلور پیشنهاد کرده است که تمرکز اصلی دست اندرکاران حوزه رمزارز و قانون گذاران باید افزایش آموزش اکثریت باشد تا بحث با اقلیت.

منبع cointelegraph

مدیر عامل مایکرواستراتژی (MicroStrategy): بیت‌کوین بهترین سرمایه‌گذاری بلند مدت

دیدگاهتان را بنویسید