شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

روند صعودی عظیم برای بیت‌کوین در راه است

روند صعودی عظیم برای بیت‌کوین در راه است
نوشته شده توسط مدیریت

روند صعودی عظیم برای بیت‌کوین در راه است

خرید بیت کوین توسط جک دورسی (Jack Dorsey)، مدیرعامل شرکت اسکوئر (Square)، سبب شد تا تریدر کهنه کار پیتر برانت (Peter Brandt) متقاعد شود روند صعودی عظیم برای بیت کوین در راه است.

از لحنی که پیتر برنت در توییت پنجشنبه گذشته (۸ اکتبر) خود به کار برده اینطور قلمداد می‌شود که انتظار یک بازار صعودی عظیم برای بیت کوین را دارد. به ادعای وی سیگنال‌های یک حرکت صعودی عظیم را می‌توان در نمودارهای روزانه و هفتگی قیمت بیت کوین مشاهده کرد.

روند صعودی عظیم برای بیت‌کوین در راه است

این ادعا در حالی صورت گرفته است که به تازگی شرکت سهامی عام اسکوئر، با ارزش بازار ۸۱ میلیارد دلار، از خرید ۵۰ میلیون دلار بیت کوین خبر داده است.

روزهای خوب بیت کوین

برانت در توییت خود، حرکت اسکوئر و جک دورسی به سمت بیت کوین را یک پیشرفت بزرگ برای این ارز دیجیتال تلقی کرده است.

اسکوئر علاوه بر سرمایه گذاری یک درصد از دارایی‌های خود روی بیت کوین، وایت پیپری (اوراق سفید) را نیز منتشر کرده است که به سایر شرکت‌ها اجازه می‌دهد از آن به عنوان یک کتابچه راهنما برای سرمایه گذاری روی این رمزارز برجسته استفاده کنند.

خرید ۴۷۰۹ بیت کوین در فرابورس (OTC) صورت گرفته و تأمین کننده نقدینگی این معامله ناشناس باقی مانده است. اسکوئر در این گزارش به مسائلی همچون حضانت، بیمه و حسابداری در ارتباط با خرید بیت کوین پرداخته است.

این شرکت ضمن تأکید بر ضرورت ایجاد تنوع در ترازنامه خود که غالباً از پول نقد تشکیل شده است، بیت کوین را به عنوان “ابزاری برای توانمندسازی اقتصادی” توصیف کرده است.

“ما به بیت کوین به عنوان ابزاری جهت توانمندسازی اقتصاد جهانی نگاه می‌کنیم. این راهی است که به تمام افراد در سراسر دنیا اجازه می‌دهد در یک سیستم پولی جهانی شرکت کنند و آینده مالی خود را تأمین نمایند. این سرمایه گذاری گامی مهم در پیشبرد مأموریت ما به حساب می‌آید.”

ماه گذشته شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، ارائه دهنده نرم افزار هوش تجاری، دارایی بیت کوین خود را تا سقف ۴۲۵ میلیون دلار افزایش داد.

خروج پیتر برانت از بازار بیت کوین

براساس آخرین گزارشات، برانت در تاریخ ۳ سپتامبر و با توجه به سقوط بیش از ۱۲ درصدی ارزش رمزارزها، از بازار بیت کوین و سهام خارج شده است. در آن زمان این تاجر افسانه‌ای تصمیم گرفت دارایی‌های خود را روی دلار آمریکا سرمایه گذاری کند.

اوایل پنجشنبه (۸ اکتبر)، با انتشار خبر خریداری ۵۰ میلیون بیت کوین توسط شرکت اسکوئر، قیمت این رمزارز تا تراز ۱۰۹۵۷ دلار افزایش یافت که بالاترین سطح طی دو هفته اخیر به حساب می‌آمد. امروز و در زمان نگارش این مطلب نیز بیت کوین با قیمت ۱۱۳۷۹ دلار در حال معامله است.

در تاریخ ۲۶ جولای، یک روز قبل از اینکه بیت کوین طولانی‌ترین روند صعودی خود بالای تراز ۱۰ هزار دلار را آغاز کند، برانت در توییتی بیان کرد که این رمزارز در میانه یک مثلث هندسی عظیم قرار گرفته است که می‌تواند به یکی از بالاترین رکوردهای قیمتی آن در تمام تاریخ منتهی شود.

منبع cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید