شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

بزرگترین سرقت برق در بلغارستان برای استخراج بیت‌کوین

بزرگترین سرقت برق در بلغارستان برای استخراج بیت‌کوین
نوشته شده توسط مدیریت

بزرگترین سرقت برق در بلغارستان برای استخراج بیت‌کوین

به گزارش بلغاریا تودی (Bulgaria Today) دو مرد بلغارستانی روز جمعه گذشته، به جرم برق دزدی برای استخراج بیت کوین بازداشت شدند. جرم این دو مرد استفاده غیرقانونی از برق به منظور استخراج ارزهای دیجیتال اعلام شده است.

مقامات بلغارستان این دو مرد را به جرم دزدی برق به ارزش ۱.۵ میلیون دلار در دو مزرعه استخراج بیت کوین در شهر کوچک کیوستندیل (Kyustendil) بازداشت کردند.

نمایندگان وزارت کشور و وزارت نیروی کشو بلغارستان، در یک کنفرانس خبری از این سرقت بزرگ خبر داده و اظهار داشتند که این دو تبعه ۳۱ و ۳۸ ساله اهل صوفیه، ۳ الی ۶ ماه است که در مزارع ماینینگ خود اقدام به استفاده غیرقانونی از برق کرده‌اند. با این حال، شواهد نشان می‌دهد که تجهیزات استخراج این دو فارمر، بیش از یک سال در آنجا مستقر بوده‌اند.

فیلیپ یوردانوف (Philip Yordanov)، معاون وزارت نیروی بلغارستان گفت که این “بزرگترین سرقت” برق تاریخ این کشور بوده است. به طوریکه برق سرقت شده برای تأمین برق مناطق همسایه برای تقریباً یک ماه کافی بوده است. این دو نفر ۲۴ ساعت توسط پلیس بازداشت شدند و اکنون در انتظار برگزاری دادگاه خود هستند.

برق دزدی فقط مربوط به اروپا نیست

برخی از ماینرهای غیرمتعهد ارزهای دیجیتال، در بسیاری از کشورها سعی می‌کنند برای راه‌اندازی این کسب و کار پرسود، از شبکه برق دولتی به‌صورت غیرقانونی استفاده کنند. یکی از بزرگترین سرقت‌ها در ژوئیه سال ۲۰۱۹ در چین اتفاق افتاد. گفته می‌شود که در این پرونده، ۲۲ مظنون به جرم دزدی برق به ارزش بیش ۳ میلیون دلار، دستگیر شدند. در جریان تکمیل این پرونده، پلیس ۴۰۰۰ ریگ ماینینگ را در ۹ کارخانه مختلف مصادره کرد.

مقامات روس نیز برای مقابله با ماینرهایی که از برق دولتی به صورت غیرقانونی استفاده می‌کنند، اقداماتی جدی در پیش گرفته‌اند. بر اساس گزاراشات منتشر شده، در ماه ژوئن، پلیس یک ماینر ۳۰ ساله را به اتهام سرقت برق از شبکه برق دولتی با ارزشی نزدیک به ۵۰۰ هزار دلار، دستگیر کرد.

در یک مورد مشابه نیز در ماه مارس، یک مظنون و ۹ نفر از همدستان وی به جرم سرقت ماهانه برق به ارزش ۲۰۰ هزار دلار و استفاده از آن به منظور استخراج ارز دیجیتال، دستگیر شدند.

منبع: Cointelegraph

بزرگترین سرقت برق در بلغارستان برای استخراج بیت‌کوین

دیدگاهتان را بنویسید