شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار ایران

بیت‌کوین بده، سوالات کنکور را ببر!

بیت‌کوین بده، سوالات کنکور را ببر!
نوشته شده توسط مدیریت

بیت‌کوین بده، سوالات کنکور را ببر!

به روزهای برگزاری کنکور که نزدیک می‌شویم، سر و کله موریانه‌ها نیز در فضای مجازی پیدا میشود. البته این موریانه داستان ما از اسفندماه خودش را به جان کنکوری‌ها انداخته و مدعی است هر سال با فروش سوالات و پاسخ های کنکور، به بروبچه های کنکوری کمک میکند!

“من چندین سال است که سوالات کنکور رو بین بچه‌ها پخش میکنم. قبل کنکور و با تیم کلیدزنی که دارم کلید ۱۰۰ درصد رو میدم. عزیزانی که با ما بودن یادشون میاد ما پارسال دو روز مونده به کنکور سوال‌ها رو به دست بچه‌ها رسوندیم و کلید پاسخ سوالات ۱۰۰درصد رو، روز قبل کنکور بهشون دادیم که چیزی حدود ۳۰ نفر پزشکی آوردن، ۵۵ نفر هم دندون پزشکی. امسال هم با همون منوال برگشتیم تا بتونیم یک کمکی بکنیم…”

جدا از این که بسیار سخت میتوان ادعاهای این موریانه پول‌خوار را باور کرد، اما در عین حال او اکنون پنج ماه است که با راه‌اندازی کانالی در فضای مجازی بازار مکاره‌ای برای خودش به راه انداخته و نکته عجیب این ماجرا این است که کانال او ۶ هزار و ۱۵۰ نفر عضو دارد. او به تازگی مدعی شده که صندلی‌های پزشکی، داروسازی و دندان پزشکی دانشگاه آزاد یکی از شهرهای مهم را هم میفروشد.

نرخ ها و شیوه جالب فروش!

روش فروش سوالات و کلید پاسخ هم در نوع خودش شیادی جالبی است. به پیام‌های آقای کنکور فروش توجه کنید:

“فروش در دو نوبت داریم، یکی پیش فروش هست تا عید با قیمت کمتر و نوبت بعد فروش با قیمت بالاتر رو آغاز میکنیم. ظرفیت برای هر رشته محدوده چون اگه تعداد زیادی باشن که قبولی در رشته خوب باشن یه کم شک برانگیزه، برای همین ظرفیت داریم برای هر رشته … “

قیمت های آقای کنکور فروش در پیش فروش اول اسفند تا ۳۰ اسفند:

“ریاضی ۶ میلیون / انسانی ۵ میلیون / تجربی ۷ میلیون”

این قیمت ها در پیش فروش اسفند برای خرید تمام سوال‌ها و به همراه کلید ۱۰۰ درصد است. کنکور فروش برای بعد از عید نوروز هم که از ۱۵ فروردین شروع شده قیمت‌های دیگری تعیین کرده است:

“ریاضی ۱۲ میلیون / انسانی ۱۰ میلیون / تجربی ۱۵ میلیون”

دریافت پول با ارز دیجیتال!

اما بخش جالب تر این ماجرا آن جایی است که آقای کلاهبردار، این مبالغ را نه از طریق شیوه‌های متداول انتقال پول بلکه با ارز دیجیتال دریافت میکند. طبیعتاً در این روش درصورت امکان، پیگیری و رصد این فرد بسیار دشوار است. او در کانالش نوشته است:

“هزینه به صورت کد ووچر یا بیت کوین از شخص گرفته میشه. ما هرسال از همین طریق کار میکنیم. پارسال درگاه بانکی واسط گرفتیم که باعث شده بعضی از دوستان من کمی اذیت بشن. از همین رو تمام واریزها چه در پیش فروش چه در فروش اصلی بعد عید به همین منوالی که عرض کردم هست.”

و سرانجام آن طور که کنکور فروش ادعا کرده است دو شب قبل از کنکور سوالات و شب قبل هم کلید پرسش‌ها را در اختیار خریداران قرار میدهد.

حسین توکلی کارشناس حوزه برگزاری کنکور که به نوعی کنکور و سازمان سنجش با او شناخته میشود در این رابطه اظهار داشت که خرید و فروش سوالات از نظر من امکان پذیر نیست.

سازمان سنجش برای طراحی سوالات در ماه‌های پایانی و نزدیک برگزاری کنکور تیمی از استادان مربوط به طراحی سوالات را جمع آوری و تمهیدات امنیتی را در بالاترین سطح اجرا می‌کند و این مرکز نیز کاملاً قرنطینه است. بررسی‌ها نشان داده که سوالات از این مراکز قرنطینه هیچگاه درز نکرده و ادعای درز سؤالات واقعیت ندارد. حتی در سال ۹۸ نیز ادعای فروش سوالات کنکور مطرح شد که با رصد پلیس فتا، عوامل آن دستگیر شدند.

منبع: isna

بیت‌کوین بده، سوالات کنکور را ببر!

دیدگاهتان را بنویسید