شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
دانستنی‌های جهان کریپتو

آشنایی با اصطلاح کلود ماینینگ یا استخراج ابری

آشنایی با اصطلاح کلود ماینینگ یا استخراج ابری
نوشته شده توسط مدیریت

آشنایی با اصطلاح کلود ماینینگ یا استخراج ابری

 شاید شما نیز اشتیاق زیادی برای استخراج رمزارزها داشته باشید اما به‌دلیل نداشتن مهارت کافی، زمان و یا پول جهت سرمایه‌گذاری در این زمینه نگران باشید. کلود ماینینگ این مشکلات را رفع می‌کند و فرصت کسب سود را با پیوستن به مجموعه‌ها و نیروهایی با عملکرد عظیم برایتان فراهم می‌سازد.

به‌زبان ساده، کلود ماینینگ یا استخراج ابری فرآیند استخراج ارزهای دیجیتال به‌شکل اجاره قدرت پردازش دستگاه‌های ماینینگ است. در این نوع سرویس کاربر درگیر مسائل و هزینه‌های جانبی عملیات استخراج نمی‌شود و به اندازه قدرت پردازشی که کرایه می‌کند، سهمی از سود استخراج را دریافت می‌کند.

 

مزایا و معایب استخراج ابری

مزایا

  • عدم نیاز به استفاده از تجهیزات پر سر‌و‌صدا در محیط خانه
  • عدم نیاز به پرداخت هزینه برق اضافی
  • عدم وجود دردسر فروش تجهیزات در زمانی که دیگر به آن‌ها نیاز ندارید
  • عدم وجود مشکلات خنک‌کردن و تهویه تجهیزات
  • عدم وجود مشکلاتی که ممکن‌است با تامین‌کنندگان تجهیزات استخراج ارز پیش آید

معایب

  • خطر کلاهبرداری و تقلب و عدم شفافیت نحوه‌کار شرکت و میزان درآمد واقعی
  • سود کمتر (اپراتورها باید هزینه‌های خود را تامین کنند)
  • احتمال توقف عملیات استخراج به‌دلیل تغییر قیمت رمزارز درحال استخراج
  • نبود کنترل و انعطاف‌پذیری
  • عدم یادگیری روش استخراج

آشنایی با اصطلاح کلود ماینینگ یا استخراج ابری

کلود ماینینگ با Bitcoin.com

کلود ماینینگ راهی برای کسب رمزارز بدون نیاز به تجهیزات گرانقیمت و یا زیرساخت‌های مورد نیاز استخراج می‌باشد. تنها کاری که باید بکنید پیدا‌کردن یک توسعه‌دهنده‌ی قابل اعتماد است که قدرت هش موجود در امکانات اختصاصی را اجاره دهد و سپس عقد قرارداد با این توسعه‌دهنده.

یکی از این توسعه‌دهندگان استخر Bitcoin.com است که روی استخراج بیتکوین و بیتکوین‌کش متمرکز است و یکی از بزرگترین پایگاه داده‌های ماینینگ شمال آمریکا را در اختیار دارد. همچین اگر شما سخت‌افزار مورد نیاز را داشته باشید از طریق اتصال به استخر این توسعه‌دهنده، آنها به‌شما خدمات ماینینگ بیتکوین را ارائه می‌دهند.

استخر Bitcoin.com قرارداهایی با طول مدت متفاوت از یک ماه تا سه سال را ارائه می‌دهد. تمام قراردادهای سه ساله درحال‌حاضر فروخته شده‌اند، اما انتظار می‌رود که متقاضیان بتوانند به‌آن ملحق شوند.

آشنایی با اصطلاح کلود ماینینگ یا استخراج ابری

این خدمات شامل یک نرم‌افزار برای دستگاه‌های اندروید و ios نیز می‌شود که از طریق آن می‌توانید مسائلی از قبیل میزان استخراج، هش‌ریت و سایر مسائل ذکرشده در قراردادتان را روی موبایل خود مشاهده کنید.

برای این منظور کافیست به این وبسایت مراجعه کرده و با ساخت اکانت و پرداخت هزینه اشتراک از خدمات این وبسایت استفاده کنید.

 

نحوۀ ثبت‌نام

آشنایی با اصطلاح کلود ماینینگ یا استخراج ابری

ابتدا وارد وبسایت pool.bitcoin.com شوید.

در این قسمت با محاسبه میزان هشریتی که قصد خریداری آن را دارید، می‌توانید درآمد روزانه خود را محاسبه کنید. توجه داشته باشید که این میزان درآمد فقط مربوط به این لحظه خواهد بود و نوسان قیمت و پارامترهای دیگری مثل تغییر سختی شبکه موجب تغییر این درآمد خواهد شد.

در این قسمت شما ابتدا بر روی رمزارز مدنظر خود بین بیتکوین (BTC) و بیتکوین‌کش (BCH) کلیک نموده و سپس میزان هشریت مورد نظر و مدت اشتراک خود را انتخاب می‌نمایید تا هزینه خرید این اشتراک را رویت نمایید. در نهایت بر روی گزینه خرید (BUY) کلیک می‌کنید.

مشخصات خواسته شده را به‌همراه آدرس کیف‌پول رمزارز منتخب‌تان در این قسمت وارد نموده و بر روی گزینه Register کلیک کنید.

هم اکنون شما وارد پنل کاربری خود شده‌اید. برای آخرین بار میزان هشریت و کوین مورد نظر خود را پیش از پرداخت حق اشتراک انتخاب کنید. سپس به انتهای همین صفحه بروید.

در این قسمت شما می‌توانید حق اشتراک خود را با یکی از گزینه‌های مشخص شده پرداخت نمایید. به‌عنوان مثال گزینه پرداخت با بیتکوین را انتخاب می‌کنیم.

هزینه مشخص شده را پرداخت نموده و از اشتراک خود لذت ببرید.

منبع: bitcoin.com

آشنایی با اصطلاح کلود ماینینگ یا استخراج ابری

دیدگاهتان را بنویسید