شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

احتمال عرضۀ یوان دیجیتال چین در المپیک پکن 2022

احتمال عرضۀ یوان دیجیتال چین در المپیک پکن 2022
نوشته شده توسط مدیریت

احتمال عرضۀ یوان دیجیتال چین در المپیک پکن 2022

کشور چین با جدیت به دنبال توسعه بلاک چین و ارزهای دیجیتال است، به طوری که منابع خبری داخلی بیان کرده اند که شیوع ویروس کرونا ممکن است منجر به عرضه زودهنگام پروژه بلندپروازانه ارز دیجیتال این کشور شود.

هرچند، اگرچه مقامات بانک مرکزی گفته اند هیچ برنامه زمانبندی برای عرضه وجود ندارد، اما اگر آزمایش ها ثابت کنند که این ارز از پتانسیل کافی برخوردار است، می‌توان از آن در رویدادهای ورزشی مهم استفاده کرد.

آزمایش در شرایط مختلف

یی گانگ (Yi Gang) رییس بانک خلق چین (PBoC) در خصوص توسعه یوان دیجیتال صحبت کرد. یوان دیجیتال، اسم غیر رسمی است که بر روی ارز دیجیتال کشور چین گذاشته شده است.

گانگ خاطرنشان کرد آزمایش های اولیه در ۴ شهر کشور چین در حال انجام است. یکی از این شهرها شنژن است. وی تایید کرد این ارز دیجیتال در شرایط مختلف برای المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن مورد آزمایش قرار می‌گیرد اما هیچ تضمینی برای عرضه آن در این رویداد ورزشی وجود ندارد.

گانگ گفت هیچ تاریخ عرضه رسمی وجود ندارد. وی افزود بانک خلق چین در حال آزمایش قابلیت های مختلف این ارز دیجیتال نظیر ثبات، کنترل پذیری و سایر ویژگی ها است.

گانگ بیان کرد تحقیق و توسعه های گسترده باعث خواهد شد که این ارز دیجیتال جایگزین مناسبی برای سیستم های ارز سنتی کنونی شود. وی معتقد است این پروژه پاسخگوی نیازهای عموم مردم است و اقتصاد کشور چین را ارتقا خواهد داد.

ویروس کرونا می‌تواند به عرضه زودهنگام یوان دیجیتال بیانجامد

در این بین، یکی از صاحب نظران صنعت بلاک چین گفت دولت ممکن است که یوان دیجیتال را زودتر از موعد مقرر عرضه کند، مخصوصا آنکه کشورهای سراسر جهان پس از شرایط اخیر در صدد دستیابی به رشد اقتصادی هستند.

سائو یین (Cao Yin) گفت وی پیش بینی می‌کند که کشور چین به زودی این ارز دیجیتال را معرفی کند، زیرا تنش بین آمریکا و چین احتمال مسدودسازی اقتصادی توسط کشورهای غربی را افزایش می‌‌دهد. وی در این خصوص گفت:

اگرچه آمریکا، شرکت ها و موسسات مالی چینی را در فهرست نهادهای تحت تحریم خود قرار نداده است، اما آمریکا هم چنان می‌تواند تهدید بزرگی برای موسسات چینی باشد و بر جایگاه یوان در پرداخت های بین المللی تاثیر منفی بگذارد.

وی خاطرنشان کرد ویژگی قابل پیگیری و تایید بودن ارائه شده توسط ارزهای مبتنی بر بلاک چین به رصد و پیگیری پول ها کمک می‌کند و از جریان یافتن و ورود پول واقعی به اقتصاد چین اطمینان حاصل می‌کند. نظرات سائو یین پس از آن بیان شد که محرک های اقتصادی دولت به جای کسب و کارهای محلی، به دست شرکت ها رسید.

بانک خلق چین از سال ۲۰۱۴ به آزمایش ارزهای دیجیتال پرداخته است. دولت آزمایش های اولیه را در فست فودها انجام داد و حتی صندوق بلاک چین برای کمک به توسعه بیشتر سیستم های توزیع شده در نظر گرفت.

منبع cryptoslate

احتمال عرضۀ یوان دیجیتال چین در المپیک پکن 2022

دیدگاهتان را بنویسید