شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

پیشنهاد مقامات چینی برای یک استیبل کوین منطقه‌ای

پیشنهاد مقامات چینی برای یک استیبل کوین منطقه‌ای
نوشته شده توسط مدیریت

پیشنهاد مقامات چینی برای یک استیبل کوین منطقه‌ای

مقامات و مسئولان چینی استیبل کوین منطقه ای را پیشنهاد داده اند که پشتوانه آن، ۴ ارز مهم آسیایی است. این ارز دیجیتال پیشنهاد شده قرار است محرکی برای تجارت بین چین، ژاپن و کره باشد.

شن نانپنگ (Shen Nanpeng) یکی از اعضای کنفرانس مشورتی سیاسی خلق چین و یکی از شرکای مدیریتی Sequoia Capital این ارز دیجیتال را طی نشست ملی در تاریخ ۲۱ می پیشنهاد کرد.

پشتوانه این استیبل کوین، سبدی از ارزها شامل ین ژاپن، وون کره جنوبی، یوان چین و دلار هنگ کنگ خواهد بود.

اگرچه این ارزها صراحتا بر بستر بلاک چین ایجاد نشده اند و از نظر فنی نیز ارز دیجیتال نیستند، ارزهای دیجیتال این چنینی اغلب با استیبل کوین هایی نظیر تتر و USDC مقایسه می‌شوند.

ارز دیجیتال ملی همانند استیبل کوین ها قیمت خود را با پشتوانه خود حفظ می‌کنند.

هدف این استیبل کوین

استیبل کوین پیشنهادی قرار است تراکنش های بین المللی در منطقه را تسهیل کند. این طرح، هزینه های تبدیل ارز را کاهش خواهد داد، زمان انجام تراکنش ها را بهبود خواهد بخشید و به عنوان مورد آزمایشی برای سایر ارزهای دیجیتال ملی عمل خواهد کرد. این استیبل کوین هم چنین به بازیابی اقتصادی پس از بحران شیوع ویروس کرونا کمک خواهد کرد.

سایر اقدامات کشور چین

به نظر می‌رسد این ارز با ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC) که از سال ۲۰۱۷ در دست توسعه است متفاوت می‌باشد. اقدامات انجام شده به منظور ایجاد CBDC توسط بانک خلق چین صورت گرفته است. بانک خلق چین تنها به عنوان ناظر و هماهنگ کننده این استیبل کو‌ین منطقه ای اشاره شده است.

در این گزارش بیان شده است که سبد ارزهای این استیبل کو‌ین به عنوان مورد آزمایشی برای CBDC در نظر گرفته می‌شود و استیبل کو‌ین مورد نظر با CBDC مرتبط خواهد شد. در هر صورت، توسعه ارز دیجیتال جدید زمان بر خواهد بود.

در مراحل اولیه، گروه مسئول این استیبل کو‌ین، آن را در شرایط قانونگذاری، ایجاد سیستم تصدی و بهبود همکاری بین هنگ کنگ و چین آزمایش خواهند کرد.

منبع cryptobriefing

پیشنهاد مقامات چینی برای یک استیبل کوین منطقه‌ای

دیدگاهتان را بنویسید