شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار ایران

صدور دومین مجوز استخراج بیت کوین در کرمانشاه

صدور دومین مجوز استخراج بیت کوین در کرمانشاه
نوشته شده توسط مدیریت

صدور دومین مجوز استخراج بیت کوین در کرمانشاه

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با بیان اینکه اولین مجوز استخراج ارز دیجیتال در کرمانشاه صادر شده، گفت: به‌زودی دومین مجوز را نیز صادر خواهیم کرد.

محسن دارابی، با اشاره به اینکه استخراج ارز دیجیتال به‌صورت قانونی صرفاً با داشتن مجوز از سازمان صمت ممکن است، اظهار کرد: اولین مجوز ماینینگ بیت کوین را چندی قبل صادر کردیم و دومین مجوز نیز در آستانه صدور است.

وی ادامه داد: درخواست‌های متعددی در این زمینه داریم، اما بسیاری از متقاضیان وقتی در جریان شرایط قرار می‌گیرند از پیگیری‌های بعدی انصراف می‌دهند.

ئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با بیان اینکه تعرفه برق برای استخراج بین کوین مشخص است و دیگر استخراج کنندگان نمی‌توانند از برق ارزان قیمت صنعتی استفاده کنند، خاطرنشان کرد: این امر بازگشت سرمایه آنها را زمان‌بر می‌کند و باعث می‌شود بسیاری از آنها انصراف دهند.

دارابی محل استخراج ارز دیجیتال را از دیگر شرایط در نظر گرفته شده اعلام کرد که باید صرفاً در شهرک‌های صنعتی و یا نیروگاه‌ها باشد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین اگر قرار باشد استخراج ارز دیجیتال در یک واحد صنعتی غیرفعال انجام شود، باید حداقل ۳ سال از راکد بودن واحد گذشته باشد.

به گفته رئیس سازمان صمت استان کرمانشاه، برای صدور مجوز استخراج بیت کوین حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ دستگاه استخراج نیاز است.

دارابی با بیان اینکه این مجوز در اختیار تمام افراد حقیقی و حقوقی قرار می‌گیرد، تاکید کرد: محدودیتی در زمینه صدور مجوز با رعایت مواد قانونی وجود ندارد.

ایکس بلاکچین هفته گذشته نیز از صدور اولین پروانه استخراج ارز دیجیتال در آذربایجان غربی خبر داد. غلامرضا بابایی، رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی اظهار داشت: باتوجه به اهمیت رمزارز‌ها در دنیا و سوق فضای کسب و کار در فضای مجازی به سمت آن، وزارت صمت برای قانونمند کردن این فعالیت‌ها با تدوین دستورالعمل صدور جواز تاسیس و بهره‌برداری برای استخراج رمزارز‌ها زمینه نهادینه و قانونمند شدن این فعالیت را فراهم کرد.

منبع: isna

صدور دومین مجوز استخراج بیت کوین در کرمانشاه

دیدگاهتان را بنویسید