شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

مصادرۀ ۷۰۰۰ دستگاه ماینینگ ارز دیجیتال در چین

مصادرۀ ۷۰۰۰ دستگاه ماینینگ ارز دیجیتال در چین
نوشته شده توسط مدیریت

مصادرۀ ۷۰۰۰ دستگاه ماینینگ ارز دیجیتال در چین

طبق گزارش خبرگزاری CCTV در تاریخ ۲۲ دسامبر، مقامات چینی نزدیک به ۷۰۰۰ دستگاه ماینینگ ارز دیجیتال که به طور غیرقانونی برق مصرف می‌کردند را مصادره کردند.

مصادره این دستگاه های استخراج ارز دیجیتال بخشی از بازرسی بیش از ۷۰,۰۰۰ نفر، ۳۰۶۱ فروشنده، ۱۴۷۰ جامعه و هم چنین کارخانه ها، معادن و روستاها در بخش کایپینگ (Kaiping) شهر تانگشان (Tangshan) بود. این بازرسی توسط پلیس تانگشان با همکاری سازمان برق دولتی و سایر مراجعی انجام شد که در حال بازرسی استفاده های مشکوک از برق بودند.

طی این بازرسی که از آوریل سال گذشته شروع شد، مقامات ۶۸۹۰ ماینر اسیک و ۵۲ ترانسفورم های برق فشار قوی مصادره کردند. طبق گزارش پلیس، ماینرهای ارز دیجیتال در حال سرقت برق از روستای نزدیک بوده اند. پلیس هم چنین بیان کرد که دستگاه های ماینینگ بیت کوین به طور شبانه روزی فعالیت می‌کردند و میزان مصرف برق آنها ۴۰ برابر خانواده معمولی بود.

سرکوبی ماینینگ ارز دیجیتال

کشور چین که در حال حاضر ماینرهای آن ۶۶ درصد هش ریت جهانی را در اختیار دارند، به طور جدی در حال مقابله با استفاده های غیرقانونی از برق از جانب ماینرها است. در اواسط ماه نوامبر، قانونگذاران منطقه خودمختار مغولستان کشور چین با اعزام واحد‌های بازرسی برای اصلاح و پاکسازی شرکت های استخراچ ارزهای دیجیتال در این منطقه، فشارهای خود بر شرکت های ماینینگ ارز دیجیتال را بیشتر کردند.

سایر بخش ها نظیر آبخازیا نیز اقدامات خود برای تعیین فارم های ماینینگ ارزهای دیجیتال را افزایش دادند. دولت در اوایل ماه دسامبر متوجه شد که بار بسیار زیاد بر روی شبکه های برق به دلیل افزایش روزافزون فارم های ماینینگ ارز دیجیتال است.

در ماه نوامبر، مقامات ایرانی نیز برای هرکسی که به اقدامات بدون مجوز استخراج بپردازد جریمه در نظر گرفت. کسانی که اقدامات ماینینگ ارز دیجیتال را با استفاده غیرقانونی از برق یارانه ای انجام دهند تا ۲۰ درصد خسارت های وارده جریمه می‌شوند.

منبع cointelegraph

مصادرۀ ۷۰۰۰ دستگاه ماینینگ ارز دیجیتال در چین

دیدگاهتان را بنویسید