شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

بروزرسانی فناوری انباشت آیوتا

بروزرسانی فناوری انباشت آیوتا
نوشته شده توسط مدیریت

بروزرسانی فناوری انباشت آیوتا

بنیاد آیوتا (IOTA Foundation) در نظر دارد تا جهت رفع و پاسخگویی به تقاضای موجود در بازار برای ایجاد کاربرد‌ در دنیای واقعی، فناوری انباشت (Stack) فعلی خود را بروزرسانی کند.

یکی از بهترین راه‌حل‌های موجود برای رسیدن به این هدف، استفاده از تکنولوژی خودکارسازی همتا(autopeering) می‌باشد. در صورت استفاده از این تکنولوژی، به جای اینکه کاربران همواره به دنبال یافتن همتای مناسب باشند، گره‌ها می‌توانند پس از راه‌اندازی به صورت خودکار با مناسب‌ترین همتا ارتباط برقرار کنند.

برای رفع چالش‌ها و مشکلات مرتبط با عدم تمرکز نیز بنیاد آیوتا قصد دارد تا در رابطه با کلاینت نرم‌افزار گره‌ها که در زبان برنامه‌نویسی راست(Rust) نوشته شده، تجدید نظر کند. چهارچوب نرم‌افزاری بی(Bee) که راه‌اندازی آن اولین مرحله خواهد بود، در تا آوریل ۲۰۲۰ منتشر می‌شود. این چهارچوب منابع محدودی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا بتوانند با استفاده از آن در شبکه آیوتا شرکت کنند.

راه‌حل دیگری با نام پیام تصدیق شده‌ی پوشیده(MAM) نیز برای رفع مسائل پیرامون حریم خصوصی در نظر گرفته شده است. این راه‌حل بدون در نظر گرفتن اندازه، به تمام دستگاه‌ها اجازه می‌دهد تا جریان‌های داده‌ی رمزگذاری شده را منتشر کرده و به آن‌ها دسترسی داشته باشند. این ویژگی در شش زبان برنامه‌نویسی معرفی خواهد شد.

کیف‌پول ترینیتی هم بروزرسانی می‌شود

پبنیاد آیوتا همچنین قصد دارد کیف‌پول بومی ترینیتی(Trinity) را هم بروزرسانی کند. علاوه بر این، یک نسخه‌ی سبک از کیف‌پول آیوتا با نام اسپارک(Spark) نیز راه‌اندازی خواهد شد. اسپارک قرار است به عنوان پلت‌فرم ساده‌ی مبتنی بر وب برای کیف‌پول‌هایی که رمزارز کمی در آن‌ها نگه‌داری می‌شود، عمل کند.

علاوه بر موارد گفته شده، آیوتا قرار است در راستای برنامه‌های مربوط تحقیق و توسعه‌ی مدیریت هویت در صنعت بلاک‌چین، راه‌حل جدیدی را منتشر کند. پروتکل هویت یکپارچه(Unified Identity Protocol) از استاندارد‌های بروز و جدید استفاده می‌کند. این پروتکل باعث ساده‌سازی روند شناسایی و تعیین هویت افراد، سازمان‌ها و اشیاء خواهد شد.

منبع Fxstreet

بروزرسانی فناوری انباشت آیوتا

دیدگاهتان را بنویسید