شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

۶۶ درصد هش ریت جهان در اختیار ماینرهای چین

۶۶ درصد هش ریت جهان در اختیار ماینرهای چین
نوشته شده توسط مدیریت

۶۶ درصد هش ریت جهان در اختیار ماینرهای چین

طی گزارشی جدید بیان شده است که ماینرهای چینی بیت کوین هم اکنون ۶۶ درصد هش ریت جهان را در اختیار دارند.

رویترز در تاریخ ۱۱ دسامبر گزارش داد طبق تحقیقی که توسط شرکت انگلیسی مدیریت ارزهای دیجیتال کوین شیرز (CoinShares) انجام شده است، استان سیچوان (Sichuan) کشور چین بیش از نیمی از هش ریت جهان را در اختیار دارد.

هش ریت معیاری برای اشاره به توان محاسباتی حاضر در تایید تراکنش ها در بلاک چین بیت کوین است. هرچه این توان محاسباتی بیشتر باشد، امنیت شبکه و هم چنین سودآوری ماینینگ بیت کوین بیشتر خواهد بود.

بالاترین میزان هش ریت ثبت شده از سال ۲۰۱۷

طبق این گزارش، سهم کشور چین از هش ریت شبکه از ۶۰ درصد در ماه ژوئن ۲۰۱۹ افزایش یافته است و بالاترین میزان ثبت شده توسط کوین شیرز از سال ۲۰۱۷ است.

اگرچه گزارش ها حاکی از آن است که استان سیچوان بیش از ۵۰ درصد هش ریت جهان را در اختیار دارد، اما سایر مراکز ماینینگ پیشروی ارز دیجیتال در کشور چین شامل استان های یونان (Yunnan)، شین جیانگ (Xinjiang) و بخش های مغول نشین می‌باشد. سایر قطب های مهم شامل مراکزی در آمریکا، روسیه و قزاقستان است.

افزایش هش ریت می‌تواند به دلیل استفاده از سخت افزارهای پیشرفته ماینینگ باشد

کریس بندیکسن (Chris Bendiksen) رییس بخش تحقیقات کوین شیرز بیان کرد که افزایش اخیر هش ریت در کشور چین احتمالا به دلیل استفاده از سخت افزارهای پیشرفته ماینینگ است. وی خاطرنشان کرد:

این موضوع به نفع صنعت ماینینگ کشور چین است. اگر بتوانید قبل از رقبا، سهم خود از هش ریت شبکه را افزایش دهید به طور کل نکته بسیار خوبی است.

یکه تازی بیت مین در بازار ماینینگ ارزهای دیجیتال کشور چین

طبق گزارش اخیر کوین تلگراف، بیت مین و کانان (Canaan) بزرگترین عرضه کننده های چیپ های ماینینگ در کشور چین هستند. در این خصوص به نظر می‌رسد که بیت مین در صدد یکه تازی در بازار ماینینگ ارزهای دیجیتال در کشور چین است، به طوری که بعضی از گزارش ها حاکی از آن هستند که این شرکت ۷۵ درصد بازار سخت افزار ماینینگ در سراسر جهان را در اختیار دارد.

طبق اسناد ارائه شده در تاریخ ۲۰ نوامبر، شرکت کانان در IPO خود توانست ۹۰ میلیون دلار سرمایه جذب کند که ۷۵ درصد کمتر از انتظار آنها بوده است.

یکی دیگر از تولیدکنندگان بزرگ سخت افزارهای ماینینگ بیت کوین به اسم MicroBT، در خصوص نقض و تعارض به دارایی های معنوی با بیت مین در نزاع است. گزارش ها حاکی از آن هستند که موسس شرکت MicroBT برای همکاری های بیشتر برای بررسی این پرونده در اختیار پلیس شنژن قرار دارد.

منبع cointelegraph

۶۶ درصد هش ریت جهان در اختیار ماینرهای چین

دیدگاهتان را بنویسید