شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

نقطه عطفی برای تغییر موضع قانون‌گذاران نسبت به لیبرا

نقطه عطفی برای تغییر موضع قانون‌گذاران نسبت به لیبرا
نوشته شده توسط مدیریت

نقطه عطفی برای تغییر موضع قانون‌گذاران نسبت به لیبرا

استیون منوچین (Steven Mnuchin) وزیر خزانه‌ داری آمریکا، اعلام کرد که در صورت رعایت قوانین مالی مشکلی با راه‌اندازی پروژه لیبرا توسط فیس‌‌ بوک ندارد.

منوچین روز پنج‌شنبه در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان مجلس در جلسه استماع کمیسیون خدمات مالی مجلس در واشینگتن گفت:

من مشکلی با راه‌اندازی ارز دیجیتال توسط فیس‌بوک ندارم. ولی این ارز باید کاملاً با قوانین ضد پولشویی و رازداری مالی مطابقت داشته باشد و به هیچ وجه نباید برای تامین مالی تروریسم استفاده شود.

منوچین اظهار داشت از ماه ژوئن که لیبرا رونمایی شد، به خاطر فشارهای جهانی و قانون‌گذاران، بارها با مسئولان فیس‌بوک ملاقات کرده است تا در مورد نگرانی‌های مربوط به قانون‌گذاری آن صحبت کند. وی گفت این روند، سرعت راه‌اندازی این ارز دیجیتال را کند کرده است.

لیبرا یک ارز دیجیتال باثبات (StableCoin) برای پرداخت از طریق پلتفرم فیس‌بوک، کیف پول‌ها و سایر محصولات خواهد بود و احتمالاً به سبد ارزهای ملی و اوراق دولتی متصل خواهد شد.

همچنین در این جلسه منوچین گفت بعید است ایالات متحده در آینده نزدیک یک ارز دیجیتال توسعه دهد:

جرومی پاول (Jerome Powell) رئیس صندوق ذخیره فدرال و من در مورد این موضوع صحبت کرده‌ایم. هر دویمان با این موضوع موافقیم که در آینده نزدیک (۵ سال آینده) نیازی به صدور ارز دیجیتال توسط فدرال رزرو نیست.

در این جلسه سوالاتی درباره برنامه چین برای راه‌اندازی یوآن دیجیتال در آینده نزدیک مطرح شد. بانک مرکزی اروپا نیز اخیراً اظهار کرده که در صورت عدم بهبود روش‌های پرداخت سنتی برای مصرف‌کنندگان، ممکن است اقدام به راه‌اندازی ارز دیجیتال کنند.

جرومی پاول اخیراً گفته بود بانک مرکزی فدرال آمریکا در حال ارزیابی یک دلار دیجیتال است، اما فواید این طرح هنوز مشخص نیست.

اظهارات منوچین می‌تواند نقطه عطفی برای تغییر موضع قانون‌گذاران نسبت به لیبرا باشد که به عقیده کارشناسان، انتظارات ایجاد شده نسبت به راه‌اندازی آن در ابتدای سال ۲۰۱۹ از بزرگترین دلایل رشد قیمت بیت کوین در سال جاری به حساب می‌آمد که با فشار قانون‌گذاران، موجب افت قیمت بیت کوین شد.

منبع coindesk

نقطه عطفی برای تغییر موضع قانون‌گذاران نسبت به لیبرا

مطالب بیشتر

  1. لیبرای فیسبوک گرگی در لباس میش
  2. عدم علاقۀ شرکت توئیتر به همکاری با انجمن لیبرا
  3. لیبرا و مشکلات بی‌پایانش
  4. انتقاد دوبارۀ وزیر اقتصاد فرانسه از لیبرا

دیدگاهتان را بنویسید