شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار ایران

ایران 30 درصد ماینینگ دنیا را تصاحب می‌کند!

ایران 30 درصد ماینینگ دنیا را تصاحب می‌کند!
نوشته شده توسط مدیریت

ایران 30 درصد ماینینگ دنیا را تصاحب می‌کند!

رئیس سندیکای تولیدکنندگان صنعت برق با حضور در پنل ماینینگ کنفرانس مدیریت دانش، بلاک چین و اقتصاد وعده داد که هزار مگاوات ظرفیت بدون آنکه فشاری به شبکه وارد شود، در اختیار ماینرها قرار می‌دهد.

سیداحسان صدر در ابتدای پنل با اشاره به ارزش تراکنش‌های روزانه بیت کوین و مبادلات اقتصادی کشور اعلام کرد که می‌توان از این بستر برای رفع تراکنش‌های ارزی کشور استفاده کرد.

صدر با عنوان اینکه اقتصاد کشور در حال حاضر در بحران قرار دارد، ریشه‌های این بحران را عدم توانایی در انتقال پول و محدود شدن ارزآوری و درآمد ارزی کشور دانست.

رئیس سندیکای تولیدکنندگان در ادامه صحبت‌های خود گفت که طبق اطلاعاتی که به دست او رسیده، کشور توانایی این را دارد که حدود حداکثر ۳۰ درصد از ماینینگ دنیا را تصاحب کند:

به من اطلاع دادند ظرفیت برقی که از مزارع بیت کوین در جاهای مختلف دنیا پشتیبانی می‌کند چیزی در حدود ۶ تا ۷ هزار مگاوات است. در افق توسعه اگر ما بین ۲۰ الی ۳۰ درصد این بازار را بگیریم مفهومش چیزی در حدود ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ مگاوات ظرفیت نیروگاهی‌ است. من از طرف انجمن نیروگاه های تولید پراکنده به شما تعهد می‌دهم ما نهایتا ۱۰۰۰ مگاوات از این مقدار را در صورت سیاست‌گذاری صحیح درحوزه گاز یا عامل اولیه انرژی می‌توانیم تامین کنیم. این مقدار را تولید می‌کنیم بدون اینکه به صنعت برق کشور فشاری بیاید و این هدف را ظرف ۲ سال تامین می‌کنیم.

صدر با اشاره به اینکه چشم‌انداز روشنی برای صادرات عادلانه گاز وجود ندارد، ادامه داد:

اگر با سیاست‌گذاری صحیح و چشم داشت نداشتن به اینکه این گاز حتما برای کشور باید تبدیل به دلار شود، اجازه بدهید نیروگاه های جدید ایجاد بشوند و برق ماینرها را تامین کنند به اقتصاد مملکت کمک می‌شود. اگر این اتفاق بیافتد سالانه حدود ۳ میلیارد دلار درآمد ارزی برای کشور خواهد داشت که به صادرات فولاد بسیار نزدیک است. این اعداد معنی‌دار هستند یعنی به لحاظ استراتژیک این صنعت می‌تواند برای کشور معنی‌دار باشد.

منبع arzdigital

ایران 30 درصد ماینینگ دنیا را تصاحب می‌کند!

مطالب بیشتر

 

  1. یک پنجم بیت‌کوین جهان در فارمی در روسیه استخراج خواهد شد!
  2. سختگیری ایران در استخراج غیرقانونی کریپتو
  3. استخراج بیت کوین در چین آزاد شد!

 

دیدگاهتان را بنویسید