شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار ایران

سختگیری ایران در استخراج غیرقانونی کریپتو

سختگیری ایران در استخراج غیرقانونی کریپتو
نوشته شده توسط مدیریت

سختگیری ایران در استخراج غیرقانونی کریپتو

رسانه های خبری ایران روز چهارشنبه گزارش دادند که مقامات ایرانی شهروندانی را که ماینرهای غیر مجاز را معرفی نمایند تشویق خواهد کرد! وزارت نیرو برای ترغیب افراد به این کار جایزه‌ای هم برای آن‌ها تعیین کرده که ۲۰% از میزان تمام خسارت دریافتی از متخلف است!

برنامه پاداش به لو دهندگان ماینرهای غیر مجاز توسط سخنگوی وزارت نیرو در حین اعلام قیمت های مصوب برق جهت استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال در مصاحبه با خبر گزاری محلی IRIB News اعلام شد!

مصطفی رجبی، سخنگوی وزارت نیرو در پاسخ به سوالی، دیروز گفت که افرادی که عملیات استخراجی را که به طور غیر قانونی از برق یارانه‎ای استفاده می‌کنند، فاش سازند تا ۲۰% از میزان خسارات متخلف را دریافت خواهند کرد.

رجبی به خبرنگاران گفت که مقررات جدید فعالیت ماینرها را در ساعات اوج مصرف برق منع میکند. این سخنگو تصریح کرد براساس این مقررات قیمت برق مراکز استخراج به ازای هر کیلووات ساعت معادل متوسط قیمت صادراتی برق ۹۶۵۰ ریال معادل ۰٫۲۹ دلار خواهد بود که در ۸ ماه از سال این مقدار ۵۰ درصد مبلغ متوسط قیمت صادراتی خواهد بود و برای چهار ماه گرم سال دو برابر متوسط قیمت صادراتی برق خواهد بود.

سختگیری ایران در استخراج غیرقانونی کریپتو

مقررات اخیر صنعت ارزهای رمز پایه در کشور با سرکوب عملیات استخراج غیرقانونی دنبال شده است. همانطورکه کوین تلگراف در ۱ اگوست گزارش داد، پلیس ایران فردی را به اتهام قاچاق تجهیزات و ماشین‎های استخراج رمزارز به داخل کشور دستگیر کرد.

ایران با اعلام احتمال ثبت سالانه عملیات استخراج رمزارز در ماه سپتامبر، به طور فزاینده‎ای قوانین استخراج ارزهای رمزپایه را تنظیم میکند.

مقررات استخراج ارزهای رمزپایه برای عملیات بومی ایرانیان کاملاً منفی نیست. در ماه سپتامبر، سازمان امور مالیاتی ایران اعلام کرد که شرکتهای استخراج داخلی در صورت موافقت با بازپرداخت در آمدهای حاصل از خارج از کشور واجد شرایط معافیت مالیاتی هستند.

منبع: cointelegraph

سختگیری ایران در استخراج غیرقانونی کریپتو

مطالب بیشتر

  1. استخراج بیت کوین در چین آزاد شد
  2. کامپیوتر کوانتومی گوگل تمام بیت‌کوین‌های باقی مانده را در کمتر از دو ثانیه استخراج می‌کند!

دیدگاهتان را بنویسید