شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

آیا انتظار افزایش شدید قیمت بیت‌کوین پس از هاوینگ بی‌جاست؟

آیا انتظار افزایش شدید قیمت بیت‌کوین پس از هاوینگ بی‌جاست؟
نوشته شده توسط مدیریت

آیا انتظار افزایش شدید قیمت بیت‌کوین پس از هاوینگ بی‌جاست؟

پیش‌بینی میشود فشار بیشتری برای افزایش قیمت بیت‌کوین وجود داشته باشد ولی به هر حال، طی ماه‎های آینده سود استخراج کنندگان نصف خواهد شد. طبق تاریخچه قیمت بیت کوین، همواره چندین ماه پس از هر رویداد نصف شدن پاداش استخراج، قیمت بیت کوین به اوج رسیده است.

به گزارش کوین ریوت، قیمت بیت کوین معمولاً زمانی رشد میکند که موجی از کاربران جدید به بازار اضافه می‌شوند. اولین رشد چشمگیر قیمت بیت کوین و حباب ثبت شده در سال ۲۰۱۱ ترکید. پس از آن حباب دیگری در ۲۰۱۳ به وجود آمد. پس از ترکیدن آن حباب هم بازار مجبور شد ۴ سال دیگر صبر کند تا بزرگترین حباب بیت کوین به طرز شگفت انگیزی بترکد.

در دسامبر سال ۲۰۱۷ قیمت بیت کوین به تراز ۲۰ هزار دلار رسید که یک رکورد قیمتی در تاریخ تمام ارزهای مجازی بود. ولی پس از ترکیدن آن حباب، ارزش این سرمایه دیجیتال تا ۳۱۵۰ دلار پایین آمد. با توجه به اینکه قیمت بیت کوین در حال حاضر حدود ۵۰ درصد بالاترین قیمت آن است، آیا باز هم شاهد یک افزایش قیمت دیگر خواهیم بود؟

بیایید نگاهی بیندازیم به دلایل ایجاد رشد قیمت بیت کوین و امکان پیش بینی آن:

به نظر می‌رسد بیت کوین از اوایل سال ۲۰۱۹ قدرت جدیدی گرفته است چون سرمایه‌گذاران کم کم آن را وارد بازار کرده‌اند. اشخاص و کسب و کارهای زیادی وجود ندارند که در یک آدرس مالک بیش از هزار بیت کوین باشند. ولی از اواخر ۲۰۱۹ تا به امروز حدود ۶۰۰ آدرس با بیش از ۱۰۰۰ بیت کوین ایجاد شده است. به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران سازمانی و سرمایه‎گذاران مخاطره آمیز به شدت بر روی رمزارزها شرطبندی کرده‎اند.

اگر اولین مولفه رشد قیمت بیت کوین را ورود بازیگران‌ جدید بدانیم، دومین مولفه کاهش ناگهانی عرضه است. به این رویداد معمولاً «هاوینگ بیت کوین» می‎گویند و نشان دهنده‎ی تاریخی است که در آن پاداش استخراج بیت کوین نصف میشود.

در حدود ماه می ۲۰۲۰، استخراج کنندگان بیت کوین ۶٫۲۵ بیت کوین در هر بلوک استخراج شده، به جای ۱۲٫۵ بیت کوین فعلی دریافت میکنند. اگر امروز حدود ۱۸۰۰ بیت کوین در روز استخراج میشود، پس از کاهش عرضه شاهد استخراج حدود ۹۰۰ بیت کوین در روز خواهیم بود.

پیش بینی میشود فشار بیشتری برای افزایش قیمت بیت کوین وجود داشته باشد ولی به هر حال سود استخراج کنندگان نصف خواهد شد. طبق تاریخچه قیمت بیت کوین، همواره چندین ماه پس از هر رویداد «نصف شدن»، قیمت بیت کوین به اوج رسیده است. ولی در همین حال تاریخچه گذشته قیمت آینده را تعیین نمیکند، بنابراین ممکن است این خوشبینی مورد انتظار اتفاق نیفتد.

منبع tasnimnews.

آیا انتظار افزایش شدید قیمت بیت‌کوین پس از هاوینگ بی‌جاست؟

مطالب بیشتر

 

  1. هاوینگ بیت کوین کش باعث دردسر عظیمی برای شبکۀ آن می‌شود
  2. بانک بایرن ال‌بی آلمان قیمت سال 2020 بیت‌کوین را 90000 دلار پیش‌بینی می‌کند!

 

دیدگاهتان را بنویسید