شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

همکاری اتریوم با ارزدیجیتال چین

همکاری اتریوم با ارزدیجیتال چین
نوشته شده توسط مدیریت

همکاری اتریوم با ارزدیجیتال چین

جوزف لوبین (Joseph Lubin)، یکی از بنیان‌گذاران اتریوم ابراز امیدواری کرد که ارز دیجیتالی بانک مرکزی چین(CBDC) امکان همکاری با دیگر بلاکچین‌های عمومی همانند اتریوم را فراهم کند.

لوبین در رابطه با جایگاه اتریوم در آشفتگی سیاسی اجتماعی کشور چین اظهار داشت که اساسا اینترنت با ایجاد بستر دسترسی آزاد به اطلاعات موجب آگاهی بسیاری از مردم شده است. چین یک کشور بزرگ با ۱٫۴ میلیارد نفر جمعیت است ولی دولتمردان چینی از انقلاب وحشت دارند به همین دلیل سعی دارند رضایت مردم را در یک سطح اولیه جلب کنند. در نتیجه، همکاری اتریوم با ارز دیجیتالی بانک مرکزی چین امکان پذیر است.

لوبین طی مصاحبه‌ای با نشریه‌ی فوربز که در تاریخ نهم نوامبر منتشر شده است، اظهار داشت:

من فکر می‌کنم این ارز دیجیتالی به همان چیزی تبدیل می‌شود که حاکمیت چین انتظار بیشترین سود را از آن دارد. خوشبختانه(ارز دیجیتالی چین) نیز منبع باز است و ما می‌توانیم با آن همکاری کنیم، اما در این زمینه اطمینان ندارم؛ ممکن است دولتمردان این کشور تصمیم بگیرند این نو‌آوری را محدود کنند و یا این تکنولوژی را به عنوان یک ابزار موثر برای تخریب جایگاه دلار به عنوان روش ذخیره دارایی ارزیابی کنند. هر دو سناریو امکان پذیر است.Joseph Lubin

استفاده از رمزارزها به منظور تضعیف جایگاه دلار آمریکا

وی ابراز امیدواری کرد تا انعطاف‌پذیری بیشتری را در رویکرد دولت چین نسبت به اتریوم شاهد باشد. اما امکان ممنوعیت دسترسی به رمزارزهایی همانند اتریوم که رقیب ارز دیجیتالی بانک مرکزی این کشور محسوب می‌شوند را نیز محتمل دانست. وی توضیح داد که توانایی دولت چین در ممنوعیت دسترسی به اتریوم، به انگیزه‌ی دولت و نظارت دقیق بر کاربران این کشور بستگی دارد. وی سناریوی ممنوعیت اتریوم در کشور چین را امکان پذیر دانست. اما ادعا کرد که تکنولوژی‌های جدید همانند شبکه‌ی بلاکچین ماهواره‌ای و شبکه‌ی مش می‌توانند روش‌هایی را برای دور زدن ممنوعیت ارائه کنند.

لوبین با اشاره به پلتفرم تجاری Belt and Road که بر پایه‌ی بلاکچین ایجاد شده است، خاطر نشان کرد که این پلتفرم از تکنولوژی ضعیف‌تری در مقایسه با بلاکچین‌های عمومی همانند اتریوم بهره می‌گیرد.

لوبین افزود:

من دوست دارم در شناخت تکنولوژی اتریوم به دولت چین کمک کنم. فکر می‌کنم، اتریوم قدرتمند‌ترین پروژه‌ای است که از تکنولوژی بلاکچین استفاده می‌کند. این فن‌آوری یک ویروس مثبت برای قرار دادن در ذهن مردم است.Joseph Lubin

لوبین معتقد است که چین به تضعیف جایگاه دلار به عنوان ارز ذخیره‌ی جهان ادامه خواهد داد. بر اساس اظهارات وی روسیه و چین سعی می‌کنند بدون استفاده از دلار آمریکا با یکدیگر تجارت کنند.

لوبین همواره نسبت به توسعه‌ی اتریوم خوش‌بین بوده است، لوبین اعلام کرده است که سرعت پیشرفت نسخه‌ی دوم اتریوم از هر پروژه‌ی دیگری بیشتر خواهد بود.

منبع coinit

همکاری اتریوم با ارزدیجیتال چین

مطالب بیشتر

 

  1. اتریوم دو با تأخیر اما پُربار
  2. تأثیر اتریوم 2 بر جهان کریپتوکارنسی‌ها
  3. ارزدیجیتال چین به دولت اجازه می‌دهد نفوذ بیشتری بر جریان پولی داشته باشد

 

دیدگاهتان را بنویسید