شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

تهدیدِ جانی یکی از قربانیان طرح کلاهبرداری OneCoin

تهدیدِ جانی یکی از قربانیان طرح کلاهبرداری OneCoin
نوشته شده توسط مدیریت

تهدیدِ جانی یکی از قربانیان طرح کلاهبرداری OneCoin

یکی از قربانیان انگلیسی طرح هرمی و کلاهبرداری رمزارز OneCoin میگوید او به جهت صحبت در مخالفت با این پروژه، از طرف حامیان این پروژه به مرگ تهدید شده است.

بنابر گزارش بی بی سی، خانم جین مک آدامز، ساکن گلاسگو شخصاً به میزان ۸۰۰۰ پوند (۱۰،۱۶۰ دلار) در وان کوین سرمایه‎گذاری کرده است. وی خانواده و دوستانش را نیز به سرمایه‎گذاری ۲۲۰،۰۰۰ پوندی، معادل (۲۸۰،۰۰۰ دلار) تشویق کرد که تاکنون همه سرمایه‎ها ناپدید شده‎اند.

مک آدامز از زمانیکه در پادکست بی بی سی درباره این موضوع صحبت می‌کند، می‎گوید تهدیدهای جنسی و خشونت آمیز از طرفداران OneCoin دریافت کرده است. آدامز به بی بی سی گفت:

این وحشتناک و سوءاستفاده‎ای زشت است. تهدیدات برای من بسیار واقعی است، بگونه‎ای که من همواره مراقب اطرافم هستم. این وضعیت برای سلامتی من مضر است، اما تا زمانیکه من و هزاران قربانی وان کوین دیگر مانند من، عدالت را نبیند، تسلیم نمیشوم.

گفته میشود که، این طرح در بلغارستان میلیاردها دلار را قبل از اینکه دکتر روژا ایگناتوا، بنیانگذار وان کوین به تقلب در حساب بانکی، کلاهبرداری در اوراق بهادار و پولشویی توسط مقامات ایالات متحده متهم شود، جذب کرده است. او از آن زمان ناپدید شده است. وان کوین اتهامات اینکه، این پروژه یک طرح هرمی است را رد میکند و همچنان در برخی صرافی‎ها دادوستد میشود.

بی‌بی‌سی می‌گوید که حدود ۷۰،۰۰۰ شهروند انگلیسی به تنهایی معادل ۹۶ میلیون پوند (۱۲۲ میلیون دلار) در قالب وان کوین خریداری کرده‌اند و هنوز بازپرداخت آن را دریافت نکرده‎اند. آدامز ادامه داد:

آنها پس‎انداز زندگی خود را سرمایه‎گذاری کردند. خانه‎های خود را وثیقه قرار دادند و وام گرفتند. آنها دوستان و خانواده خود را متقاعد کردند که درگیر شوند و من نیز همانند سایرین در مورد این کار احساس افتضاحی دارم زیرا همه ما گول خورده بودیم.

آدامز افزود که اغلب این تهدیدها از طریق فیسبوک انجام شده‌اند. وی همچنین از پلیس و قانون‎گذاران مالی خواست تا در مورد پروژه OneCoin اقدام نمایند.

طی یک عملیات جهانی، افراد مرتبط با وان کوین در چین و هند تا به امروز دستگیر شده‌اند. همچنین در مناطق دورافتاده مانند Samoa مورد انتقاد قرار گرفته‌است، جایی که بانک مرکزی به تازگی به شهروندان خود هشدار داده‌است که از این طرح آگاه باشند.

منبع: coindesk

تهدیدِ جانی یکی از قربانیان طرح کلاهبرداری OneCoin

مطالب بیشتر

 

  1. کلاهبرداری 880 میلیون دلاری از صرافی بیتفینکس
  2. قابلیت ناشناس ماندن ارزهای دیجیتال در خدمتِ تندروها و تروریست

 

دیدگاهتان را بنویسید