شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

اتریوم دو با تأخیر اما پُربار

اتریوم دو با تأخیر اما پُربار
نوشته شده توسط مدیریت

اتریوم دو با تأخیر اما پُربار

تغییر اتریوم از گواه اثبات کار به گواه اثبات سهام، یکی از مورد انتظارترین به روزرسانی های شبکه در جامعه بوده است. این تغییر که الگوریتم اجماع کسپر (Casper) را ارائه خواهد داد چندین بار اعضای جامعه را ناامید کرده است، زیرا انتظار می‌رفت که زودتر از بازه زمانی فعلی اجرا شود.

طبق برنامه زمانی فعلی که برای اتریوم ۲.۰ در نظر گرفته شده است، فاز سرنیتی (Serenity) در سه فاز اصلی اجرا خواهد شد. فاز صفر بیکن چین (Beacon Chain) را معرفی خواهد کرد، فاز ۱ زنجیره های شارد را ارائه خواهد داد و فاز ۲ نیز لایه اجرایی را تعیین خواهد کرد. انتظار می‌رود که فاز صفر سرنیتی در اوایل سال بعد عرضه شود، در حالی که فاز ۱ و ۲ همزمان عرضه خواهند شد.

تاخیر در به روزرسانی شبکه یکی از موضوعاتی بوده است که ویتالیک بوترین موسس اتریوم طی مصاحبه ای در همایش ETHWaterloo 2 در خصوص آن صحبت کرد. بوترین بیان کرد که وی درباره برنامه زمانی اتریوم ۲.۰ بیش از حد خوش بین بوده است. وی افزود که چندین ویژگی اتریوم ۲.۰ طی این دوره بهتر شده اند. وی گفت:

اما این تاخیر واقعا روند توسعه را کند نمی‌کند و مجموعه‌ای از نکات را امکان پذیر کرده است که قبلا فکر می‌کردیم نمی‌توانستیم از پس آنها بربیاییم و به بهبود و ارتقای آنها ادامه داده ایم. محصولات نهایی اتریوم ۲.۰ که در حال حاضر به دنبال دستیابی به آنها هستیم قطعا بسیار بهتر از محصولاتی هستند که چهار سال قبل درباره اتریوم ۲.۰ از آنها صحبت می‌کردیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد که بهبودهایی نیز در خصوص اتریوم ۲.۰ انجام شده است که شامل شبکه آزمایشی گواه اثبات سهام می‌باشد. وی هم چنین بیان کرد که شبکه آزمایشی عمومی بزرگتر و شبکه آزمایشی بین کلاینتی وجود خواهد داشت.

وی در این خصوص گفت:

به نظرم منتقدان باید با واقعیت روبرو شوند و در آن صورت می‌گویند: ببینید یک زنجیره گواه اثبات سهام در حال اجرا وجود دارد و سایر موارد نیز کلاهبرداری نیستند. قطعا رسیدن به آن روز من را بسیار خوشحال خواهد کرد و از کجا معلوم! شاید پنج سال بعد هم حتی بیت کوین نیز به گواه اثبات سهام علاقه مند شود.

منبع ambcrypto

اتریوم دو با تأخیر اما پُربار

مطالب بیشتر

  1. سود سرمایه‌گذاران در نسخه دو اتریوم
  2. تأثیر اتریوم دو بر جهان کریپتوکارنسی‌ها

دیدگاهتان را بنویسید