شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

ثبت دامنه‌ی رمزارزی توسط شرکت آمازون

ثبت دامنه‌ی رمزارزی توسط شرکت آمازون
نوشته شده توسط مدیریت

ثبت دامنه‌ی رمزارزی توسط شرکت آمازون

زمانی که شرکت آمازون در سال گذشته سرویس بر پایه‌ی دفتر کل توزیع شده را در پلتفرم خود معرفی کرد، گمانه‌زنی‌ها پیرامون آغاز فعالیت این شرکت در صنعت رمزارزی افزایش یافت. شرکت آمازون سرویس‌های دفاتر بانک اطلاعاتی کوانتوم(Quantum Ledger Database) و بلاکچین‌های تحت مدیریت آمازون(Amazon Managed Blockchain) را با استفاده از تکنولوژی دفاتر کل توزیع شده ارائه کرد.

دفاتر بانک اطلاعاتی کوانتوم به دلیل تسهیل فرآیند اجرای مبادلات امن و آسان در میان کاربران پذیرفته شده است. سرویس وب آمازون که با استفاده از بلاکچین مدیریت می‌شود نیز مشتریان این شرکت را قادر می‌سازد تا بلاکچین‌های خود را با استفاده از پلتفرم‌های اتریوم و یا هایپرلجر(Hyperledger) ایجاد و مدیریت کنند.

پذیرش تکنولوژی بلاکچین توسط شرکت آمازون نشان می‌دهد که این شرکت قصد دارد به جریان اصلی صنعت رمزارزی بپیوندد.

دو ماه پیش از رونمایی از محصولات اشاره شده، به عنوان بخشی از برنامه‌های توسعه‌ی شرکت آمازون و به منظور بررسی علایق کاربران این شرکت، یک نظر‌سنجی توسط پرتال مالی Investing.com در میان هزار مشتری اجرا شده بود. در این نظر‌سنجی از کاربران درخواست شده بود تا ترجیحات خود را نسبت به گسترش فعالیت شرکت آمازون بیان کنند.

حدودا ۱۲٫۷ درصد از مشتریان به محصولات رمزارزی این شرکت تمایل نشان دادند. اگرچه این ارقام قابل توجه نیست، یقینا علاقه‌ی مشتریان این شرکت را به محصولات مرتبط با رمزارزها نشان می‌دهد.

شایعات و گمانه‌زنی‌ها پیرامون علاقه‌ی شرکت آمازون به ارائه‌ی خدمات مرتبط با رمزارزها تاکنون ادامه یافته است. برخی ادعا می‌کنند که در نهایت شرکت آمازون بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت پذیرش خواهد کرد. با این وجود، ادعاهای مطرح شده به طور پیوسته از سوی شرکت آمازون انکار شده است.

ثبت دامنه‌ی رمزارزی توسط شرکت آمازون
شرکت آمازون نخستین نام دامنه‌ی رمزارزی خود را با آدرس amazonbitcoin.com در سه سال گذشته به ثبت رسانده است. اما به دلیل طبیعت پُر نوسان بیت کوین، از این رمزارز به عنوان یک روش پرداخت‌ استفاده نکرده است.

با این وجود، ثبت دامنه‌های رمزارزی توسط شرکت آمازون نشان می‌دهد که این شرکت قصد دارد با ترکیب رمزارزها به عنوان روش پرداخت و یا معرفی رمزارز جدید، در این صنعت فعالیتش را آغاز کند. همچنین این احتمال وجود دارد که بدون پذیرش رمزارزها به عنوان روش پرداخت، تنها خدمات کارگزاری را برای این دسته از دارایی‌های نوظهور ارائه کند.

منبع Cryptonewsz
ثبت دامنه‌ی رمزارزی توسط شرکت آمازون

مطالب بیشتر

  1. امکان پرداخت با بیت کوین و اتر و… در آمازون
  2. اختراع شرکت آمازون و تأثیر آن بر ارزدیجیتال
  3. بلاکچین مدیریت شدۀ سایت آمازون

 

دیدگاهتان را بنویسید