شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

25 اکتبر زمان دقیق هاردفورک استانبول اتریوم

نوشته شده توسط مدیریت

25 اکتبر زمان دقیق هاردفورک استانبول اتریوم

به روزرسانی جدید بلاک‌چین اتریوم، افزایش کارآیی و پشتیبانی های جدید از زیکش (ZCash) را در برخواهد داشت. اما بحث برانگیزترین نکته این به روزرسانی تا اوایل سال بعد متوقف شده است.

توسعه دهندگان اتریوم درصدد عرضه به روزرسانی آخر بلاک چین، یعنی همان هاردفورک استانبول در تاریخ ۴ دسامبر (۱۳ آذر) می‌باشند. هاردفورک استانبول وعده داده است تا شبکه را ایمن تر و راندمان آن را بیشتر کند. هرچند برنامه هایی که اتریوم را نسبت به اسیک ها مقاوم می‌کرد تا اوایل سال بعد متوقف می‌شود.

تاریخ عرضه استانبول در همایش توسعه دهندگان به طور ضمنی در ۲۵ اکتبر تعیین شد و توسط پیتر زیلاگی یکی از توسعه دهندگان اصلی از طریق توییتر تایید شد.

وی در توییتر نوشت: نسخه ۱.۹.۷ گث (Geth) عرضه شده است و هاردفورک استانبول را برای شبکه اصلی اتریوم در بلاک ۹۰۶۹۰۰۰ و تاریخ ۴ دسامبر امکان پذیر می‌کند.

وی توییت کرد که نسخه ۱.۹.۷ گث که هاردفورک استانبول در کلاینت اصلی اتریوم را امکان پذیر می‌سازد عرضه شده است.

استانبول آخرین هاردفورک در انتقال تدریجی شبکه به اتریوم ۲.۰ می‌باشد که در چند مرحله از اوایل سال ۲۰۲۰ شروع خواهد شد.

این به روزرسانی که چندین اصلاح و ارتقا را به دومین شبکه بلاک چین بزرگ جهان ارائه می‌دهد در دو بخش اجرا خواهد شد. اولین به‌روزرسانی که استانبول است اواخر سال جاری رخ خواهد داد و به روزرسانی دوم به اسم برلین نیز در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ ارائه خواهد شد.

بهبودها که برای تاریخ ۴ دسامبر برنامه ریزی شده اند به منظور بهینه سازی و کاهش هزینه های گس، افزایش پشتیبانی از زیکش، بهبود مقیاس پذیری می‌باشد و هم چنین به قراردادها امکان می‌دهد تا عملکردهای نوآورانه تری ارائه دهند.

بحث برانگیزترین تغییر این به روزرسانی، پروپوزال بهبود اتریوم ۱۸۸۴ می‌باشد که هزینه بازخوانی اطلاعات در بلاک چین اتریوم برای توسعه دهندگان برنامه را افزایش خواهد داد.

با افزایش حجم بلاک چین، این عملیات منجر به ایجاد بار بیش از حد بر روی شبکه خواهد شد. توسعه دهندگان اصلی اتریوم موافقت کرده اند که افزایش کارمزد به محافظت بهتری از پلتفرم در مقابل حمله های اسپم یا DDoS منجر خواهد شد، اما تمام اعضای جامعه با این نظر متقاعد نشدند.

در ماه سپتامبر، سرپرست های پلتفرم نظارتی آراگون (Aragon) نگرانی هایی را در خصوص این موضوع ابراز کردند که تغییر کد باعث مختل شدن تقریبا ۶۸۰ قرارداد هوشمند می‌شود که نظارت بر برنامه های غیرمتمرکز بر بستر بلاک چین اتریوم را مدیریت می‌کنند. این گروه مدعی شدند که اکنون به روزرسانی های اجباری نیاز می‌باشند تا اطمینان حاصل شود که سازمان های مستقل غیرمتمرکز (DAO ها) بر بستر پلتفرم آراگون به عملکرد روان خود ادامه می‌دهند.

موضوع دیگر آن است که استانبول، به روزرسانی های فورک جدید را اجرا خواهد کرد تا از ترک کاربرانی که از نسخه های قدیمی تر بلاک چین استفاده می‌کنند جلوگیری شود.

آخرین به روزرسانی گسترده اتریوم به اسم کنستانتینوپول، به دلیل پیدا شدن آسیب پذیری بسیار مهم در کد در ۴۸ ساعت قبل از عرضه به تعویق افتاد. بنابراین در خصوص استانبول، برای مواجهه مجدد با این احتمال، خود را با تاریخ های از قبل مشخص شده آماده کردند.

بخش دوم استانبول در اوایل سال بعد عرضه خواهد شد و در حال حاضر تعیین شده است تا شامل پروپوزال بهبود ProgPow باشد که باعث می‌شود اتریوم در مقابل اسیک ها مقاوم شود.

در واقع بعضی از متخصصان معتقدند که این موضوع می‌تواند امنیت شبکه را به خطر بیاندازد، زیرا ماینرهای کمتری از شبکه پشتیبانی خواهند کرد. اما سایر افراد از این موضوع استقبال کرده اند و مدعی می‌باشند که ماینرهای بیشتری را جذب خواهد کرد که از کارت گرافیک استفاده می‌کنند.

منبع decrypt

25 اکتبر زمان دقیق هاردفورک استانبول اتریوم

مطالب بیشتر

 

  1. هاردفورک برلین اتریوم بدون افزایش سختی عرضه می‌شود
  2. هارد فورک متناقض و پیچیده شدن شرایط اتریوم!

 

دیدگاهتان را بنویسید