شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
تحلیل

بررسی دلایل افت قیمت بیت‌کوین

نوشته شده توسط مدیریت

بررسی دلایل افت قیمت بیت‌کوین

قیمت بیت کوین با ۵ درصد کاهش به کمترین قیمت هفتگی خود یعنی ۸۶۶۰ دلار رسید. این قیمت هم چنین کمتر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه است که از هفته آخر اکتبر به عنوان سطح حمایتی عمل کرده است.

تقریبا تمام ارزهای دیجیتال دیگر نیز با کاهش قیمت مواجه شده اند اما در اتر و EOS شاهد مقداری انعطاف پذیری بوده ایم که باعث شد عملکرد آنها در هفته گذشته بهتر از بیت کوین باشد.

دلیل کاهش قیمت بیت کوین به کمتر از ۹۰۰۰ دلار

بیت کوین بالاتر از سطح حمایتی و مقاومتی هفتگی ۹۵۵۰ دلار معامله می‌شد. این موضوع با میانگین متحرک ۱۰۰ روزه مصادف و باعث شد تلاش های آن برای عبور از این سطح قیمت نتیجه دهد.

فاصله بین میانگین متحرک ۱۰۰ روزه به عنوان سطح مقاومتی و میانگین متحرک ۲۰۰ روزه به عنوان سطح حمایتی عمل کرده و منجر به شکست و کاهش آنی شده است. در نتیجه میانگین متحرک ۵۰ روزه و محدوده بالای قیمتی قبلی به عنوان قیمت حمایتی بالاتر از سطح اصلاحی فیبوناچی ۶۱.۸ درصد عمل کرد.

این از نظر تکنیکال می‌باشد که مورد علاقه خریداران و بعضی از کسانی است که به دنبال کسب سود می‌باشند. اگر بیت کوین در آینده نزدیک به رشد قیمت خود ادامه دهد می‌توانیم انتظار تلاش بیت کوین برای بازپس گیری سطح حمایتی ۹۰۰۰ دلار قبلی را داشته باشیم.

شرایط نزولی برای بیت کوین

شرایط نزولی برای بیت کوین بدین گونه است که، این اولین کاهش قیمت آن پس از نرسیدن به رکورد قیمت جدید است. این شکست ها معمولا منجر به نوسانات سریع می‌شود و همانطور که مشاهده کرده ایم بیت کوین سطح حمایتی خود را شکست.

بیت کوین دارای الگوی بسیار خوبی بوده است که اکنون مشخصا این الگو شکسته شده است. به این شرایط، الگوی آدم و حوا می‌گویند. نوسان هدف اندازه گیری شده برای چنین الگویی، ۱۰۰ درصد “آدم” V شکل است که می‌تواند قیمت بیت کوین را تا ۸۰۰۰ دلار نیز برساند و به نقطه کنترل حجم معاملات برگرداند.

برگشت در این الگو هم چنین به معنای برگشت بین سطح اصلاحی ۶۱.۸ و ۷۸.۶ درصد است که محدوده علاقه به خرید بالقوه برای گاوهایی است که به دنبال جمع آوری کوین بیشتر می‌باشند تا با افزایش قیمت، سود کسب کنند یا صرفا به دنبال کسب سود تکنیکال از افت قیمت می‌باشند.

اگر بیت کوین بتواند از سطح حمایتی قبلی یعنی ۹۰۰۰ دلار عبور کند، این الگو نامعتبر خواهد شد.

شرایط صعودی

شرایط صعودی برای بیت کوین این است که یک واکنش شدید منطقی توسط گاوهایی مشاهده شده است که باعث توقف کاهش قیمت شده است.

اگر گاوها بتوانند سطح حمایتی را ایجاد کنند، احتمال دارد که کاهش قیمت صرفا یک روند موقتی بوده است که به دلیل وضعیت های خرید استقراضی لوریج شده توسط معامله کنندگان بسیار مشتاق ایجاد شده باشد که ترس از دست دادن فرصت افزایش قیمت بیت کوین را داشته اند.

اگر این موضوع صرفا یک روند موقتی بوده باشد، یکی از نشانه های اولیه این است که گاوها می‌توانند از حجم معاملات کم استفاده کنند و سطح حمایتی ۹۰۰۰ دلاری را پس بگیرند. این موضوع احتمال رسیدن به سطح مقاومتی هفتگی ۹۵۵۰ دلاری و حتی ۱۰۰۰۰ دلاری را بسیار زیاد می‌کند.

این آخر هفته مهمی برای بیت کوین خواهد بود که می‌تواند منجر به نوسان بیشتر شود. بازگشت به کانال ۹۰۰۰ دلاری، هدف مشخص گاوها در این آخر هفته می‌باشد. در غیر این صورت باید انتظار داشته باشیم که قیمت بیت کوین مدت زمان بیشتری در کانال ۸۰۰۰ دلار باقی بماند.

منبع cointelegraph

بررسی دلایل افت قیمت بیت‌کوین

مطالب بیشتر

  1. کارهایی که هنگام افت قیمت بیت‌کوین نباید کرد!
  2. پیش‌بینی مدیر بایننس از قیمت بیت کوین: 16000 دلاری می‌شود!
  3. نظر تان ویز Tone Vays دربارۀ قیمت و آیندۀ بیت‌کوین

دیدگاهتان را بنویسید