شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

میکری ژان: برای بازگشتن به بیت مین شکایت می‌کنم!

میکری ژان: برای بازگشتن به بیت مین شکایت می‌کنم!
نوشته شده توسط مدیریت

میکری ژان: برای بازگشتن به بیت مین شکایت می‌کنم!

میکری ژان (Micree Zhan)، از بنیان‌گذاران بیت مین، که هفته‌ی گذشته به طور ناگهانی از این شرکت اخراج شد، می‌گوید برای بازگشتن به بیت مین شکایت می‌کند.

بر اساس نامه‌ای که روز گذشته (15 آبان) در وی‌چت (WeChat) منتشر شد، ژان برای اولین‌بار اعلام کرد که خروجش از شرکت نوعی «کودتا» بوده است. هفته‌ی گذشته جیهان وو (Jihan Wu)، از دیگر بنیان‌گذاران بیت مین، در ایمیلی به کل کارکنان این شرکت اعلام کرد که از این پس ژان هیچ سمتی در شرکت ندارد. او در این ایمیل کارکنان بیت مین را از برقراری ارتباط با ژان منع کرد.

جیهان وو گفت که هفته‌ی گذشته و پس از ارسال ایمیل به کارکنان بیت مین، در نشستی که همه‌ی اعضا و کارکنان شرکت حضور داشتند، جنگ قدرت پر سروصدایی میان او و ژان در گرفت. این در حالی است که ژان بلافاصله نسبت به حواشی ایجاد شده واکنشی نشان نداد و بر خلاف خواسته‌ی بسیاری از خبرگزاری‌ها، بیانیه‌ای هم منتشر نکرد.

روز گذشته اما، ژان اظهار کرد بدون توافق یا اطلاع قبلی از شرکت اخراج شده است و قصد دارد از طریق مراجع قضایی پیگیر این مسئله باشد. او گفت اگر لازم باشد بیت مین را پای میز محاکمه می‌کشاند. او در بیانیه‌ای نوشت:

هرگز گمان نمی‌کردم در جایگاه فردی که همه‌ی تمرکزش روی فناوری و محصولات است، مجبور شوم از منظر حقوقی به مسائل نگاه کنم. شرم‌آور است که یکی از بنیان‌گذاران بیت مین، بزرگ‌ترین سهام‌دار آن و نماینده‌ی قانونی شرکت، بدون اطلاع و طی سفری کاری با کودتا اخراج شود.

پیش‌تر تصور می‌کردم شرکای معتمد و برادران هم‌رزمی که از پشت خنجر می‌زنند به فیلم‌ها تعلق دارند!

گرچه ژان در نامه‌اش به فرد خاصی اشاره‌ی مستقیم نکرده است، خطاب به همه‌ی کارکنان و سهام‌داران بیت مین می‌گوید در سریع‌ترین زمان ممکن و از طرق قانونی به شرکت بازمی‌گردد و به این برهه‌ی حساس پایان می‌دهد. در بخش دیگری از صحبت‌های ژان می‌خوانیم:

بیت مین فرزند ماست. با شمشیری از قانون، تا پایان راه برایش می‌جنگم. اجازه نمی‌دهم نیات شوم آن‌هایی که صلاح بیت مین را نمی‌خواهند، محقق شود. اگر کسی دنبال جنگ است، با او می‌جنگیم.

او در پایان گفت بیت مین در حال رسیدن به هدفِ سلطه‌ی نود درصدی در بازار تجهیزات استخراج بیت کوین است و از سوی دیگر، فعالیت‌هایش در حوزه‌ی هوش مصنوعی‌ را نیز افزایش خواهد داد.

منبع coindesk

میکری ژان: برای بازگشتن به بیت مین شکایت می‌کنم!

مطالب بیشتر

 

  1. از دست رفتن برتری ماینینگ بیت کوین بیت مین طی ۳ ماه
  2. سرمایه‌گذاری بایننس و بیت مین بر سایت چینی
  3. کاهش قدرت استخراج بیت‌کوین شرکت بیت‌مین

 

دیدگاهتان را بنویسید