شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

وزارت بهداشت و درمان کشور امارات به فناوری بلاکچین رو آورد

وزارت بهداشت و درمان کشور امارات به فناوری بلاکچین رو آورد
نوشته شده توسط مدیریت

وزارت بهداشت و درمان کشور امارات به فناوری بلاکچین رو آورد

وزارت بهداشت و درمان امارات‌متحده‌عربی (UAE) یک سیستم مبتنی بر بلاکچین برای ثبت و به اشتراک گذاری داده‌های مراقبت بهداشتی راه‌اندازی کرده‌است.

خبرگزاری رسمی امارات‌متحده‌عربی چندی پیش گزارش داد که این سیستم قصد دارد یکپارچگی اطلاعات را بهبود بخشد. براساس این گزارش، این پلتفرم “اطلاعات متخصصان حوزه بهداشت از جمله پزشکان، داروسازان و تکنسین های دارای پروانه را به اشتراک می‎گذارد.”

دستیار دبیر بخش خدمات پشتیبانی، عواد صغیر آل کتبی گفت:

این وزارتخانه با موفقیت زیرساخت های لازم را برای یک پایگاه داده غیرمتمرکز مبتنی بر بلاکچین ایجاد کرده است. در مرحله اول، ما سیستم ارزیابی کارکنان بهداشت را با مسئولان بهداشت عمومی و خصوصی و سایر نهادهای مرتبط پیوند خواهیم داد تا یک بستر دیجیتالی واحد با دسترسی به سبد متخصصان بهداشت ایجاد کنیم.

ال کتبی همچنین خاطرنشان کرد که موضوع مذکور بخشی از استراتژی گسترده تر بلاکچینی امارات ۲۰۲۱ است که در آوریل سال گذشته اعلام شد و با این استراتژی امارات متحده عربی قصد دارد تا اطمینان حاصل کند که ۵۰٪ از فعالیت‌های دولتی تا سال ۲۰۲۱ مبتنی بر بلاکچین خواهد بود.

مدیر فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، خانم مبارکا ابراهیم با تقدیر از مزایای ارائه شده توسط فناوری بلاکچین، اظهار داشت:

فناوری بلاکچین محاسن و مزایای مختلفی را ارائه میدهد، از جمله یک بانک اطلاعاتی غیرمتمرکز که در آن داده‎های ذخیره شده غیرقابل تغییر می‎شوند. همچنین به بهبود اعتبار و سازگاری داده‎ها و اطلاعات کمک میکند که به نوبه خود سطح بالایی از شفافیت و اعتماد در بخش خدمات درمانی را فراهم میکند.

این مقام مسئول همچنین توضیح داد که داده های ضد انعطاف‎پذیری به ارائه‎دهندگان خدمات بهداشتی اجازه میدهد تا به اطلاعات معتبری دسترسی پیدا کنند و تصمیمات مناسبی اتخاذ کنند. فرآیند گردش کار را بصورت الکترونیک اتوماسیون کنند، تجربه مشتری و کارمندان را بهبود ببخشند و عملکرد عملیاتی را تقویت کنند.

سرانجام، وی خاطرنشان کرد که وزارت بهداشت وزارت بهداشت در تلاش است تا خدمات بهداشتی الکترونیکی را نیز توسعه دهد و برنامه هایی را برای ادغام فنآوری های دیجیتال و بهبود کیفیت، ایمنی و کارآیی مراقبت های بهداشتی با داده های بزرگ، مدل‎های پیش‎بینی کننده و فناوری‎های بلاکچین در نظر بگیرد.

در راستای استراتژی اتخاذ شده، همانطورکه کوین تلگراف در اواخر ماه مه گزارش داد، اداره املاک دبی (DLD)، بازوی املاک و مستغلات شورای اجرایی دبی، با بانک مشرق امارات‌متحده‌عربی جهت راه‎اندازی یک پلتفرم وام مسکن مبتنی بر بلاکچین مشارکت کرده‌است.

منبع: cointelegraph

وزارت بهداشت و درمان کشور امارات به فناوری بلاکچین رو آورد

 

مطالب بیشتر

  1. استفاده از فناوری بلاکچین در پزشکی
  2. شرکت خودروسازی فورد به بلاکچین رو آورد
  3. نقاط ضعف فناوری بلاکچین

دیدگاهتان را بنویسید