شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

از دست رفتن برتری ماینینگ بیت کوین بیت مین طی ۳ ماه

نوشته شده توسط مدیریت

از دست رفتن برتری ماینینگ بیت کوین بیت مین طی ۳ ماه

استخرهای Antpool و BTC.com بیت مین مقداری از شکوه گذشته خود را از دست داده اند و به ویژه سهم پاداش بلاک بین کوین روزانه و هفتگی آنها کاهش یافته است. استخرهای ماینینگ بیت کوینی که در کنترل بیت مین می‌باشند هم چنان جزو ۴ استخر برتر هستند اما برتری خود را به F2Pool و Poolin واگذار کرده اند.

از دست رفتن برتری ماینینگ بیت کوین بیت مین طی ۳ ماه

در سه ماه گذشته در حالی که هش ریت کل شبکه بیت کوین دائما در حال ثبت رکوردهای جدید بود اما استخرهای بیت مین از قافله عقب مانده اند.

بابی اونگ (Bobby Ong) در این خصوص در توییتر نوشت:

از دست رفتن برتری ماینینگ بیت کوین بیت مین طی ۳ ماه

سه ماه اخیر چه تغییر چشمگیری را برای Bitmain به همراه داشته است. در ماه آگوست، توزیع هش ریت بیت کوین را بررسی می‌کردم. در آن زمان بیت مین رتبه اول و دوم بزرگترین استخرهای ماینینگ را با BTC.com و Antpool در اختیار داشت. اکنون استخرهای F2Pool و Poolin از استخرهای بیت مین پیشی گرفته اند.

عقب ماندن این دو استخر به این دلیل رخ داد که قیمت بیت کوین بسیار بیشتر از هزینه های ماینرهای چینی شده است. بر اساس گزارش های مختلفی که از توان هشینگ استخرهای ماینینگ بیت کوین وجود دارد، به سختی می‌توان مشخص کرد که چه اتفاقی برای این دو استخر افتاده است.

یک استخر فقط مختص به یک اپراتور ماینینگ بیت کوین نمی‌باشد و هرکسی می‌تواند به آن وارد شود. در نتیجه، فارم های ماینینگ ممکن است به سمت برنامه‌های رابط (Affiliation) روی آورده اند. استخر بزرگتر به معنای فرصت بهتر برای بردن پاداش بلاک بیشتر و دریافت بیت کوین به ازای ماینینگ می‌باشد.

کاهش قدرت استخر Antpool

استخر Antpool طی سالیان گذشته با کاهش آهسته اما پیوسته در روند استخراج بلاک بین کوین مواجه بوده است. اما هم چنان این استخر بیش از ۴۵,۰۰۰ بلاک استخراج کرده است.

به نظر می‌رسد شرایط استخر BTC.com بهتر است و سهم استخراج بلاک های این استخر تقریبا ۱۴.۳ درصد است. این استخر ماینینگ بیت کوین اغلب از نظر استخراج بلاک روزانه پس از F2Pool در رتبه دوم قرار دارد. کاهش چشمگیر در توان ماینینگ بیت کوین این استخر با برتری بیت مین در ارتباط است. روز سه شنبه، جی هان وو (Jihan Wu) پیام مبنی بر برکناری کامل ژان میکری کتوان (Zhan “Micree” Ketuan) از این شرکت ارسال کرد و حتی هشدار داد که دسترسی فیزیکی او را به دفتر مرکزی بیت مین مسدود خواهد کرد.

در سال گذشته Bitmain با شکست IPO خود مواجه بوده است. علیرغم بازیابی بازار، فروش بیت مین هم چنان ضعیف باقی ماند و رقبای آن به این سازنده برتر اسیک ها نزدیک شدند. دستگاه های ماینینگ بیت مین نظیر Innosilicon و Canaan Mining توانستند سهم بیت مین از بازار را پس بگیرند.

بیت مین هم چنان در حال گسترش فعالیت های ماینینگ خود می‌باشد و اخیرا نیز تاسیساتی در تگزاس افتتاح کرده است.

حساب توییتر Antminer Main در این خصوص نوشت:

بیت مین فرآیند ساخت تاسیسات ماینینگ ۵۰ مگاواتی خود را در تگزاس به پایان رساند. این پروژه به دنبال اشتغال زایی در این منطقه می‌باشد و در صدد این است تا با بخش محلی همکاری کند تا آموزش لازم برای فناوری بلاک چین و سایر فعالیت های دیتاسنتر را ارائه دهد.

اما باید منتظر ماند تا اثرات فارم ماینینگ جدید بیت مین مشخص شود. به علاوه، بیت مین عرضه انت ماینر سری S17 در اوایل ماه اکتبر اعلام کرد. این دستگاه های جدید می‌توانند توزیع توان هشینگ بیت کوین را به نفع این شرکت تغییر دهند.

حساب توییتر Antminer در این خصوص نوشت:

بیت مین به طور رسمی دستگاه های جدید +Antminer S17 با هش ریت ۷۳ تراهش در ثانیه و مصرف برق ۴۰ ژول در تراهش و +Antminer T17 با هش ریت ۶۴ تراهش در ثانیه و مصرف برق ۵۰ ژول در تراهش را عرضه خواهد کرد.

هش ریت کلی بیت کوین به ۹۷ کوینتیلیون هش در ثانیه رسیده است و پتانسیل این را دارد که قبل از هاوینگ (نصف شدن پاداش ماینینگ) به رکورد تازه ای دست یابد.

منبع bitcoinist

از دست رفتن برتری ماینینگ بیت کوین بیت مین طی ۳ ماه

مطالب بیشتر

 

1. کاهش قدرت استخراج بیت‌کوین شرکت بیت‌مین

2. یک پنجم بیت‌کوین جهان در فارمی در روسیه استخراج خواهد شد!

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید