شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

نفوذ بیت کوین به مدارس کشور فرانسه!

نفوذ بیت کوین به مدارس کشور فرانسه!
نوشته شده توسط مدیریت

نفوذ بیت کوین به مدارس کشور فرانسه!

کشور فرانسه قصد دارد ویژگی‌های استفاده از بیت کوین به عنوان نوعی پول را به دانش‌آموزان جوان این کشور آموزش دهد. در حقیقت فرانسه اولین کشور جهان است که قصد دارد دوره‌ی آموزشی سراسری در رابطه با بیت کوین و تاثیرات اقتصادی این پدیده برگزار کند.

وزارت آموزش و پرورش فرانسه در ماه ژوئن طرح آموزشی خود را به منظور گنجاندن بیت کوین در این برنامه اصلاح کرد. انتظار می‌رود معلمان فرانسوی یک دوره‌ی مقدماتی در رابطه با بیت کوین را به دانش‌آموزان آموزش دهند. این دوره به دانش‌آموزان کمک می‌کند تاثیر بیت کوین بر اقتصاد فرانسه و جهان را درک کنند.

این وزارتخانه سه فیلم آموزشی را در اختیار معلمان قرار داده است که سوالاتی همانند «آیا بیت کوین ارز آینده است؟»، «آیا بیت کوین می‌تواند جایگزین یورو شود؟»، «آیا به ارز ملی خود اعتماد دارید؟» را مطرح می‌کند.

بر اساس طرح جامع این وزارتخانه، دانش‌آموزان ملزم به مقایسه‌ی بیت کوین با ارزهای فیات هستند. انتظار می‌رود که دانش‌آموزان در نهایت با بیت کوین، رمزارزها و نقش این نو‌آوری در اقتصاد جهانی آشنا شوند.
با توجه به‌این‌که طرح وزارت‌خانه‌ی آموزش و پرورش فرانسه تنها شامل یک دوره‌ی مقدماتی است، انتظار نمی‌رود که دانش‌آموزان در پایان این دوره به یک کارشناس کامل صنعت رمزارزها تبدیل شوند. با این وجود، آموزش مقدماتی ویژگی‌های بیت کوین و دیگر رمزارزها، موجب ارتباط نزدیک‌تر دانش‌آموزان با این تکنولوژی در حال گسترش خواهد شد.

گسترش دوره‌های رمزارزی در نظام آموزشی

اگرچه فرانسه نخستین کشوری است که دوره‌ی آموزش بیت کوین را به‌طور سراسری ارائه می‌کند، اولین برگزار کننده‌ی این دوره محسوب نمی‌شود. بر اساس گزارش CNBC، دبیرستان کاتولیک نیوجرسی پیش‌تر دوره‌ی آموزشی رمزارزها را ارائه کرده است.

دوره‌‌های مبتنی بر بلاکچین در سطح دانشگاهی بسیار متداول شده است. بر اساس تحقیقات کوین‌بیس(Coinbase)، هم‌اکنون ۴۰ درصد از دانشگاه‌های سراسر جهان همانند ام‌آی‌تی(MIT)، کورنل (Cornell)، ان‌وای‌یو(NYU)، استنفورد(Stanford)، مالت(Malta) و غیره دوره‌های مرتبط با این فن‌آوری را ارائه می‌کنند.

استقبال از رمزارزها در فرانسه

فرانسه از کشور‌های پیشتاز در پذیرش تکنولوژی نوظهور بلاکچین و صنعت رمزارزها محسوب می‌شود. بر اساس گزارش کوینیت، برونو لِ ‌مایر(Bruno Le Maire)؛ وزیر اقتصاد فرانسه، فن‌آوری بلاکچین را به عنوان اولویت‌ دولت این کشور مطرح کرده است. وی همچنین از سرمایه‌گذاری ۴/۵ میلیارد یورویی این کشور برای مبارزه با تسلط تکنولوژیکی چین و آمریکا خبر داده است. اِمانوئل مکرون(Emmanuel Macron)؛ رئیس جمهور فرانسه نیز در گذشته بر استفاده از فن‌آوری بلاکچین در صنعت کشاورزی تاکید کرده است.

بر اساس گزارش کوینیت، بیش از ۱۰ هزار فروشگاه فرانسوی رمزارزهایی همچون بیت‌کوین(با نماد BTC)، اتریوم(با نماد ETH)، ریپل(با نماد XRP)، لایت‌کوین (با نماد LTC) و دش (DASH) را به فروش می‌رسانند. همچنین اعلام شده است که در آغاز سال ۲۰۲۰، ۲۵ هزار مرکز فروش در ۳۰ فروشگاه فرانسوی بیت کوین را به عنوان یک روش پرداخت پذیرش خواهند کرد.

منبع Cointelegraph

نفوذ بیت کوین به مدارس کشور فرانسه!

مطالب بیشتر

 

  1. امکان پرداخت با بیت‌کوین در کپلرک (Keplerk) فرانسه
  2. مواضع قهرآمیز آلمان و فرانسه علیه لیبرای فیسبوک
  3. نمی‌شود سیاست‌های مالی و پولی دست نهادهایی بیفتد که دموکراتیک کنترل نمی‌شود!
  4. برگزاری کارگاه تجربۀ بیت‌کوین توسط یک بانک آلمانی

 

دیدگاهتان را بنویسید