شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

عرضۀ احتمالی قراردادهای آتی اتریوم در سال 2020

عرضۀ احتمالی قراردادهای آتی اتریوم در سال 2020
نوشته شده توسط مدیریت

عرضۀ احتمالی قراردادهای آتی اتریوم در سال 2020

به اعتقاد هیت تاربرت (Heath Tarbert) رئیس کمیسیون معاملاتی قراردادهای آتی کالای ایالات متحده (CFTC)، قراردادهای آتی اتریوم در سال ۲۰۲۰ به بازار می‌آیند.

تاربرت که به مناسبت هفته DC Fintech در یک گفتگوی غیر رسمی در دانشگاه جورج تاون شرکت کرده بود، به کریس برومر (Chris Brummer) رئیس جلسه گفت که عمیقا باور دارد قراردادهای آتی اتریوم می‌توانند در ۶ یا ۱۲ ماه آینده معامله شوند.

او به برومر گفت: به نظر من این احتمال وجود دارد که شما قراردادهای آتی (Futures) را در شش ماه تا یک سال آینده ببینید. هرچند او هشدار داد که مساله تنها عرضه قراردادهای آتی نیست. وی در ادامه افزود:

حجم معاملاتی که آنها معامله می شوند، ایده ای ندارم، این جایی است که بازار تصمیم می گیرد اما حدس من اکنون این است که شفافیت بیشتری درباره صلاحیت اتر برای قراردادهای آتی نیاز است، حدس من این است که فعالان بازار آن را در نظر می گیرند.

تاربرت ابتدا در اوایل این ماه اتر را به عنوان کالا اعلام کرد و اظهار داشت که آژانس وی مایل است قراردادهای آتی دومین ارز دیجیتال جهان از نظر سرمایه در بازار را تصویب کند.

با این حال هنوز مشخص نیست که چه کسی ممکن است به ارائه قراردادهای آتی اتر به بازار ایالات متحده علاقه مند باشد. تاربرت در گفتگو با خبرنگاران پس از حضور در جلسه خاطرنشان کرد که حداقل تا جایی که او می داند هیچ شرکتی برای عرضه چنین محصولی اقدام نکرده است.

وی در پاسخ به سؤالی درباره اینکه چه کسی درخواست داده است، گفت: تا آنجا که من می دانم هیچ کس. حدس من این است که به زودی عرضه می شوند اما نمی دانم از کجا می آیند.

سخنگوی CBOE و بورس بین قاره‌ای که قراردادهای آتی بیت کوین را عرضه می‌کنند یا عرضه کرده‌اند، درخواست برای اظهار نظر را بلافاصله برنگرداند. یک سخنگوی CME در بیانیه ای به CoinDesk گفت که این شرکت هیچ برنامه‌ای برای معرفی قراردادهای آتی اضافی ارز دیجیتال ندارد.

او گفت: در حال حاضر، ما بر روی آوردن گزینه‌های مربوط به قراردادهای آتی بیت کوین CME به بازار در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ تمرکز کرده ایم تا به رشد نرخهای مرجع CME CF و شاخص‌های زمان واقعی خود ادامه دهیم.

قدم های بعدی در راستای عرضه قراردادهای آتی اتر

افزایش قیمت اتریوم

به گفته تاربرت از طرف CFTC، تأیید محصول قراردادهای آتی اتر به خود فرم تقاضا بستگی دارد. شرکت‌هایی که به دنبال لیست کردن این قراردادها هستند می توانند خود ضمانت نامه اعمال کنند یا CFTC محصول را بررسی کرده و آن را تصویب کند. این روند مشابه تصویب قراردادهای آتی بیت کوین خواهد بود.

او به جمعیت خبرنگاران حاضر گفت: صرافی‌ها می‌توانند خودشان این کار را شروع کنند یا با یک برنامه به ما مراجعه کنند و از ما بخواهند که آن را تصویب کنیم تا بتوانند محصول را ارائه دهند. وی افزود:

در گذشته بیشتر افراد خود ـ ضمانت نامه صادر نمی کردند و به ویژه اگر یک صرافی و DCO جدید می ساختند به ما مراجعه می کردند. بنابراین فکر می کنم بیشتر به این بستگی دارد که چه کسی می خواهد آن را در پلتفرم معاملاتی خود داشته باشد. آیا یکی از صرافی های موجود است که سالها با CFTC کار می کند یا یک پلتفرم کاملاً جدید است که می خواهد آن را اختصاصی کند؟

به گفته رئیس CFTC در حال حاضر حدود چهار صرافی اختصاصی کریپتو وجود دارد که به دنبال محصولات اوراق مشتقه هستند (تاربرت نامی از آنها نبرد اما احتمالا SeedCX، ErisX، Tassat و LedgerX هستند) و همچنین شرکتهای بزرگتر و با ثبات‌تر که قراردادهای آتی بیت کوین را ارائه می‌دهند.

در طول گفتگوی غیررسمی تاربرت افزود که خوشبختانه خریداران و فروشندگان مطمئن می‌شوند که استفاده از یک صرافی که CFTC آن را قانون‌گذاری کرده نشان می‌دهد که هیچگونه دستکاری در بازار وجود ندارد.

وی گفت: آنچه بازارهای ما انجام می دهند و ۱۵۰ سال است که انجام می‌شود تضمین شفافیت کافی قیمت است. شما می دانید که خریداران و فروشندگان وجود دارند و این قیمت در واقع نمایانگر تقاضای کل است.

ارزهای دیجیتال دیگر
تاربرت گفت: CFTC به زودی می‌تواند ارزهای دیجیتال دیگر را نیز به عنوان کالا به رسمیت بشناسد. او گفت: اوراق مشتقه (Derivatives) دیگری نیز به زودی به بازارهای دارایی‌های کریپتوی نزدیک شما وارد می‌شوند. وی افزود:

همینطور که کمیسیون بورس اوراق بهادار( SEC) کارها را با فرآیند خود مدیریت می کند ما هم فرایند خود و دیگر قانون گذاران را داریم به احتمال زیاد چیزهای بیشتری خواهیم دید اما نمی توانم به این مخاطبان بگویم که لزوما به زودی خواهند آمد زیرا حتی دو موردی که در مورد آنها فکر کردیم (بیت کوین و اتر) نیز مدتی طول کشید تا بتوانیم آنها را مدیریت کنیم.

ممکن است تقاضایی برای سایر قراردادهای آتی وجود داشته باشد. در بریتانیا Kraken Futures (که قبلاً با نام Crypto Facilities شناخته می‌شد) به ساکنان، قراردادهای آتی بیت کوین، لایت کوین و ریپل را ارائه می‌دهد که همه اینها پس از اینکه Kraken مستقر در آمریکا شرکت را به دست گرفت محبوبیت خود را افزایش داده اند.

تاربرت گفت که بخشی از روند کار با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) است، با ذکر این که طبق قانون فعلی فدرال هر ابزاری که اوراق بهادار نیست “به احتمال زیاد” یک کالا است (هرچند استثنائاتی اعمال می شود: کنگره مشخص کرده است که بطور مثال بلیط های فیلم کالا نیستند.)

وی گفت: آنچه ما می بینیم این است که اگر SEC تحلیل خود را انجام دهد و به این نتیجه برسد که دارایی کریپتو خاص با آزمایش هاوی (Howey) قدیمی مطابقت ندارد که آیا این یک قرارداد سرمایه گذاری و بنابراین یک اوراق بهادار است، در اکثر موارد به عنوان کالا حساب می شود.

تاربرت همچنین گفت که یک دارایی می‌تواند به اوراق بهادار به یک کالا و بالعکس تحول پیدا کند هرچند ممکن است نمونه ای برای این امر نباشد. تاربرت در پاسخ به سؤالی از نیک کارتر از Castle Island Ventures در مورد اینکه آیا قبلاً این نوع تغییر رخ داده است، گفت:

تا آنجا که من می دانم نه.

منبع coindesk
عرضۀ احتمالی قراردادهای آتی اتریوم در سال 2020

مطالب بیشتر

 

  1. راه‌اندازیِ شبکۀ آزمایشی فاز صفر اتریوم تا پایان هفتۀ جاری
  2. سود سپرده‌گذاران در نسخۀ 2 اتریوم
  3. تأثیر اتریوم 2 بر جهان کریپتوکارنسی‌ها

 

دیدگاهتان را بنویسید