شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

بیت کوین به یک ارز پایدار تبدیل خواهد شد

نوشته شده توسط مدیریت

بیت کوین به یک ارز پایدار تبدیل خواهد شد

تورم و تورم منفی در بیت کوین

اگرچه عبارت «تورم منفی (Deflation)» در محاوره به عنوان کاهش قیمت در نظر گرفته می‌شود، اما به‌طور رسمی تورم منفی به صورت کاهش عرضه‌ی پول و یا جایگزین‌های پول تعریف می‌شود. تورم منفی به معنای کاهش قیمت نیست بلکه پدیده‌ی پولی است که در برخی شرایط موجب کاهش قیمت می‌شود. منتقدان بیت کوین ادعا می‌کنند اگرچه تورم یک پدیده‌ی اقتصادی نامطلوب است، اما اقتصاد راکد در حال انقباض شرایط بدتری را دارا است.

با این وجود، در حالی که میزان انتشار بیت کوین با اجرای هر رویداد هالوینگ به تدریج کاهش می‌یابد، پیش‌بینی می‌شود که بیت کوین در سال ۲۱۴۰ به محدودیت ۲۱ میلیون واحد برسد. همچنین، انتظار می‌رود که هالوینگ بعدی بیت کوین در می ۲۰۲۰ اجرا شود. بنابراین، می‌توان بیت کوین را به صورت یک ارز «عاری از تورم» توصیف کرد.

پروتکل بیت کوین در یک دوره‌ی زمانی طولانی «متورم» و یا «راکد» نیست. این رمزارز به شکلی برنامه‌ریزی شده است که در نقطه‌ی مقابل تورم قرار گیرد و در یک پایه‌ی پولی ثابت، بدون تغییر در میزان انتشار بیت کوین به موفقیت برسد.


در این نمودار می‌توانید عرضه‌ی بیت کوین را در طول زمان مشاهده کنید. در ابتدا نرخ تورم بالایی مشاهده می‌شود و در طول زمان تورم به آرامی کاهش می‌یابد تا در نهایت به محدودیت 21 میلیون واحد برسد.

بیت کوین به یک ارز پایدار تبدیل خواهد شد

براون معتقد است زمانی که در آینده بیت کوین به یک دارایی پرچمدار تبدیل شود، به دلیل عرضه‌ی محدود این درارایی در شرایط پایدار قرار خواهد گرفت. پس از سپری شدن فاز کشف قیمت در بیت کوین، این رمزارز می‌تواند به یک روش ذخیره‌ی دارایی تبدیل شود و با طلا رقابت کند.

نگرانی از ایجاد رکود اقتصادی در سیستم مالی بیت کوین

منتقدان از ایجاد یک اقتصاد راکد توسط بیت کوین اظهار نگرانی می‌کنند؛ زیرا اعضای جامعه می‌توانند به‌جای سرمایه‌گذاری در صنعت به ذخیره‌ی بیت کوین بپردازند. براون معتقد است که این موضوع یک سردرگمی در مسیر تکامل بیت کوین است.

زمانی که مرحله‌ی کشف قیمت بیت کوین به پایان برسد، این دارایی به آرامی در مقابل دیگر دارایی‌ها به ثبات دست خواهد یافت. در این مرحله‌ی زمانی به عنوان یک دارایی با ثبات در امور سرمایه‌گذاری مورد توجه قرار خواهد گرفت. در این مراحل، یقیناً سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در بیت کوین به منظور کسب سود بیشتر [در حوزه‌ی رمزارزها] تشویق می‌شوند؛ در حالی که مالکیت بیت کوین مشابه سرمایه‌گذاری در اوراق دولتی و دارایی‌های امن مانند طلا در نظر گرفته خواهد شد.

وی افزود:

«این تغییر در حقیقت سرمایه‌گذاری بهتری را رقم خواهد زد! افراد و موسسات مالی دارای سرمایه‌ی بالا مجبور خواهند شد برای محافظت از تورم پول خود را در دارایی‌های امن سرمایه‌گذاری کنند. با وجود عملکرد بیت کوین به عنوان یک روش ذخیره‌ی دارایی غیر قابل تضعیف، استفاده از دیگر دارایی‌های امن ضرورتی نخواهد داشت. این موضوع منجر به تصمیمات سنجیده و صحیح توسط سرمایه‌گذاران خواهد شد.»

در پایان براون نتیجه‌گیری می‎کند که «عرضه‌ی بیت کوین دارای تورم منفی نیست. عرضه‌ی بیت کوین در این سیستم مالی به طور ثابت برنامه‌ریزی شده است.»

منابع u.today و medium

بیت کوین به یک ارز پایدار تبدیل خواهد شد

مطالب بیشتر

  1. درچه صورتی بیت کوین می‌تواند جایگزین دلار شود؟
  2. امکان پرداخت با بیت کوین و اتر در آمازون
  3. آیا بیت کوین به دو میلیون دلار خواهد رسید؟

 

دیدگاهتان را بنویسید