شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

نیروگاه 110 سالۀ اولد رینبوی امریکا مزرعۀ استخراج ارزدیجیتال می‌شود

نیروگاه 110 سالۀ اولد رینبوی امریکا مزرعۀ استخراج ارزدیجیتال می‌شود
نوشته شده توسط مدیریت

نیروگاه 110 سالۀ اولد رینبوی امریکا مزرعۀ استخراج ارزدیجیتال می‌شود

نیروگاه برق آبی «اولد رینبو» (Old Ranbow) که در امتداد رودخانه میزوری واقع شده است، طی یک قرن گذشته گذشته کمک‌های قابل توجهی به صنعت راه‌آهن و استخراج ایالت مونتانا کرده است.

در سال 2009 و پس از آن که FERC تصمیم به ساخت یک نیروگاه جدید گرفت، به صاحب نیروگاه، شرکت «نورث وسترن» (Northwestern) اعلام کرد که یا باید تاسیسات این نیروگاه را تخریب کند یا در حوزه‌ای دیگر فعالیتش را از سر بگیرد.

طبق مدارکی که توسط FERC منتشر شده است، نیروگاه اولد رینبو سال 2013 به صورت کامل فعالیت خود را متوقف کرد. این در حالی است که از آن زمان تا به حال مردم محلی میل چندانی به تخریب تاسیسات اولد رینبو ندارند. طی شش سالی که از توقف فعالیت این نیروگاه می‌گذرد، نورث وسترن به دنبال کارکردی جدید برای آن است.

ماه جولای (مرداد) سال جاری طرحی توسط این شرکت ارائه شد که بر اساس آن، تاسیسات نیروگاه در اختیار شرکت ساستین (Susteen) قرار گیرد تا در آن به استخراج ارزهای دیجیتال بپردازد. دخل و تصرف ناچیز کاربری جدید در شخصیت تاریخی ساختمان از جمله دلایل انتخاب ارزهای دیجیتال به عنوان کارکرد جدید تاسیسات عنوان شده است.

طبق مدارک FERC، ساختار بالابرها، دیوراها و کف ساختمان تغییرات عمده‌ای نخواهد کرد. اتاق کنترل ژنراتو، مدار برق آبی و دیوارنماهای ساختمان نیز دست نخورده باقی خواهد ماند. در بخشی از از مدارک می‌خوانیم:

طرح [جدید] مورد حمایت کمیته قرار گرفته و در عین حال شخصیت تاریخی بنا را نیز حفظ خواهد کرد.

ساستین یک شرکت فعال در حوزه طراحی است که به تازگی حضور پر رنگی در حوزه بلاک چین پیدا کرده است. از همین رو اطلاعات چندانی در خصوص اقدامات این شرکت در این حوزه در دست نیست. هنوز مشخص نیست که چه ارزی در این تاسیسات استخراج خواهد شد یا چه میزان قدرت استخراجی در آن بکار گرفته می‌شود.

پیش تر نیز بیت مین از ساخت بزرگترین فارم استخراج دنیا در تگزاس خبر داده بود. قرار است تا این فارم پس از تکمیل ساخت توانی برابر با 300 مگاوات داشته باشد.

منبع theblockcrypto

نیروگاه 110 سالۀ اولد رینبوی امریکا مزرعۀ استخراج ارزدیجیتال می‌شود

مطالب بیشتر

 

  1. یک پنجم بیت‌کوین جهان در فارمی در روسیه استخراج خواهد شد!
  2. کامپیوتر کوانتومی گوگل تمام بیت‌کوین‌های باقی مانده را در کمتر از دو ثانیه استخراج می‌کند!

 

دیدگاهتان را بنویسید