شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

یک پنجم بیت‌کوین جهان در فارمی در روسیه استخراج خواهد شد!

نوشته شده توسط مدیریت

یک پنجم بیت‌کوین جهان در فارمی در روسیه استخراج خواهد شد!

یک شرکت فعال در حوزه استخراج بیت کوین در روسیه در نظر دارد تا با افتتاح تاسیساتی جدید در این کشور، به سهم 20 درصدی از بازار استخراج بیت کوین در دنیا برسد.

به نقل از یک رسانه محلی روسی، «شرکت ماینینگ روسیه» (RMC) که تحت مالکیت یکی از بازرسین اینترنت روسیه است، قصد دارد تا کارخانه فلز متروکه‌ای در شمال استان کارلیا (Karelia) را به عنوان مرکز استخراج بیت کوین مورد استفاده قرار دهد.

این کارخانه که سال 2018 به دلیل تحریم‌های آمریکا بسته شد، حالا قرار است تا به عنوان تاسیسات استخراج بیت کوین مورد استفاده قرار گیرد. طبق گزارش‌ها، این فارم ماینینگ به اندازه‌ای گسترده خواهد بود که یک پنجم بیت کوین‌های جهان را استخراج می‌کند.

دیمیتری مارینیچف (Dmitry Marinichev)، مدیرعامل شرکت ماینینگ روسیه و از نمایندگان شرکت ملی اینترنت این کشور در مصاحبه‌ای با رسانه محلی می‌گوید:

ایده ما تغییر کاربری کارخانه و فروش قدرت پردازش آن به عنوان نوعی خدمات است؛ به عبارت دیگر یک نوع خدمات در حوزه فناوری اطلاعات.

مارینیچف در سال 2017 توانست با جذب 43 میلیون دلار سرمایه از طریق عرضه اولیه سکه (ICO)، شرکت RBC را تاسیس کند. این سرمایه تا به اینجا بیشترین مبلغی است که از طریق یک ICO در روسیه جذب شده است.

علی‌رغم منصب دولتی او در روسیه، مارینیچف به عنوان یکی از منتقدین سیاست‌های دولت، به ویژه در بخش اینترنت، به شمار می‌رود.

مثلا مسدود کردن فعالیت‌های پیام‌رسان تلگرام از جمله مسائلی است که مارینیچف نسبت به آن مخالف است. به نظر می‌رسد اقدامات روسیه در مسدودسازی تلگرام تاثیر چندانی نداشته و این پیام‌رسان همچنان در دسترس افراد قرار دارد؛ از طرفی هم به زودی ارز دیجیتال گرام (Gram) عرضه خواهد شد.

مارینیچف ماه می سال گذشته در مصاحبه‌ای گفت:

مسدودسازی تلگرام با استفاده از قرار دادن آدرس‌های آی‌پی در لیست سیاه غیر ممکن است. حتی اگر بگوییم کلاینت تلگرام متن باز است و می‌توان آن را بررسی کرد و سازوکارش را فهمید، در این صورت باز هم تا ابد باید آی‌پی‌ها را مسدود کرد.

طبق گزارش‌ها، اشتیاق به استخراج بیت کوین در سال 2019 بار دیگر با افزایش رو به رو بوده است. با وجود فراز و نشیب‌های بسیاری که بیت کوین طی سال جاری تجربه کرده است، نرخ هش شبکه همچنان در حال رسیدن به رکوردهای جدید است.

هفته گذشته نیز بیت مین (Bitmain)، غول استخراج ارزهای دیجیتال چین، اعلام کرد که طی سال‌های آینده از بزرگترین فارم استخراج جهان در تگزاس آمریکا، بهره‌برداری خواهد کرد.

کانان کریتیو (Canaan Creative)، رقیب بیت مین، طی هفته جاری به صورت رسمی اعلام کرد که قصد دارد تا یک عرضه اولیه عمومی (IPO)، به ارزش 400 میلیون دلار، راه اندازی کند.

منبع cointelegraph

یک پنجم بیت‌کوین جهان در فارمی در روسیه استخراج خواهد شد!

مطالب بیشتر

  1. سیبری قطب استخراج بیت کوین
  2. یک تیر و دو نشان: هم بخاری، هم دستگاه استخراج
  3. ولادیمیر پوتین تأثیرگذارترین فرد در صنعت بلاک‌چین

دیدگاهتان را بنویسید