شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

حمایت کشور چین از بلاک‌چین به معنای حمایت از ارزدیجیتال نیست

حمایت کشور چین از بلاک‌چین به معنای حمایت از ارزدیجیتال نیست
نوشته شده توسط مدیریت

حمایت کشور چین از بلاک‌چین به معنای حمایت از ارزدیجیتال نیست

رسانه دولتی کشور چین مدعی شد که این کشور باید از فناوری بلاکچین استقبال کند اما نباید به فکر استفاده از ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین باشد.

روزنامه دولتی: باید منطقی باشیم

طبق گزارش رویترز در تاریخ ۲۹ اکتبر به نقل از خبرگزاری People’s Daily، حمایت کشور چین از فناوری بلاکچین را نباید به عنوان حمایت از ارزهای دیجیتال قلمداد کرد.

این خبرگزاری تحت کنترل مستقیم قدرت سیاسی قانونگذار کشور چین یعنی حزب کمونیست چین می‌باشد.

در گزارش این نشریه آمده است:

آینده بلاکچین در اینجا می‌باشد اما باید منطقی بمانیم.

در ادامه نوشته شده است:

ظهور فناوری بلاک چین همراه با ظهور ارزهای دیجیتال بود، اما نوآوری در فناوری بلاک چین به این معنا نیست که به فکر استفاده از ارزهای دیجیتال بیافتیم.

حفظ قیمت بیت کوین پس از اشاره های دولت چین به بلاکچین

هشدارهای اخیر دولت چین چند روز پس از آن صورت گرفت که شی جین پینگ رییس جمهور کشور چین در سخنان خود به طور عمومی عنوان کرد که کشور چین به برترین کشور جهان برای بلاکچین تبدیل خواهد شد.

سخنان او با امضای قانون جدید ارز دیجیتال در این کشور همراه بود که به جوانب مختلف فناوری بلاکچین نظارت می‌کند و از ژانویه سال آینده اعمال خواهد شد.

بسیاری از افراد بیان کردند که این اتفاقات باعث افزایش قیمت بیت کوین از ۷۴۰۰ به ۱۰۵۰۰ دلار شده است.

معاملات ارزهای دیجیتال به طور کامل در کشور چین ممنوع شده است، هرچند رییس جمهور جین پینگ نیز به نکته ای اشاره نکرد که گویای تغییر در این شرایط باشد. با این حال شرایط پیرامون بیت کوین هم چنان ثابت مانده است، به طوری که قیمت بیت کوین طی آخر هفته گذشته تا ۲۸ درصد افزایش داشته است.

اعلام قانون گذاری های جدید از جانب بانک مرکزی چین

بانک مرکزی چین که به اسم بانک خلق چین می‌باشد، با سیستم جدید خود به اسم “اعطای مجوز به محصولات فین‌تک” به ۱۱ نوع نرم افزار و سخت افزار فناوری مالی که به طور گسترده برای پرداخت های دیجیتال و خدمات بلاکچین مورد استفاده قرار می‌گیرد مجوز خواهد داد.

طبق ارائه درخواست در تاریخ ۲۶ اکتبر، بانک مرکزی چین اولین فهرست محصولات فین‌تک را که می‌توان در توسعه خدمات پرداخت دیجیتال استفاده شود را منتشر کرد.

سیستم قانونگذاری جدید در زمانی محقق شده است که کشور چین توسعه زیرساخت های مالی خود نظیر نسخه دیجیتال ارز ملی را سرعت بخشیده است و رییس جمهور شی جین پینگ نیز از فناوری بلاکچین حمایت کرده است.

بانک مرکزی در نظر دارد ارز دیجیتال ملی باعث بهبود و ارتقای صنعت پرداخت دیجیتال شود و اذعان داشته است که ویژگی های امنیتی و قابلیت های تراکنشی آفلاین این کوین بسیار برتر از محصولات تجاری ارائه شده توسط AliPay و WeChat Pay می‌باشد.

با توجه به ۱۱ محصول فین‌تک حاضر در فهرست بانک مرکزی، سیستم اعطای مجوز تمام محصولات نظیر پایانه های فروش موبایلی، نرم افزارهای ضمیمه شده، نرم افزارهای فرانت اند (front-end) کاربران و چیپ های امنیتی که بتوانند در فناوری‌های پرداخت دیجیتال مورد استفاده قرار بگیرند را پوشش می‌دهد.

اگر محصولات متقاضیان از آزمایش نمونه اولیه و بررسی های میدانی با موفقیت عبور کنند، بانک مرکزی به آنها مجوز محصول فین‌تک (CFP) اعطا خواهد کرد. این مجوز هر سه سال بررسی و تمدید خواهد شد.

نهادها و مسئولان مربوطه در هر مرحله فرآیند تولید، بررسی های تصادفی انجام می‌دهند تا از مطابقت محصول با مجوز مورد نظر اطمینان حاصل شود. سازمان ها پس از دریافت مجوز می‌توانند مجوز مورد نظر را بر روی لوگوی خود قرار دهند. هرچند نمی‌توانند از این مجوزها به طور مستقیم برای تبلیغ محصول استفاده کنند.

یکی از آیتم های ویژه این فهرست، محیط اجرای قابل اعتماد (TEE) می‌باشد. این محصول یک فناوری است که می‌توان از آن برای ایجاد “شبکه کنسرسیوم بلاکچین و بررسی تراکنش های بلاکچین در کاربردهای تراکنش مالی* استفاده کرد.

مایکروسافت نیز در ماه آگوست ۲۰۱۸، حق ثبت دو اختراع را ارائه داد تا از فناوری های مشابهی برای بهبود امنیت و ظرفیت خدمات بلاکچین خود استفاده کند.

منابع cointelegraph و coindesk

حمایت کشور چین از بلاک‌چین به معنای حمایت از ارزدیجیتال نیست

مطالب بیشتر

  1. تصمیم چین به استفاده جدی از بلاک چین
  2. اگر لیبرا نتواند مجوز لازم را بگیرد ارزدیجیتال چین جهان را خواهد گرفت
  3. امریکا، چین و روسیه از بلاک چین در جهت اهداف نظامی استفاده می‌کنند

دیدگاهتان را بنویسید